Kontuzja Julie McBride! Jak bez liderki dała sobie radę Energa Toruń?

Amerykanka Julie McBride już w pierwszej kwarcie opuściła parkiet z urazem mięśnia łydki Sławomir Kowalski
Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet odniosły koszykarki Energi. Torunianki pokonały na własnym parkiecie JAS-FBG Sosnowiec 78:58 i nadal są liderem tabeli.

Jeszcze dobrze się nie rozpoczęło spotkanie, a szkoleniowiec Katarzynek Algirdas Paulauskas już miał duży problem. Bez kontaktu z przeciwnikiem kontuzji doznała podstawowa rozgrywająca Energi Julie McBride. Pierwsze diagnozy mówią o naciągniętym mięśniu łydki.

Gra daleka od ideału

Amerykanka z polskim paszportem w 8. min. opuściła parkiet i już więcej się na nim nie pojawiła. Na szczęście jej absencja nie wpłynęła znacząco na wynik. Gospodynie szybko objęły prowadzenie i choć ich gra jest jeszcze daleka od optymalnej, to szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę. W 15. min. było już 32:18.

Ambitnie grające rywalki tuż po zmianie stron zniwelowały niemal całą stratę. Po trafieniu z dystansu Oleny Samburskiej w 21. min. było jedynie 36:33 dla miejscowych. Większą przewagę torunianki uzyskały dopiero w czwartej kwarcie, gdy pogodzony już z porażką Mirosław Orczyk wpuścił na parkiet rezerwowe.

Warto dodać, że szkoleniowiec Zagłębia nie mógł z powodu kontuzji skorzystać w tym spotkaniu z podstawowej podkoszowej Nicole Michael. Była zawodniczka Energi cały mecz spędziła na ławce rezerwowych.

Po stronie toruńskiej zabrakło z kolei Nii Moore. Amerykanka jest również kontuzjowana, ale prawdopodobnie pożegna się z Toruniem.

Wynik lepszy niż mecz

- Wynik był lepszy niż mecz - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec Katarzynek Algirdas Paulauskas. - Muszę przeprosić naszych kibiców za naszą grę, choć od razu dodam, że nie można tego nazwać nawet grą. Przeszkadzały nam trochę choroby i kontuzja McBride, choć rywal też nie był w najsilniejszym składzie. Cieszą punkty do tabeli, ale z grą musimy się trochę bardziej zaprzyjaźnić.

Ostatecznie miejscowe triumfowały aż 78:58 i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli Basket Ligi Kobiet.

Przed nimi trudne wyjazdowe spotkanie do Gorzowa Wielkopolskiego. Mecz z tamtejszym InvestInTheWest AZS-em AJP (również tylko jedna porażka na koncie w tym sezonie) zaplanowany jest w sobotę o godz. 18.

Energa Toruń - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 78:58 (23:18, 13:9, 18:18, 24:13).
Energa: K. Cain 20, D. Morris 19 (2x3), J. Adamowicz 5 (1), M. Iwaszczanka 4, J. McBride 2 oraz W. Gajda 10 (2), A. Szczepanik 8, M. Radomska 5 (1), E. Tłumak 5, R. Płonka 0
Zagłębie: P. Rozwadowska 17 (3), N. Swanier 13, O. Samburska 7 (1), M. Dobrowolska i P. Antczak po 4 oraz D. Middelton 13, K. Piędel, P. Kaczor i A. Wojtala po 0