MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komunikacja Urząd Miasta - mieszkańcy Torunia. Nowe otwarcie i znajome twarze

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
Prezydent Paweł Gulewski wprowadza zmiany w miejskich kanałach internetowych. Dotychczasowy facebookowy profil "Prezydent Torunia Michał Zaleski", prowadzony od początku za publiczne pieniądze, wystartuje na nowo pod nazwą "Urząd Miasta Torunia".
Prezydent Paweł Gulewski wprowadza zmiany w miejskich kanałach internetowych. Dotychczasowy facebookowy profil "Prezydent Torunia Michał Zaleski", prowadzony od początku za publiczne pieniądze, wystartuje na nowo pod nazwą "Urząd Miasta Torunia". Szymon Spandowski
Prezydent Torunia Paweł Gulewski wprowadza nowe zasady funkcjonowania kanałów miejskich w mediach społecznościowych. Przy okazji wyjaśniła się sprawa facebookowego profilu "Prezydent Torunia Michał Zaleski", który przed drugą turą wyborów prezydenckich wykorzystywany był przez byłego prezydenta do prowadzenia kampanii wyborczej.

Urzędujący od tygodnia prezydent Paweł Gulewski przedstawił we wtorek nowe zasady funkcjonowania miejskich kanałów informacyjnych w mediach społecznościowych. Razem z nim na konferencji prasowej pojawili się Paweł Piotrowicz, wieloletni dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia oraz Malwina Jeżewska, rzeczniczka prasowa dwóch prezydentów miasta.

Kanałów informacyjnych Urząd Miasta ma sporo. Wiadomości o tym, co robi nowy prezydent, pojawiają się również na jego profilu facebookowym "Paweł Gulewski - oficjalnie".

- Jest on prowadzony prywatnie przeze mnie i nigdy nie będzie prowadzony przez urzędników, ani też ze środków budżetu miasta - zadeklarował nowy prezydent Torunia. - Ten profil ma w tej chwili około sześć tysięcy osób obserwujących. Będę tam prezentował treści dotyczące przekroju moich aktywności, ale będzie to kontent mniej zobowiązujący.

Czy Michał Zaleski prowadził kampanię wyborczą na profilu miejskim?

Za czasów poprzedniego prezydenta na Facebooku działał profil "Prezydent Torunia Michał Zaleski". Był to w gruncie rzeczy główny kanał informacyjny Urzędu Miasta na tej platformie. Wokół niego pojawiały się różne kontrowersje, które wynikały m.in. z jego nazwy. Najpoważniejsze zarzuty pod adresem byłego prezydenta padły przed drugą turą wyborów, gdy na profilu tym ruszyła kampania wyborcza. Na zarzuty dziennikarzy, że prezydent wykorzystuje miejskie media do promowania własnej kandydatury, Michał Zaleski odparł, że jest to jego profil prywatny. W rzeczywistości było jednak inaczej.

- Jest to profil publiczny, od początku prowadzony ze środków publicznych. Do tej pory skupiał około 26 tysięcy obserwujących, z uwagi na zmiany, które chcemy wdrożyć, jest w tej chwili zawieszony - informuje Paweł Gulewski. - Cała jego zawartość została zarchiwizowana. Niebawem będzie aktywowany, ale już pod nazwą "Urząd Miasta Torunia". Będą się tam znajdowały treści dotyczące codziennej pracy urzędników, prezydenta, jego zastępców oraz w ogóle wszystkich wydarzeń związanych z oficjalnym funkcjonowaniem urzędu.

Co z osobami zablokowanymi?

Zapytaliśmy o osoby, które na profilu "Prezydent Torunia Michał Zaleski" zostały zablokowane. Nowy profil wystartuje bez blokad.
Na Facebooku działa również strona "Mój Toruń". Obserwuje ją ponad 140 tysięcy osób. Do tej pory pojawiały się tam różne treści, niebawem jego głównym zadaniem stanie się promocja miasta. Profil zmieni nazwę, o atrakcyjności Torunia będzie się można dowiedzieć z profilu "Toruń". Podobnie stanie się z profilem "Mój Toruń" na platformie X, czyli dawnym Twitterze, gdzie przyszły kanał "Toruń" ma 17 tysięcy obserwujących. Taka sama zmiana czeka "Mój Toruń" na You Tube. Miasto będzie się również promowało na Tik Toku. Internetowe profile miasta (torun.pl) oraz spółek miejskich będą funkcjonowały tak jak wcześniej.
Wtorkowa konferencja prasowa została zorganizowana na terenie klubu "Laba". Zapytaliśmy, dlaczego akurat tutaj. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nowy prezydent i jego ludzie chcą się spotykać z dziennikarzami w różnych miejscach nietuzinkowych i ciekawych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska