Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Żużlowcy Get Wellu Toruń przegrali 38:52 w Częstochowie z...

Koniec nadziei na utrzymanie! Get Well przegrał w Częstochowie

Żużlowcy Get Wellu Toruń przegrali 38:52 w Częstochowie z forBET Włókniarzem. Taki wynik oznacza, że torunianie stracili już praktycznie wszystkie szanse na utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Do połowy mecz układał się całkiem nieźle dla Get Wellu, który nawet prowadził 22:20. Fantastycznie jechał Niels Kristian Iversen, dobrze Chris Holder i Jason Doyle, zaskoczył także Rune Holta.

Niestety, w drugiej połowie spotkania nadzieje kibiców na sukces w Częstochowie zostały rozwiane. O ile Iversen nadal jechał dobrze, o tyle pozostali żużlowcy Get Wellu już w tej fazie meczu nie uniknęli czwartych miejsc. Zawodził nawet Doyle, dla którego był to najsłabszy mecz w sezonie. Gdy dodamy do tego beznadziejny start juniorów nie może dziwić, że w krótkim czasie forBET Włókniarz uzyskał przewagę. W ostatnich ośmiu biegach miejscowi zdobyli 32 punkty przy tylko 16 torunian...

Gospodarze byli pewni zwycięstwa już przed wyścigami nominowanymi. Po 9 punktów wywalczyli Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski, toruńscy wychowankowie.

Porażka torunian w Częstochowie praktycznie pogrzebała ich szanse na utrzymanie. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku klub z Torunia będzie walczył w I lidze. W elicie był nieprzerwanie przez 43 lata...