Kolejne trzy punkty dla Elany! Torunianie wygrali ze Stalą Stalowa Wola

Elana ma już 7 punktów w tabeli.
Elana ma już 7 punktów w tabeli. Sławomir Kowalski
Elana Toruń wygrała ze Stalą Stalowa Wola w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej II ligi. Nasz zespół ma na koncie już siedem punktów.

W pierwszej połowie gra przez dłuższy czas mogła nieco przypominać przebieg spotkania, które odbyło się w Toruniu dwa tygodnie temu. Elana znowu przeważała, wyprowadzała kolejne akcje, ale nie przynosiły one bramek. W spotkaniu z Rozwojem Katowice skończyło się to kontrami i dwoma golami dla gości. Tym razem o tak negatywnym scenariuszu nie było jednak mowy.

W końcówce tej części gry Mateusz Stąporski został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, a Maciej Stefanowicz pewnym strzałem zamienił go na bramkę, która dała torunianom prowadzenie.

Po przerwie piłkarze nie musieli się już zmagać z upałem - pogoda radykalnie się zmieniła, a nad Stadion Miejski nadciągnęły chmury. W rzęsistych opadach deszczu torunianie zbliżyli się do pola karnego gości i szukali sposobu na wykończenie akcji. Odegranie piłki poza pole karne okazało się doskonałym manewrem - czekał tam już Artur Lenartowski, który strzałem z dystansu zupełnie zaskoczył bramkarza Doriana Frątczaka i podwyższył na 2:0.

Sytuacja torunian była w tym momencie doskonała, ale końcówka i tak okazała się nerwowa. W 79. minucie kontaktową bramkę zdobył Michał Kitliński, a chwilę później tylko dobra interwencja Bartosza Mrozka uchroniła Elanę przed stratą drugiego gola.

Czas pokazał, że na szczęście było to wszystko, na co stać było piłkarzy Stali. W doliczonym czasie gry bliżej zdobycia bramki byli torunianie, ale Damian Lenkiewicz uderzył minimalnie obok słupka. Po chwili Elana miała kolejną doskonałą szansę, ale i tym razem nie została ona wykorzystana.

Na szczęście chwilę później sędzia zakończył mecz. Elana wygrała 2:1 i ma już siedem punktów w tabeli II ligi.