0 1 połowa

Górnik Łęczna

2

1 1 połowa

• Koniec meczu. Górnik Łęczna wywozi komplet punktów z Kielc, pokonując 2:0 Koronę. Bramki strzelili napastnicy - Bartosz Śpiączka i Paweł Wojciechowski z rzutu karnego.

• Aaron Stasiak w miejsce Serhija Kryhuna.

• Podwójna zmiana w Górniku. Karol Struski za Pawła Wojciechowskiego...

• Krona bije głową w mur. Nie jest w stanie pokonać Macieja Gostomskiego.

• Marek Kozioł broni strzał Michała Golińskiego! Było blisko trzeciej bramki dla łęcznian!

• Bartłomiej Kalinkowski zmienia Marcina Stromeckiego.

• Żółtą kartką upomniany Leandro.

• Zvonimir Petrović wchodzi, Jacek Podgórski schodzi.

• Marcel Gąsior zmienia Pawła Łysiaka.

• Przemysław Banaszak zastępuje Bartosza Śpiączkę, strzelca pierwszej bramki dla zielono-czarnych.

• Jakub Górski zmienia Emile'a Thiakane.

• Maciej Firlej strzela minimalnie obok bramki!

• Ostre wejście Wiktora Długosza w Adriana Cierpkę. Kartki nie ma, ale sędzia postraszył pomocnika Korony, sięgając po.. spray.

• ... a Maciej Firlej zmienia Jacka Kiełba.

• Podwójna zmiana w Koronie. Wiktor Długosz w miejsce Mateusza Cetnarskiego...

• Na raty bramkarz Górnik a broni strzał Jacka Kiełba.

• Atak kielczan lewą stroną. Bez wiary i korzyści. Od bramki Maciej Gostomski.

• PAWEŁ WOJCIECHOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!
    Pewne, mocne uderzenie w środek bramki. Zmylony Marek Kozioł rzucił się w stroę lewego słupka!

• Rafał Grzelak upomniany żółtą kartką.

• Rzut karny dla łęcznian! Rafał Grzelak faulował Pawła Wojciechowskiego!

• Jacek Kiełb uderza zza pola karnego nad bramką.

• Maciej Gostomski nie dał się zaskoczyć. Broni strzał głową Jacka Podgórskiego po dośrodkowaniu Jacka Kiełba.

• Emile Thiakane na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korona - Górnik Łęczna w Fortunie 1. lidze. Po trzech kwadransach prowadzi beniaminek. Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Bartosza Śpiączki Górnik Łęczna prowadzi na wyjeździe z Koroną Kielce.

• +2' Paweł Łysiak był bliski wyrównania! Uderza zza linii 16. metra tuż nad poprzeczką. Jeszcze zdołał koniuszkami palców piłkę musnąć Maciej Gostomski - rzut rożny.

• Żółtą kartką upomniany Emile Thiakane.

• Emile Thiakane w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie... było dalekie od ideału.

• Nie powiódł się teraz atak kielczan. Z "piątki" grę wznawia Maciej Gostomski.

• Jacek Podgórski ruszył prawym skrzydłem do piłki. Szybszy był Tomasz Midzierski, który wślizgiem wybija ją na aut.

• Łęcznianie wybijają piłkę na rzut rożny po centrze Grzegorza Szymusika. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

• Swoje trzy minuty miał teraz Jacek Podgórski. Najpierw jego prostopadłe podanie było ciut za mocne w pole karne do Jacka Kiełba i Emile'a Thiakane, a po chwili - po ograniu Pawła Sasina - podaje idealnie do Iwo Kaczmarskiego, lecz ten był na spalonym.

• Emile Thiakane uderza technicznie z ok.25 metrów minimalnie obok bramki gości! Piłka zmierzała w okienko bramki Macieja Gostomskiego!

• Jacek Kiełb uderza w mur. Jeszcze wyskoczył do podbitej piłki, by głową skierować przed bramką Górnika. Ta sztuka mu się udała, ale żaden z jego kolegów nie ruszył za akcję.

• Jacek Kiełb faulowany przez Pawła Sasina niespełna 20 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

• Paweł Wojciechowski na spalonym.

• Paweł Wojciechowski upomniany żółtą kartką.

• Gospodarze rzucili się do ataku. Po strzale Jacka Podgórskiego piłka trafia w rękę Tomasza Midzieskiego. Tomasz Wajda nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

• Bartosz Śpiączka wykorzystuje płaskie dośrodkowanie z lewej strony pola karnego i z kilku metrów, umiejętnie dostawiając stopę, kieruje piłkę do pustej bramki!

• GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM BARTOSZ ŚPIĄCZKA!!!

• Leandro wybija piłkę z pola karnego przed nadciągającym Jackiem Podgórskim. Kapitan zielono-czarnych ucierpiał w tej sytuacji, ale może grać dalej.

• Bartosz Śpiączka przejmuje piłkę w środku pola i górnym podaniem w pole karne chciał wypuścić Serhija Krykuna. Ten nie zdołał dobiec do piłki. Łapie ją Marek Kozioł.

• Przerwa w grze. Emile Thiakane ucierpiał w starciu o górną piłkę z Pawłem Baranowskim. Ale to napastnik gospodarzy faulował.

• Rzut wolny dla gości po przewinieniu Grzegorza Szymusika. Dośrodkowanie z lewej strony nie przyniosło zagrożenia pod bramką Korony.

• Jacek Podgórski uderza zza pola karnego nad poprzeczką.

• Z kontrą próbowali wyjść łęcznianie. Nie pozwolił na to Grzegorz Szymusik, który faulował. Kartki nie ma.

• Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy. Jacek Kiełb przejmuje piłkę w "szesnastce" Górnika. Strzał kapitana Korony został w ostatniej chwili zablokowany.

• Kolejna udana interwencja Macieja Gostomskiego. Próbował go zaskoczyć Paweł Łysiak.

• Nieudany atak gości lewą stroną zapoczątkował kontrę Korony w postaci lagi na wolne pole w poszukiwanie Emile'a Thiakane. Piłkę łapie Maciej Gostomski.

• Tomasz Wajda gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy są już na murawie. Czas na losowanie stron. Kapitanami są Jacek Kiełb i Leandro.

• Rezerwowi Korony: Jakub Osobiński - Zvonimir Petrović, Maciej Firlej, Wiktor Długosz, Bartosz Prętnik, Kornel Kordas, Piotr Basiuk, Jakub Górski.

Rezerwowi Górnika Łęczna: Adrian Kostrzewski - Maciej Orłowski, Kamil Pajnowski, Kamil Rozmus, Tomasz Tymosiak, Karol Struski, Bartłomiej Kalinkowski, Przemysław Banaszak.

• Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko

• Niedzielny maraton spotkań zaczynamy w Kielcach, gdzie spadkowicz z Ekstraklasy, Korona, zmierzy się z beniaminkiem - Górnikiem Łęczną. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Wajdy już za 20 minut!