Koniec marzeń Legii o Lidze Mistrzów. Dinamo lepsze przy Łazienkowskiej

Filip Bares
Filip Bares
Adam Jankowski
Legia Warszawa przegrała z Dinamem Zagrzeb 0:1 i odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zagrali z determinacją, ale zabrakło im trochę szczęścia i umiejętności. Czas na Ligę Europy.

Legia przystąpiła do wtorkowego meczu bez zmian w składzie w porównaniu ze starciem w Zagrzebiu. Wówczas bramkę dającą remis zdobył Ernest Muci, ale Albańczyk musiał pogodzić się z losem i usiąść na ławce.

- Takie podejście i zaangażowanie, jakie było w Zagrzebiu, sprawiło, że graliśmy jak równy z równym. Awans jest cały czas sprawą otwartą. Nie mamy czego bronić. Musimy atakować i grać o zwycięstwo, podobnie jak nasi rywale - powiedział na poniedziałkowej konferencji trener Czesław Michniewicz.

Pierwsza połowa pokazała różnicę w wyszkoleniu technicznym obu zespołów, a najlepiej zobrazowała to bramkowa akcja Dinama. W 20. minucie Luka Ivanusec zamieszał obrońcami Legii jak dziećmi (Andre Martins nawet wylądował na czterech literach), po czym puścił w uliczkę Bartola Franjicia. Chorwat popisał się świetnym strzałem w długi róg, który nie dał najmniejszych szans Arturowi Borucowi i było 1:0. Przez pierwsze 45 minut Legia minimalnie dłużej utrzymywała się przy piłce i miała też więcej okazji strzeleckich, ale to był raczej wynik determinacji niż czegokolwiek innego.

Po przerwie Czesław Michniewicz od razu przeprowadził zmianę, ściągając Martinsa i wprowadzając Josue. Od początku drugiej połowy mistrzowie Polski grali zdecydowanie wyżej i szybciej. Akcje ofensywne często wspomagał Artur Jędrzejczyk wchodząc w pole karne, ale piłka nie mogła go znaleźć. Legii brakowało ostatniego podania i wykończenia - sytuacje do których dochodzili zbyt rzadko kończyły się groźnym strzałem. Kreatywność jedynie wnosił Luquinhas, ale Dinamo nie zostawiło mu zbyt wiele miejsca na grę.
Mimo prób i starań podopieczni Czesława Michniewicza nie odwrócili losów spotkania i ostatecznie przegrali 0:1 (1:2 dwumecz) i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy Legia zagra z czeską Slavią Praga, która niespodziewanie przegrała w dwumeczu z Ferencvarosem 1:2.