Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koreański klucz do sukcesu – robotyzacja, dyscyplina i nauka

Maja Piotrowska AIP
Korea Południowa zajmuje 5. miejsce wśród 190 państw, jeśli chodzi o przyjazne warunki do prowadzenia biznesu – wynika z ostatniego, rocznego ratingu Banku Światowego. Jest tez 5. azjatyckim państwem z najwyższym wskaźnikiem rozwoju społecznego. Powód? Dążenie do perfekcji i idealnej dyscypliny.

Korea Południowa jest jednym z najszybciej rozwijających się państw świata. PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. W Korei na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie.

12-16 godzin dziennie nauki kluczem do koreańskiego sukcesu

Koreańczycy już uczestnicząc w pierwszych etapach edukacji uczą się bardzo dużo, a licealiści spędzają nad książkami niekiedy po 12-16 godzin dziennie. Jednak to im nie wystarcza – po lekcjach często uczęszczają na popołudniowe zajęcia do szkół prywatnych, zwanych hagwon, gdzie uczą się do późnych godzin wieczornych. Takie zajęcia mają pomóc im dostać się na wymarzone studia, żeby później odnieść sukces zawodowy. Pracowitość, chęć do nauki i samodoskonalenia się Koreańczyków sprawia, że Korea Południowa szybko się rozwija i stanowi centrum biznesowego świata. Z tego powodu język koreański staje się coraz bardziej popularny. – Według World Atlas, język koreański zajmuje 12. miejsce w rankingu najpopularniejszych języków świata – komentuje Sylwia Rogalska, Country Manager w Education First. – Posługuje się nim 78 milionów ludzi na świecie.

Najwyższe na świecie stężenie robotów

Korea Południowa ma najwyższe stężenie robotów na świecie w przeliczeniu na liczbę pracowników. Średnio jeden robot jest tam do dyspozycji 20 pracowników – średnia światowa to 1 robot przypadający na 144 pracowników. Roboty spotkamy na lotnisku jako pomoc dla turystów, czy w roli strażników więziennych. W nauce, już od przedszkola, towarzyszą Koreańczykom edukacyjne roboty, np. w roli nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie mają również do dyspozycji tablety, a materiały edukacyjne wyświetlane są na interaktywnych

tablicach. Korea Południowa jest ojczyzną wielu zautomatyzowanych i zrobotyzowanych firm-gigantów, takich jak Samsung, LG, Kia, Hyundai czy SsangYong.

W Korei Południowej gamingowcy są jak celebryci

Korea Południowa to również kraj zakochany w grach online. To miejsce, w którym profesjonalni gamerzy podpisują sześciocyfrowe kontrakty i stają się narodowymi celebrytami. Rozgrywki gamingowe są tam transmitowane w telewizji i wzbudzają takie emocje jak w Polsce piłka nożna czy siatkówka. Ponad połowa ludności tego kraju, czyli ponad 25 mln ludzi, gra w gry regularnie5. W 2000 roku Ministerstwo Kultury i Turystyki Korei Południowej zainicjowało pierwszy międzynarodowy festiwal gier komputerowych – The World Cyber Games, uznawany za swoistą Cyber Olimpiadę. W 2005 roku w Korei powstał pierwszy stadion przystosowany do potrzeb e-sportu: Yongsan E-sports Stadium.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Koreański klucz do sukcesu – robotyzacja, dyscyplina i nauka - Portal i.pl

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska