Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Już pierwsze dwie kwarty pokazały, że spotkanie będzie...

Koszykarki Energi Toruń wygrały derby z Artego Bydgoszcz! Byłeś na meczu? Mamy DUŻO zdjęć!

Już pierwsze dwie kwarty pokazały, że spotkanie będzie zacięte i nie należy spodziewać się w nim szybkiego rozstrzygnięcia. Przed przerwą Energa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, w tym nawet różnicą ośmiu punktów (25:17) po trafieniach za trzy punkty Emilii Tłumak, ale Artego za każdym razem szybko niwelowało prowadzenie miejscowych.

Drużyna gości, głośno dopingowana przez liczne grono kibiców, którzy przyjechali na derby z Bydgoszczy, w połowie spotkania prowadziła 40:38.

Po wznowieniu gry do głosu doszły jednak torunianki. Kolejne ofensywne zbiórki przekładały się na punkty, dzięki czemu podopieczne trenera Stefana Svitka stopniowo zaczęły uciekać Artego. Gdy w końcówce trzeciej kwarty za trzy punkty trafiła Melissa Diawakana, Energa prowadziła już 53:46. W tej części spotkania bydgoszczanki zdobyły tylko osiem punktów.

Energa nie wypuściła już prowadzenia, choć w końcówce Artego raz po raz zbliżało się na 2-3 punkty po trafieniach Julie McBride i dwukrotnie Agnieszki Szott-Hejmej zza linii 6,75 m.

Na 27 sekund przed końcem Energa prowadziła tylko 72:70. Swój czwarty celny rzut za trzy oddała jednak Emilia Tłumak i przesądziła o sukcesie toruńskiej drużyny.

Artego w końcówce musiało sobie radzić bez Dragany Stanković i Karoliny Poboży. W Enerdze z powodu pięciu fauli parkiet przed czasem opuściła Laura Svaryte.

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 77:70.
W kwartach: 25:20, 13:20, 16:8, 23:22.

Energa: Fields 13, Kunek 12, Svaryte 9, Sarauskaite 7, Trzeciak 3 oraz Tłumak 16, Diawakana 7, Stankiewicz 5 Begić 5, Skobel 0
Artego: McBride 17, Stanković 16, Morrison 13, Szott-Hejmej 11, Międzik 8 oraz Radocaj 3, Poboży 2

Liturgia Wielkiego Czwartku w parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie (ZDJĘCIA)