Koszykarki Energi wygrały w Gorzowie. Nieudany mecz Polskiego Cukru

W niedzielę Energa może wyrównać stan rywalizacji
W niedzielę Energa może wyrównać stan rywalizacji Grzegorz Olkowski
Ze zmiennym szczęściem poradziły sobie w sobotę toruńskie drużyny koszykarskie. W Gorzowie sukces odniosła Energa, która tym samym nadal walczy o awans do półfinału play-off. Porażkę w Starogardzie Gdańskim ponieśli natomiast zawodnicy Polskiego Cukru.

Wygrana Energi jest niezwykle istotna - inny wynik oznaczałby dla torunianek zakończenie sezonu. Katarzynki zdołały jednak zwyciężyć i w rywalizacji do trzech wygranych nadal przegrywają, ale już tylko 1:2. W niedzielę o 18 kolejne spotkanie, ponownie w Gorzowie. Jeżeli Energa wygra i tym razem, decydujący o awansie mecz odbędzie się w środę w Toruniu.

W znacznie gorszych humorach mogą być koszykarze Polskiego Cukru. Torunianie zagrali w Starogardzie Gdańskim bez Cheikha Mbodja i Łukasza Wiśniewskiego, za to z powracającym po krótkiej przerwie Aaronem Celem. Już do przerwy Twarde Pierniki przegrywały różnicą 16 punktów. Udana trzecia kwarta dała nadzieję na odrobienie reszty strat, ale gospodarze jednak nie wypuścili zwycięstwa z rąk.

InvestInTheWest Enea Gorzów - Energa Toruń 68:76
(12:17, 22:19, 19:23, 15:17)
Energa Toruń: Harris 15 (1), Svaryte 12, Trzeciak 6, Begić 6, Kunek 4 oraz Brezinova 15 (1), Stankiewicz 11 (2), Tłumak 5 (1), Diawakana 2

Polhparma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 97:88
(25:22, 28:15, 20:30, 24:21)
Polski Cukier Toruń: Kulig 23, Lowery 20, Gruszecki 19, Cel 7, Umeh 3 oraz Diduszko 8, Śnieg 6, Sulima 2