Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny teren na Jarze jest do kupienia. Miasto chce na nim zarobić miliony

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Sprzedawany przez miasto teren przy ulicach Heweliusza i Halleya na Jarze jest niezagospodarowany, ma kształt zbliżony do prostokąta o płaskiej topografii
Sprzedawany przez miasto teren przy ulicach Heweliusza i Halleya na Jarze jest niezagospodarowany, ma kształt zbliżony do prostokąta o płaskiej topografii Nadesłana/Centrum Wsparcia Biznesu
Atrakcyjny teren pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne na osiedlu Jar będzie do kupienia w przetargu organizowanym przez władze Torunia.

Chodzi o działkę przy nieistniejących jeszcze ulicach Heweliusza i Halleya. Organizowany przez Urząd Miasta przetarg, w którym będzie można kupić tę nieruchomość, zaplanowano na 23 listopada. Jej cena wywoławcza to 17 milionów złotych.

Prostokąt na Jarze pod bloki

Nieruchomość ma powierzchnię 1,85 hektara.

- Działka jest położona w północnej części osiedla Jar, na obszarze aktualnie niezurbanizowanym i niezagospodarowanym, ma kształt zbliżony do prostokąta o płaskiej topografii - wyjaśnia Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu, miejskiej jednostki zajmującej się obsługą inwestorów. - Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do dróg publicznych przylegających do ulic Jana Heweliusza, Edmunda Halleya i Jana Keplera, aktualnie nieurządzonych. Nie jest też uzbrojona w obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej niezbędne do realizacji inwestycji. Trwają już jednak procedury przygotowawcze związane z budową sieci wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, gazowej i teletechnicznej. Toruńskie Wodociągi wybudowały już w ulicach Jana Heweliusza i Jana Keplera sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Polecamy

Nieruchomości na Jarze cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, można się więc spodziewać ostrej walki o nią w przetargu i podbicia ceny wywoławczej. Na to zapewne liczą władze Torunia. Miliony z przetargu zasilą budżet miasta, z którego dopięciem w czasach kryzysu są problemy.

Tereny na Jarze: pod bloki, domki i sklep

Przypomnijmy, że w rejonie ulic Keplera i Heweliusza na Jarze miasto sprzedało w grudniu 2020 roku 1,46-hektarową działkę pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Kupiła ją firma deweloperska PRES Burdach i Wspólnicy Spółka Jawna. Za teren zlokalizowany przy ulicach Keplera 46-56 i Heweliusza 13-15B zapłaciła miastu 13,6 mln zł, podbijając do tej stawki cenę wywoławczą wynoszącą 10 mln zł. W osobnych przetargach sprzedano też wtedy - za w sumie około 5 mln zł - dwie działki około 0,3-hektarowe pod usługi - przy ulicy Keplera 58 i ulicy Heweliusza 17. Kupił je od miasta właściciel kliniki i gabinetów weterynaryjnych Avimedicus.

Polecamy

Z kolei w lutym 2022 roku w przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta 0,38-hektarowy teren przy ulicach Heweliusza 19-21/Watzenrodego 36 kupiła spółka Bresse Pol – Invest. Wylicytowała go za prawie 3 mln zł. Powstać ma tu sklep.

Przypomnijmy, że w przetargach zaplanowanych listopad obecnego roku Urząd Miasta będzie sprzedawał 18 działek pod domki jednorodzinne przy ulicy Heweliusza 25-61 oraz 43-59. Mają od 993 do 1423 metrów kwadratowych powierzchni. Ich ceny wywoławcze wynoszą od 525 tys. zł do 730 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska