Kolejna niespodzianka! Twarde Pierniki ogrywają Śląsk we Wrocławiu

Joachim Przybył
Bartosz Diduszko i jego koledzy mają już dwa zwycięstwa na koncie
Bartosz Diduszko i jego koledzy mają już dwa zwycięstwa na koncie Grzegorz Olkowski
Torunianie do Wrocławia pojechali już bez Andre Spighta, ale po emocjonującej końcówce pokonali pucharowy Śląsk. Mało kto się spodziewał tak udanego startu Twardych Pierników w tym sezonie.

Śląsk Wrocław - Twarde Pierniki 68:70

Kwarty: 24:18, 14:19, 20:15, 10:18
ŚLĄSK: Kanter 16 (3), Dziewa 8, Justice 7 (1), Jovanović, Ramljak 3 oraz Bibbs 15 (4), Kolenda 7 (1), Langevine 6, Karolak 0.
TWARDE PIERNIKI: Eads 15 (1), 6 zb., Watson 14 (1), 6 zb., 7 as., Cel 14 (3), 7 zb., Thompson 7, Diduszko 4 oraz Kołodziej 12 (3), 6 zb., Samsonowicz 4, Janczak 0.

Twarde Pierniki do Wrocławia pojechały już bez Andre Spighta. Amerykanin zdążył zagrać kilka sparingów i dwa mecze ligowe w Sopocie i Warszawie. Specjalnie w nich jednak nie zachwycił (6,5 pkt, 2 asysty przy 41-procentowej skuteczności z gry. W poniedziałek zniknął z Torunia. Z nikim się nie pożegnał, wypytywał jedynie, czy ktoś może go gdzieś podwieźć. Klub już szuka nowego strzelca i jego nazwisko możemy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Mimo kłopotów torunianie zaczęli mecz w dobrym tempie, prowadzili 13:7. Z czasem jednak Śląsk zyskał przewagę. Szybko po 2 faulach usiadł na ławce Thompson. To był potężny problem toruńskiej drużyny, w połowie 2. kwarty trzeci faul popełnił Bartosz Diduszko. Przy dobrze pilnowanym Watsonie brakowało opcji w ofensywie. Było już -12, ale w końcu torunianie poprawili obronę, a po akcjach Thompsona i Eadsa przewaga Śląska stopniała do punktu.

Po przerwie obie drużyny miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Po trafieniach z dystansu Cela i Kołodzieja w 36. minucie torunianie objęli prowadzenie 66:62. Na 16 sek. przed końcem było 68:70. Gospodarze wybrali akcję za 3, ale spudłował Justice i torunianie skakali z radości po drugim wyjazdowym zwycięstwie w sezonie. Teraz Twarde Pierniki mają cztery mecze we własnej hali.