Konwencja PiS w Bydgoszczy. Jarosław Kaczyński: - Obronimy dzieci przed seksualizacją od kołyski

S, BOB, MZ, mikZaktualizowano 
Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy. Arkadiusz Wojtasiewicz
Dziś (11 maja) w Bydgoszczy odbyła się wyborcza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Pojawili się na niej premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Premier zapowiedział rządowe wsparcie budowy hali sportowej w mieście.

Zdjęcia z konwencji PiS okiem naszego fotoreportera:

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Przybyli na ...

Aktualizacja, godz. 12.37
Premier Mateusz Morawiecki dotarł na stadion Zawiszy. Premier zapowiedział wsparcie ze strony rządu na budowę hali lekkoatletycznej w Bydgoszczy.

Konwencja PiS w Bydgoszczy:

Aktualizacja, godz. 11.29
Trwa przedstawianie kandydatów na europarlamentarzystów z Kujawsko-Pomorskiego. Na koniec Jarosław Kaczyński dodał: "Zabrakło tu tylko jednego słowa... Zwyciężymy! Hasło podchwycili zebrani i po chwili cała sala skandowała "Zwyciężymy, zwyciężymy!". To już koniec konwencji w Adrii.

Kandydaci PiS na europosłów. Sławomir Bobbe

Aktualizacja, godz. 11.22
Ostatnim mówcą na konwencji jest poseł do PE Kosma Złotowski. Został gorąco przyjęty przez publiczność.
-Powiem krótko jaka jest alternatywa do zwycięstwa PiS. Ścierają się dwie koncepcję – Stanów Zjednoczonych Europy, żeby niwelować różnice i żeby rządziła Komisja Europejska. Dla takiej Europy trzeba wychować nowego człowieka i to się zaczyna – wychowanie ludzi bez tożsamości narodowej. Dla nich polskość to wypaczenia. Niektórzy chcą nawet pozbawić tożsamości płciowej – by każdy mógł sam sobie wybrać płeć. Ta wizja Europy jest realizowana przez naszych przeciwników politycznych.

Nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych - Kosma Złotowski.

Kosma Złotowski o stosunku do UE, czym my mamy w niej być: - My stawiamy sobie za cel współdecydowanie w jakim kierunku UE ma się rozwijać. Nic o nas bez nas – mówi Kosma Złotowski. - A nasi przeciwnicy? Radosław Sikorski, lider PO cztery lata temu w Berlinie powiedział, pani kanclerz – niech pani weźmie przywództwo Europy w swoje ręce. Ostatnio napisał, że przyjedzie Tusk, wygra wybory prezydenckie i pozamiata.

My chcemy nadawać kierunek UE i potrzebujmy w PE mocnego głosu. A mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości - mówił Kosma Złotowski.

Kosma Złotowski Sławomir Bobbe

Aktualizacja, godz. 11.11:
Na scenę wszedł premier Mateusz Morawiecki.

- Dlaczego warto iść na wybory? Żeby w Polsce było normalnie. A normalność jest wtedy, kiedy wszyscy Polacy doświadczają wzrostu gospodarczego. Normalność to takie starania rządu i samorządu, żeby możliwie wszyscy czerpali ze wzrostu - Mateusz Morawiecki, premier.

Premier odniósł się również do sytuacji w służbie zdrowia. - W tym roku na służbę zdrowia przeznaczamy 100 miliardów złotych. Pewnie, że nie da się wszystkich bolączek i patologii nie da się wyeliminować ze służby zdrowia, ale idziemy w dobrym kierunku. Tworzymy przestrzeń do poprawy służby zdrowia i po jesiennych wyborach będą kolejne duże inwestycje. Po co iść na wybory? Żeby było normalnie, a normalność to właśnie wtedy następuje, gdy wszyscy doświadczają skutków wzrostu gospodarczego, jak przy naszych programach społecznych i rozwojowych - mówił premier Morawiecki.

Premier poruszył kwestię reparacji wojennych, opierając się o fordońską Dolinę Śmierci. - Dusze pomordowanych w Dolinie Śmierci płaczą, gdy słyszą o dyskusjach, że my potomkowie ofiar tamtych lat możemy za cokolwiek odpowiadać, materialnie czy moralnie. My za nic nie odpowiadamy, to my padliśmy ofiarą niemieckiego terroru. My odpowiadamy tylko za prawdę historyczną i o nią będziemy dbać.

Mateusz Morawiecki Sławomir Bobbe

Morawiecki: - Mamy trzy cele: nowoczesność, skuteczność naszych działań i normalność.

Mateusz Morawiecki – patrząc na centralną rolę Polski w Europe dajemy przykład, Polska zaczęła się rozwijać inaczej kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądra tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.
Walczymy o nowoczesność w Europie - mówił premier. Czym jest nowoczesność? W zdrowy sposób przejawia się w życiu narodu wtedy, gdy dotyczy wszystkich. Prawdziwa nowoczesność to ta z której mogą korzystać szerokie rzesze naszego społeczeństwa. Wtedy gdy budujemy innowacyjna gospodarkę, która daje odpowiednie wynagrodzenia Polakom. O to walczymy w Europie. Parę dni temu NBP przedstawił statystykę eksportu naszych usług to 250 mld zł i spora nadwyżka. To znaczy, że w ostatnich latach następuje najlepszy z możliwych sposób oszczędności Polski. W Europie to już zauważno. Nowoczesność to innowacyjna gospodarka, która przekłada się na zarobki Polaków.

- Nowoczesność do odpowiednie rozwiązania regulacyjne, to konstytucja dla biznesu, badania, rozwój, wdrożenia, sieć Łukasiewicza, badania i rozwój robione w Polsce, a nie czerpanie tylko z rozwiązań wypracowanych gdzieś na świecie.

Aktualizacja, godz. 10.43:

Jarosław Kaczyński wsparł lidera bydgoskiej listy PiS do PE. - 30 lat jest partyjnym towarzyszem, choć wiem jak to niepopularne słowo. Kosma Złotowski to świetny europarlamentarzysta. To człowiek, który potrafi sam zrobić w PE coś dla naszego kraju. Jest ten pakiet mobilności, to sprawa dla nas ważna. Jest to dziś atakowane, a człowiekiem który sam potrafił, z poparciem innych, powstrzymać wprowadzenie zmian, przynajmniej w tej kadencji. Jest świetnie przygotowany i doświadczony. Świetnie włada językami, jest twardy i nieugięty jeśli trzeba. On po prostu musi być w Parlamencie Europejskim. Inni są świetni, ale Kosma jest najlepszy – nie pozostawił wątpliwości kogo wspiera Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o K. Złotowskim: - On musi być w Europarlamencie, Kosma jest najlepszy!

Aktualizacja, godz. 10.42:
Głos zabrał prezes PiS, Jarosław Kaczyński.
- Wiem jak mam na imię – zażartował prezes i od razu przeszedł do konkretów. Uznał, że to wybory wielkiej stawki i że warto iść do wyborów. - To początek cyklu wyborczego -w ciągu roku będziemy decydować o losie ojczyzny, Polski i Polaków. Decydujemy o tym w którą stronę pójdziemy, czy obronimy się przed poważnymi zagrożeniami. Tą wartością jest polska złotówka, ona umożliwia nam wzrost a w razie kryzysów nas chroni. Ta złotówka jest zagrożona, Grzegorz Schetyna chce wprowadzenia w Polsce euro. Jakie były skutki wprowadzenia euro w krajach południa Europy doskonale wiemy, modelowym przykładem jest Grecja. Na euro zyskują Niemcy i Holandia, jest kilka krajów, które na tym nie tracą. Dlatego obrona złotówki jest tak ważna.

- Polska złotówka jest dziś zagrożona. Nasi konkurencji wyraźnie powiedzieli ustami Grzegorza Schetyny, że będą dążyli do wprowadzenia w Polsce euro. Jakie były skutki euro dla krajów słabszych gospodarczych wszyscy wiemy - powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński, przywołując m.in. przykład Grecji.

Sprawa druga to to obrona dzieci przed seksualizacją i degeneracją - mówił Kaczyński. - Chcemy prawa do tego, by istniała normalna rodzina, złożona z mężczyzny, kobiety i dzieci. By pary homoseksualne nie mogły eksperymentować z dziećmi, by ich nie mogły adoptować. O nie jest w interesie dzieci i przyszłości narodu. A dzieci to nasza przyszłość. - Dzieci to przyszłość - podkreślił Kaczyński. - Obrona naszego prawa do wychowania naszych dzieci, żeby nie były seksualizowane niemal od kołyski. Żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować. - Obronimy dzieci przed seksualizacją od kołyski.
Trzecia sprawa to obrona 500+, bezpłatnych leków, obniżonego wieku emerytalnego – obronienia polityki społecznej PiS – mówi prezes. Mówiąc najkrócej – to obrona tego, by w Polsce była przywracana sprawiedliwość. Dziś naprawiamy niesprawiedliwy system.
Kolejnym punktem jest kwestia bezpieczeństwa. - Prawo do obrony naszego bezpieczeństwa: do obrony bezpieczeństwa na naszych ulicach, obrony bezpieczeństwa Polek, do tego, by Polska nie była zmuszona do czegoś, czego obywatele nie chcą: do przymusowej relokacji. Mamy prawo do obrony przed zmuszaniem nas do czegoś czego nie chcemy. Nie ma zgody na przymusową relokację – odniósł się do spraw imigracji prezes Kaczyński. Trzeba bronić naszego prawa do kupowania towarów tej samej jakości, do niedyskryminacji naszych konsumentów.

Dziś atakowany jest kościół. Prymas tysiąclecia mówił że ktoś to chce zniszczyć naród, zacznie od kościoła. Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami. To jest te sześc spraw, sześc wartości których w tych i następnych wyborach chcemy bronić, one mogą być utracone, dlatego trzeba do tych wyborów iść – mobilizuje zwolenników Jarosław Kaczyński.

I wreszcie szósta sprawa: - Musimy obronić możliwość ochrony naszych wartości. Tego wszystkiego, co stanowi o naszej tradycji, co stanowi o polskości, co stanowi o Polsce - to jest dzisiaj atakowane! To jest 6 punktów, 6 wartości, które mogą być w tych wyborach obronione, ale mogą być także utracone - pamiętajcie o tym. Dlatego trzeba do tych wyborów iść i zachęcać wszystkich do tych wyborów.

Jarosław Kaczyński Sławomir Bobbe

Aktualizacja, godz. 10.23:
Konwencja się rozpoczęła. Na miejscu przybyli właśnie prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także liderzy polityczni PiS z regionu. Jest minister Krzysztof Czabański, poseł Kosma Złotowski, Marzenna Drab, Tomasz Latos (który fetowany jest najbardziej), jest również wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wspólnie odśpiewano hymn Polski (choć jak się wydaje, z każdą zwrotką śpiewających było mniej).

Aktualizacja, godz. 10.19:
Rozpoczęcie konwencji opóźnia się, przed wejściem stoją jeszcze dziesiątki osób, które chcą dostać się do środku, ale brakuje już dla nich miejsc siedzących. Prawdopodobnie nie wszyscy chętni dostaną się na spotkanie.

Na Twitterze pojawiają się już publikacje bydgoskich działaczy PiS.

Aktualizacja, godz. 10.01:
Konwencję otwierać będzie minister Łukasz Schreiber. - Mam nadzieję, że będziemy w stanie pokazać naszym gościom, naszemu prezesowi, nasz entuzjazm i to, że w tej sali zebrała się najwspanialsza publiczność tej kampanii. Przeprowadził też próbę generalną – wszyscy machali transparentami i polskimi flagami.
W tle widać wielki baner z wyborczym hasłem PiS na wybory do PE – „Polska sercem Europy” obok którego wyświetla się program gospodarczy PiS – tzw. #NowaPiątka PiS. Na ich tle przybyli robią sobie selfie i pamiątkowe zdjęcia.

Aktualizacja, godz. 9.36:
Przed wejściem do Adrii długa kolejka oczekujących. Przed Adrią z kolei pikieta opozycji, przez megafon puszczane są bijące w PiS piosenki i przemowy.

Przed Adrią długi ogonek oczekujących na wejście na konwencję PiS. Sławomir Bobbe

Konwencja regionalna PiS odbędzie się dziś w kinoteatrze "Adria" o godzinie 10.00. Swój udział zapowiedzieli najważniejsi politycy tej partii z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Na konwencji pojawi się również premier Mateusz Morawiecki, który nieco później, o godzinie 11.30 spotka się z dziennikarzami w sali konferencyjnej "Zawiszy". Jutro konwencja regionalna przenosi się do Szczecina.

Wybory do Europarlamentu odbędą się w 27 krajach UE w dniach 23-26 maja. W Polsce datę głosowania zarządzono na niedzielę, 26 maja. O mandat europosła z list PiS w naszym regionie ubiega się ponownie europoseł Kosma Złotowski (z pierwszego miejsca). "Dwójką" na liście jest poseł Tomasz Latos.

O czym będzie mowa na konwencji w Bydgoszczy? O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Na godzinę 11:30 zaplanowano także konferencje prasową z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Będziemy ją transmistować na żywo.

Wideo

Materiał oryginalny: Konwencja PiS w Bydgoszczy. Jarosław Kaczyński: - Obronimy dzieci przed seksualizacją od kołyski - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 46

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
błażej

Działania obecnego rządu zasługują na oklaski.

s
spalony

Bardzo dobrze, że ten rząd chce się spotykać z ludźmi.

g
gostek

Doceniam wszystko co premier zrobił dla Polski!

k
kalinowski

PiS > PO. Tyle w temacie.

p
plater

Bydgoszcz całym sercem za obecnym rządem!

k
kazek

Ja w najbliższych wyborach na pewno wybiorę PiS.

B
Blaszak

Ten rząd naprawdę wie co jest dobre dla Polaków.

r
rumcyk

Sport jest bardzo ważnym aspektem życia społecznego, dlatego bardzo dobrze, że rząd sięw to chce zaangażować.

P
Pedro A.

Pedofile wazniejsi od 1 biliona zlotych???????? Dziekujemy, Panie Prezesie i pal Pan gume....................

m
malizee

PiS to partia która jest bardzo silnie przywiązana do wartości, tradycji, do zasad. Jak patrzę na to co się dzieje w zachodniej europie, to cieszę się, że u nas jest inaczej. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

G
Gość

Aby ochronić dzieci przed seksualizacją, trzeba wyprosić pedofilów z ich otoczenia.

S
Seksuolog

I nic nie powiedział o tym, że PiS to żydowsko-amerykańska targowica od wielu lat? Nic nie powiedział o ustawie JUST 447 i knowaniach PiS-u w tej sprawie? Nic nie powiedział o notatce ujawnionej przez red. Michalkiewicza? Nie mówił nic o przekupstwie wyborczym PiS z użyciem ogromnych środków publicznych zwanym dla niepoznaki 500 na pierwsze dziecko, podobnie moralnym jak kiedyś przekupywanie posłów Samoobrony? Teraz będzie nas wszystkim straszył i wszystko obiecywał, aby odwrócić uwagę od prawdziwej natury tego, co robi. A propos tej jego mani seksualnej, czy z nim jest aby wszystko w porządku w tym temacie?

G
Gość

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka

T
TAK tylko

Czy klamac mozna?

G
Gość

Cześć, umówię się z Mężczyzną na skromne i sekretne wizyty. Mam 25 lat jestem po rozstaniu i nie chce faceta na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : www.czatkobiet.pl/sanderkaxx

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3