Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
[Konkurs] Trwa głosowanie w plebiscycie „Lubię się tu...

[Konkurs] Trwa głosowanie w plebiscycie „Lubię się tu uczyć”. SMS-owe głosy na najlepsze szkoły przyjmować będziemy tylko do niedzieli, 17 kwietnia

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W plebiscycie „Lubię się tu uczyć” toruński Zespół Szkół samochodowych z ul. Grunwaldzkiej reprezentowany jest aż w dwóch kategoriach: technika oraz

W plebiscycie „Lubię się tu uczyć” toruński Zespół Szkół samochodowych z ul. Grunwaldzkiej reprezentowany jest aż w dwóch kategoriach: technika oraz zasadnicze szkoły zawodowe ©Sławomir Kowalski

Franciszkańskie LO, Technikum nr 4 i Niepubliczna Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna to liderzy naszego plebiscytu. Wciąż czekamy na SMS-y.
W plebiscycie „Lubię się tu uczyć” toruński Zespół Szkół samochodowych z ul. Grunwaldzkiej reprezentowany jest aż w dwóch kategoriach: technika oraz

W plebiscycie „Lubię się tu uczyć” toruński Zespół Szkół samochodowych z ul. Grunwaldzkiej reprezentowany jest aż w dwóch kategoriach: technika oraz zasadnicze szkoły zawodowe ©Sławomir Kowalski

[break]
o wielkanocnej niedzieli, czyli do 27 marca przyjmowaliśmy SMS-owe zgłoszenia kandydatów biorących udział w naszym plebiscycie „Lubię się tu uczyć”.

Już wcześniej ustaliliśmy, że placówki rywalizować będą w trzech kategoriach: ulubione liceum ogólnokształcące, ulubione technikum oraz ulubiona zawodówka. Konkurs skierowany jest do uczniów, rodziców i nauczycieli z Torunia oraz okolic.

Konkurs organizujemy, bo chcemy wyłonić najlepszą - zdaniem naszych Czytelników - szkołę ponadgimnazjalną. Liczą się nie tylko sukcesy dydaktyczne placówki, ale też relacje pomiędzy młodzieżą, kontakty na linii nauczyciel-uczeń i to, co szkoła ma do zaoferowania.

Zmiany liderów


Dziś już wiadomo, że zgłoszenia zostały przyjęte i prawidłowo zarejestrowane. Na naszej liście znalazło się 15 liceów ogólnokształcących. To szkoły publiczne i niepubliczne z Torunia i jedno liceum z Chełmży. W kategorii technikum zgłoszono 10 szkół. Czytelnicy będą też mogli głosować na 10 zasadniczych szkół zawodowych kształcących m.in. kucharzy, murarzy i elektryków.

Po dziewięciu dniach głosowania mamy już pierwszych liderów. Wśród ogólniaków zwycięża Franciszkańskie LO z ul. Poznańskiej. Na drugim miejscu jest IX LO z Rubinkowa, a na trzecim - III LO ze Skarpy. Zgromadziły one ponad 66 proc. wszystkich oddanych głosów.

Wśród techników zwycięża Technikum nr 4 działające w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Legionów. Na drugim miejscu jest Technikum nr 7, czyli „samochodówka” z ul. Grunwaldzkiej. Trzecią lokatę zajmuje Technikum nr 9 z ul. Batorego. .

Wśród zawodówek najwięcej głosów (ponad 30 proc. wszystkich oddanych) ma Niepubliczna Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna z ulicy Żołkiewskiego. Tuż za nią jest Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7. Na trzecim miejscu plasuje się natomiast Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna z ul. Żwirki i Wigury.

Na dole strony znajdą Państwo całą listę placówek zakwalifikowanych do naszego konkursu wraz z prefiksami umożliwiającymi głosowanie na poszczególne szkoły.

I to właśnie, oprócz zgłoszeń, jest najważniejsza część naszego konkursu. To Czytelnicy zdecydują, która szkoła - ich zdaniem - jest najlepsza, którą warto promować .

Wyniki w maju

Czasu na wysyłanie SMS-owych głosów wcale nie jest tak dużo. Ich przyjmowanie zakończymy bowiem w niedzielę, 17 kwietnia. Termin mija dokładnie o północy. Na naszej stronie internetowej mogą Państwo na bieżąco śledzić wyniki swoich faworytów.

Oddanie głosu na wybraną przez Czytelnika szkołę ponadgimnazjalną wcale nie jest trudne (instrukcja poniżej). Wystarczy do tego zwykły telefon komórkowy działający w dowolnej sieci.

Aby zagłosować na liceum należy wysłać SMS pod numer 7148 wpisując w treści NOW.L.numer szkoły.

Oddanie głosu na wybrane technikum jest podobnie nieskomplikowane. SMS wysyłamy pod numer 7148, a w treś-ci wpisujemy NOW.T.numer szkoły.

Jeśli chcą Państwo swoimi głosami wesprzeć wybraną szkołę zawodową, zasada jest taka sama ja przy ogólniakach. Aby zagłosować, należy wysłać SMS pod numer 7148 wpisując w treści NOW.Z.numer szkoły.

Cena pojedynczego SMS-a to 1,23 zł z podatkiem Vat.

I jeszcze jedna ważna informacja. Prosimy nic nie wpisywać po numerze szkoły. System nie przyjmie takiej wiadomości i głos będzie nieważny.

W każdej z trzech kategorii zwycięży ta placówka, która otrzyma najwięcej SMS-owych głosów. Nagrodami dla najlepszych będą pamiątkowe statuetki oraz reklamy w postaci tekstu sponsorowanego w jednym z codziennych wydań „Nowości”. Wyniki plebiscytu „Lubię się tu uczyć” podamy najpóźniej do 13 maja.

Zachęcamy do głosowania na szkoły, w których uczniowie dobrze się czują, mają szanse na rozwijanie zainteresowań i pasji, a nauczyciele nie są tylko nudnymi belframi, ale prawdziwymi przewodnikami młodzieży. To Państwo są rodzicami lub dziadkami młodych ludzi, którzy uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych. I to Wy wiecie najlepiej, gdzie dzieje się dobrze. Teraz niewielkim kosztem możecie się przyczynić do promocji liceum, technikum bądź zawodówki, którą sami cenicie.

Wręczenie nagród odbędzie się w restauracji Sfera w Hotelu Copernicus.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo