0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Korona pokonała u siebie GKS Tychy 1:0!

• Cztery minuty doliczył Paweł Pskit.

• Maciej Mańka sam wykończył akcję lekkim strzałem prosto w Zapytowskiego. Nie doczekał się dogrania Łukasz Grzeszczyk.

• Potworne zamieszanie w polu karnym Korony! Łukasz Grzeszczyk mógł wbić piłkę do bramki, ale przeszkodził mu Zapytowski. Akcję przerwał gwizdek. Grzeszczyk był na ofsajdzie.

• Emile Thiakane zastąpił Jakuba Łukowskiego.

• Jakub Łukowski z rzutu wolnego ostemplował poprzeczkę! Konrad Jałocha tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

• W miejsce Wiktora Żytka wszedł Sebastian Steblecki.

• Marko Pervan wszedł w miejsce Hugo Diaza.

• Marcel Zapytowski obronił strzał głową Łukasza Sołowieja.

• Wiktor Żytek uderzył z 10. metrów po dograniu Bartosza Szeligi. Piłka minęła już bramkarza, ale Przemysław Szarek wybił piłkę sprzed linii!

• Kubilay Yilmaz wszedł w miejsce Pawła Łysiaka.

• Zvonimir Petrović zastąpił Jacka Podgórskiego.

• Maciej Mańka interweniował we własnym polu karnym. Jakub Łukowski reklamował zagranie ręką.

• Kolejna żółta kartka. Napomniany został Nemanja Nedić.

• Łukasz Grzeszczyk został ukarany żółtą kartką.

• Bartosz Biel opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Łukasz Moneta.

• Jakub Piątek wszedł w miejsce Oskara Paprzyckiego.

• Kacper Piątek przyjął piłkę w polu karnym po długim podaniu Sołowieja i natychmiast uderzył. Obok słupka.

• Wielbłąd Konrada Jałochy, który niepotrzebnie wyszedł poza pole karne! Pomyłkę golkipera gości wykorzystał Jakub Łukowski. Pomocnik Korony minął Mańkę i kopnął z bliska do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOL! JAKUB ŁUKOWSKI! 1:0 DLA KORONY!

• Maciej Mańka przebił się na prawej flance, ale przeciągnął dośrodkowanie.

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• Kacper Piątek pojawił się w miejsce Kamila Kargulewicza.

• Zmiany w drużynie gości. Szymon Lewicki zastąpił Damiana Nowaka.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Korona remisuje z GKS Tychy 0:0.

• Minutę doliczył sędzia do pierwszej części gry.

• Szansa Korony! Marcel Gąsior strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła cel.

• Paweł Pskit napomniał żółtą kartkę Mario Zebicia.

• Mocna wrzutka Łukasza Grzeszczyka. Niecelnie główkował Nemanja Nedić.

• Łukasz Grzeszczyk z rogu prosto w ręce Marcela Zapytowskiego.

• Pierwsze pół godziny ze wskazaniem na Koronę. Gospodarze mają więcej z gry i stworzyli lepsze sytuacje.

• Szybki kontratak Korony po stracie Nedicia. Hugo Diaz zbyt długo holował piłkę i w końcu ją stracił.

• Hugo Diaz uderzył z ponad 25 metrów. Piłka poleciała wysoko w trybuny.

• Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę. Poradził sobie Marcel Zapytowski.

• Na boisku pojawił się sztab medyczny. Leży na murawie Nemanja Nedić.

• Paweł Łysiak wykorzystał prosty błąd Nedicia. W doskonałej okazji strzelił jednak zbyt lekko, a do tego prosto w Konrada Jałochę.

• Akcja tyszan prawą stroną zakończyła się stratą Kamila Kargulewicza.

• Nieporozumienie Nedicia z Jałochą po dośrodkowaniu z prawej flanki. Wybił obrońca GKS.

• Huknął lewą nogą z ponad 20 metrów Dawid Lisowski. Bardzo niecelnie.

• Faul. Maciej Mańka nastąpił na stopę Jakuba Łukowskiego.

• Celny strzał Pawła Łysiaka po podaniu Jakuba Łukowskiego. Piłka w rękach bramkarza gości.

• Zza pola karnego uderzył Bartosz Biel. Wyraźnie obok słupka.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie już się rozpoczęło!

• Tyszanie gonią miejsca premiowane bezpośrednim awansem do PKO Ekstraklasy. Jeśli zespół Artura Derbina pokona w Kielcach Koronę wykona duży krok w kierunku osiągnięcia celu.

• Kielczanie z czterech ostatnich meczów przegrali tylko raz. Podobnym jednak bilansem może pochwalić się GKS. Korona miała ostatnio problemy z koronawirusem. Z tego powodu kielczanie w zeszłej kolejce nie zagrali przeciw Termalice.

• Wyjściowy skład GKS Tychy:

• Korona Kielce rozpocznie w następującym składzie:

• W sobotę podopieczni Kamila Kuzery staną naprzeciw czwartego w tabeli GKS-u Tychy. Jesienią na Górnym Śląsku wygrała Korona. Jak będzie teraz? Początek meczu o godzinie 12:40. Witamy w relacji LIVE!

• Zaplanowany na godz. 17:00 mecz rozpocznie się o 12:40. Ma to związek z odwołaniem meczu Radomiaka z Termaliką.