Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta: Zrobić porządek z gruntami!

Redakcja
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Toruniu zajął stanowisko w sprawie gospodarowania publicznym majątkiem gminnym, o których pisaliśmy na łamach „Nowości”.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Toruniu zajął stanowisko w sprawie gospodarowania publicznym majątkiem gminnym, o których pisaliśmy na łamach „Nowości”.

Informacje o kontrowersyjnych okolicznościach nabywania bądź też planów nabycia nieruchomości, stanowiących własność Gminy Miasta Toruń, budzą naszą dezaprobatę. Krytycznie oceniamy dążenia władz miasta do wydzierżawienia kolejnego gruntu przy ulicy Osiedlowej. Okoliczności wskazują, bowiem, że decyzja ta została podjęta w urzędzie miasta, zanim odpowiednia komisja rady miasta wydała opinię pozytywną. Ze sprzeciwem, ale i niesmakiem odnosimy się również do zachowania przedstawicieli władz miasta, którzy swoją obecnością przy biesiadnym stole legitymizują działania, które w świadomości społecznej budzić mogą ogólne niezadowolenie oraz niepokój o wspólny majątek” - czytamy w oświadczeniu.

<!** reklama>Klub PO oczekuje od prezydenta ustosunkowania się do wymienionych spraw. Uważa też, że należy niezwłocznie zaprzestać oddawania nieruchomości w wieloletnią dzierżawę z pominięciem uchwał rady miasta. Domaga się także przestrzegania obowiązującego prawa, a w szczególności Ustawy o samorządzie gminnym, która stanowi, że jedną z wyłącznych kompetencji rady gminy (czytaj: RMT) jest podejmowanie uchwał dotyczących wydzierżawiania na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata. „Uchwała rady jest wymagana także w przypadku, gdy po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość (art. 18. ust. 2 pkt. 9 a) Ustawy). Przytoczone regulacje ustawowe mają pierwszeństwo w stosunku do przyjętych uchwał Rady Miasta.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Miasta Torunia

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie