Kowalczyk nie utrzymała prowadzenia i straciła 112 tysięcy złotych

Krzysztof Wypijewski, interia.pl

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną w Kuusamo. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen.

Kolejne miejsca na podium zajęły Szwedka Charlotte Kalla i Norweżka Therese Johaug.

<!** reklama>Kowalczyk wygrała piątkowy sprint oraz sobotni bieg na 5 km (oba techniką klasyczną) i ruszyła na trasę biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną z przewagą 25,7 s nad Bjoergen, ale już w połowie dystansu dogoniły ją trzy najlepsze tego dnia narciarki. Ostatecznie straciła do zwyciężczyni 30,9 s.

Dzięki zwycięstwu Bjoergen zostanie nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wygrała też cykl Ruka Tripl (trzy imprezy w Kuusamo) za co zainkasowała 33 tys. franków szwajcarskich (ok. 112.200 złotych).