Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Koncertowy weekend. De Mono z orkiestrą symfoniczną na...

Koncertowy weekend. De Mono z orkiestrą symfoniczną na Jordankach [WIDEO]

Mirosława Kruczkiewicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Zespół De Mono wystąpi na Jordankach razem z orkiestrą symfoniczną

Zespół De Mono wystąpi na Jordankach razem z orkiestrą symfoniczną ©Adam Zakrzewski

Zapowiada się koncertowy weekend. Na Jordankach zespół De Mono zagra razem z orkiestrą symfoniczną. W Ośrodku Chopinowskim zabrzmi instrument rzadko występujący w klasycznym duecie z fortepianem - puzon.
Zespół De Mono wystąpi na Jordankach razem z orkiestrą symfoniczną

Zespół De Mono wystąpi na Jordankach razem z orkiestrą symfoniczną ©Adam Zakrzewski

Zespół, założony w 1984 roku początkowo pod inną nazwą, od 27 lat działający jako De Mono, ma w repertuarze takie przeboje jak „Statki na niebie”, „Kochać inaczej”, „Moje miasto nocą”, „Znów jesteś ze mną”. Nagrał 11 płyt, z których dwie zyskały status platynowych, a jedna złotej. Zdobył wiele nagród, m.in. trzy Fryderyki, najważniejsze wyróżnienia polskiego przemysłu fonograficznego. Zajmował czołowe miejsca na listach przebojów.

Zobacz galerię: Natalia Kukulska i Atom String Quartet

Tym razem grupa Andrzeja Krzywego zaśpiewa swoje piosenki w wyjątkowej aranżacji z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Dodajmy, że ostatni krążek, zatytułowany „Symfonicznie” a wydany w 2014 roku, De Mono nagrało z Polską Orkiestrą Radiową.

Grupa wystąpi w składzie: Andrzej Krzywy (śpiew), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofon), Paweł Dampc (instrumenty klawiszowe), Tomasz Banaś (gitara), Zdzisław Zioło (gitara) i Marcin Korbacz (perkusja). Orkiestrę poprowadzi dyrygent i aranżer Jacek Piskorz.

Koncert odbędzie się w piątek o godz. 19 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki”. Bilety kosztują 69, 79 i 89 złotych.„Romanse i ballady” to tytuł niedzielnego koncertu w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

O tym, że romantyczny nastrój wywołać mogą dźwięki puzonu z towarzyszeniem fortepianu, przekonywać będą puzonista Łukasz Michalski i pianistka Maria Kukier-Turkiewicz.

Czytaj też Festiwal filmowy Tofifest startuje 15 październikaW pierwszej części koncertu zabrzmią utwory Jana Sebastiana Bacha i Carla Marii von Webera, znanego z twórczości operowej i z dzieł na instrumenty dęte. Popłynie też muzyka mniej znanych kompozytorów - „Romans” współczesnego duńskiego twórcy Axela Jørgensena i „Ballada” XX-wiecznego francuskiego kompozytora Eugène’a Bozzy.

Drugą część wieczoru rozpoczną dzieła Duńczyka Kjella Roikjera, „Romanse” Roberta Schumanna (w oryginale na skrzypce lub obój). W XX wiek przeniosą słuchaczy kompozycje Władysława Błażewicza i Lew Davisa.

Łukasz Michalski jest muzykiem Filharmonii Pomorskiej i kameralistą. Z Filharmonią Pomorską związana jest także Maria Kukier-Turkiewicz, jednocześnie wykładowczyni Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Szafarski ośrodek zaprasza na koncert o godz. 17. Bilety kosztują 15 i 20 zł. Można je zarezerwować telefonicznie pod numerem 56 682 79 30.

Do Szafarni można dojechać specjalnym autokarem, który wyrusza sprzed Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o godz. 15.30 (przy markecie „Obi” zatrzymuje się 10 minut później). Bilet w obie strony kosztuje 10 złotych.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo