MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne wybory na UMK za nami. Znamy nazwiska wszystkich dziekanów

wixad
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Wyborów na UMK ciąg dalszy. Na większości wydziałów władza przechodzi w nowe ręce. Były niespodzianki.

Uroczystość wręczenia powołań nowym dziekanom na kadencję 2024-2028 odbyła w Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Rektor elekt, prof. Andrzej Tretyn, wręczył nominacje osobom wybranym podczas ubiegłotygodniowego głosowania, które miało miejsce 15 i 16 maja. W wyborach udział wzięli nie tylko nauczyciele akademiccy, ale również pracownicy inżynieryjno-techniczni, pracownicy dziekanatu oraz przedstawicieli studentów danego wydziału (będący członkami kolegium elektorów).

Na dwóch wydziałach kontynuacja

Tylko na dwóch wydziałach będziemy mieli do czynienia z kontynuacja władzy. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej pozostanie pod kierownictwem prof. Winicjusza Drozdowskiego, który będzie pełnił funkcję dziekana już drugą kadencję. Podobnie jest z Wydziałem Humanistycznym, gdzie swoja pracę kontynuować będzie prof. Violetta Wróblewska.

Na innych wydziałach jednak zmiana goni zmianę: prof. Urszula Kiełkowska objęła stanowisko na Wydziale Chemii, a prof. Marek Foksiński został nowym dziekanem Wydziału Farmaceutycznego.

Zmiany nastąpiły również na Wydziale Lekarskim, gdzie prof. Iwona Sadowska-Krawczenko na nowo została wybrana dziekanem, oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki, gdzie funkcję tę objął prof. Grzegorz Bobiński. Prof. Justyna Rogalska będzie kontynuować swoją misję na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

Rektor musiał zadecydować

Nowe osoby stanęły także na czele Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (prof. Marlena Ciechan-Kujawa) oraz na Wydziale Nauk Historycznych (prof. Waldemar Rozynkowski), a także na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie (prof. Bartłomiej Michalak).

Na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej nowym dziekanem został prof. Marcin Świtoniak, natomiast Wydział Prawa i Administracji będzie prowadzony przez prof. Macieja Serowańca. Prof. Filip Pręgowski objął funkcję dziekana Wydziału Sztuk Pięknych, a Wydział Teologiczny będzie kierowany przez ks. prof. Dariusza Koteckiego.

Na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, gdzie nie zostały spełnione wymagania statutowe (żaden z trzech kandydatów nie zdobył bezwzględnej większości głosów), rektor elekt powołał prof. Krzysztofa Pietrowicza. Z podobna sytuacją mieliśmy do czynienia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, który – decyzją rektora – poprowadzony zostanie przez prof. Pawła Zalewskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska