MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konfitura z czereśni – najlepszy przepis. Pomysł na wyśmienite czereśnie w słoiku. Ta babcina receptura na konfiturę czereśniową to hit lata

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Wideo
od 7 lat
Domowa konfitura z czereśni jest w tym roku prawdziwym hitem latem. Zobacz, jak łatwo możesz przygotować ten wyśmienity smakołyk samodzielnie. Nawet jeśli pierwszy raz wżyciu bierzesz się za robienie domowych przetworów na zimę, na pewno sobie poradzisz. Wykorzystaj starą babciną recepturę i ciesz się wspaniałą konfiturą z czereśni.

Spis treści

Co jest potrzebne do zrobienia konfitury z czereśni?

Do przygotowania smakowitej konfitury z czereśni potrzebny ci będzie m.in. średni rondel i niewielkie słoiki o pojemności ok. 200-300 ml i zaledwie trzy łatwo dostępne produkty spożywcze.

Składnik na konfiturę z czereśni:

  • 3 kg dojrzałych i jędrnych czereśni;

  • 1,5 kg cukru;

  • sok wyciśnięty z jednej cytryny.

Jak przygotować owoce na konfiturę z czereśni?

Zanim zabierzesz się za zrobienie konfitury z czereśni, upewnij się, że owoce są smaczne, nierobaczywe i nadają się do przygotowania domowych przetworów na zimę. Owoce umyj tuż przed ich przetwarzaniem. Nie odrywaj ogonków przed myciem, ponieważ zapobiegają one utracie soku podczas płukania. Najlepiej zanurz czereśnie w dużej misce z zimną wodą zmieszaną z łyżeczką sody oczyszczonej. Po umyciu w takim roztworze, czereśnie dokładnie spłucz pod bieżącą wodą, unikając długiego moczenia, aby owoce nie nasiąkły wodą. Do drylowania możesz użyć klasycznej drylownicy lub słomki do napojów, wkładając ją w miejsce ogonka i mocno naciskając, aby wypchnąć pestkę. Można także naciąć owoce ostrym nożykiem, aby łatwo usunąć pestki.

Najlepszy przepis na konfiturę z czereśni. Tę recepturę warto znać!

Zrobienie pysznej konfitury z czereśni nie jest skomplikowane i nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z domowymi przetworami na zimę, na pewno sobie świetnie z tym poradzisz.

Tak krok po kroku zrobisz konfiturę z wiśni:

  1. W pierwszym kroku szczegółowo przejrzyj czereśnie, wyeliminuj te przejrzałe czy zepsute i dokładnie umyj przebrane czereśnie.

  2. Pozbądź się ogonków i listków.

  3. Następnie precyzyjnie wydryluj owoce przygotowane na konfiturę z czereśni.

  4. Pozbawione pestek czereśnie umieść w garnku i włącz pole grzewcze kuchenki.

  5. W kolejnym kroku dodaj do owoców sok wyciśnięty z cytryny, lekko posyp czereśnie cukrem i delikatnie wymieszaj zawartość garnka za pomocą drewnianej łyżki.

  6. Zaczekaj, aż owoce zaczną puszczać sok i go odlej do drugiego naczynia.

  7. Gdy pozyskasz ok. 300 ml soku z czereśni, dodaj cukier i rozpuść go, podgrzewając naczynie na palniku.

  8. Następnie dodaj podgotowane czereśnie i podgrzewaj je jeszcze przez ok. 35-40 minut, cały czas mieszając składniki.

  9. Po tym czasie gorąca konfiturę przełóż do czystych oraz wyparzonych słoików i mocno je zakręć.

  10. W kolejnym kroku na dnie szerokiego garnka połóż bawełnianą ścierką i ustaw na niej słoiki w niewielkiej odległości od siebie. Naczynia nie powinny się stykać. Do garnka wlej wodę do ok. 3/4 wysokości słoików.

  11. Uruchom palnik na średnią moc i doprowadź wodę do wrzenia.

  12. Następnie zmniejsz moc płyty grzewczej i pasteryzuj słoiki z konfiturą z czereśni przez ok. 20-25 minut. Po zakończeniu pasteryzacji denka powinny być wklęśnięte.

  13. Słoiki ustaw zakrętkami do dołu na stole czy kuchennym blacie.

  14. Po ostygnięciu umieść gotową konfiturę w suchym i zacienionym miejscu. Smacznego!

 Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Regiodom codziennie. Obserwuj Regiodom!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska