Komplet punktów Energi Manekina. Torunianie mają za sobą dwa udane mecze

Maciej Czypek
Jacek Smarz
Miesięczna przerwa nie wpłynęła źle na wysoką dyspozycję Energi Manekina. Mimo tego, że zagrali w swoim krajowym składzie, torunianie odnieśli kolejne dwa zwycięstwa w rozgrywkach Lotto Superligi. W miniony piątek pokonali w hali Olimpijczyka zespół Poltareksu Pogoni Lębork 3:0, a w niedzielę wygrali w Suchedniowie 3:1 z KS Global Pharma Orlicz 1924.

Nie było tajemnicą, że od kilku lat ekipa z Lęborka po prostu nie leżała torunianom. Także indywidualnie Tomasz Kotowski wielokrotnie nie mógł wygrać z Adamem Doszem, do którego nie miał szczęścia, a wręcz słabość. Tym razem Tomasz ograł jednak bardziej doświadczonego Bogusława Koszyka 3:0. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, a zawodnicy stworzyli piękne widowisko. Ostatni set to już zdecydowana przewaga zawodnika gospodarzy. Wcześniej, w pierwszym pojedynku, Konrad Kulpa pokonał Adama Dosza także 3:0. Najwięcej emocji przyniosła potyczka Damiana Węderlicha z 15-letnim Alanem Kulczyckim, wygrana przez torunianina 3:1. W drugim secie zawodnik lęborski napędził trochę strachu Damianowi, wygrywając do 8, jednak kolejne dwa sety to już przewaga zawodnika gospodarzy.

Energa Manekin Toruń – Pogoń Poltarex Lębork 3:0
Konrad Kulpa – Adam Dosz 3:0 (11:7, 12:10, 11:6)
Tomasz Kotowski – Bogusław Koszyk 3:0 (15:13, 14:12, 11:4)
Damian Węderlich – Alan Kulczycki 3:1 (11:3, 8:11, 11:7, 11:4)

Warto przeczytać

Niedzielny mecz w Suchedniowie to było spore wyzwanie dla torunian. Jednak okazało się, że strach ma wielkie oczy. Zespół Energi Manekina odniósł kolejne zwycięstwo za 3 punkty. Tylko w pierwszym pojedynku Tomasz Kotowski musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Daniela Bąka przegrywając 1:3, jednak kolejne trzy potyczki kolejno wygrali Damian Węderlich z Grekiem Giorgosem Konstantinopoulosem 3:0, Konrad Kulpa także z bardzo doświadczonym Jakubem Perkiem 3:0 oraz ponownie świetnie dysponowany tego dnia Węderlich, tym razem z Bąkiem 2:0.

KS Global Pharma Orlicz 1924 w Suchedniów – Energa Manekin Toruń 1:3
Daniel Bąk – Tomasz Kotowski 3:1 (11:8, 11:3, 5:11, 12:10)
Giorgos Konstantinopoulos – Damian Węderlich 0:3 (8:11, 6:11, 6:11)
Jakub Perek – Konrad Kulpa 0:3 (9:11, 4:11, 14:16)
Daniel Bąk – Damian Węderlich 0:2 (9:11, 7:11)

Najbliższy mecz torunianie rozegrają już w piątek w Toruniu z Dekorglassem Działdowo, o ile rywal nie zostanie zdyskwalifikowany za rozegranie czterech pierwszych meczów w tym sezonie z nieopłaconą licencją Jakuba Dyjasa. Zgodnie z regulaminem za trzy występy kwalifikujące się do walkowera zespół powinien opuścić Superligę, jak miało to już miejsce na innych poziomach rozgrywek. Z kolei w niedzielę Energa Manekin zagra w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią.

Wszystko wskazuje na to, że do końca tego miesiąca tj. w najbliższych czterech spotkaniach, podopieczni Grzegorza Adamiaka będą grali jeszcze bez wzmocnień z Japonii.

W pozostałych meczach:
- piątek:
Sokołów SA Jarosław - Morliny Ostróda 3:1, KS AZS AWFiS Balta Gdańsk - KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2, Dojlidy Białystok – KS Dekorglass Działdowo 3:2, Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:0, TTS Bytom – ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:2, Uczelnia Państwowa Zamość - Fibrain KU AZS-u Politechniki Rzeszów 1:3;
- niedziela: KS Dekorglass Działdowo - Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1,
KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dojlidy Białystok 3:0, Sokołów SA Jarosław - KS AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:2, ASTS Olimpia Unia Grudziądz - Uczelnia Państwowa Zamość 3:2, Poltarex Pogoń Lębork - TTS Polonia Bytom 0:3, Morliny Ostróda – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 1:3.