Krajna Sępólno Krajeńskie pisze historię w regionalnym Pucharze Polski [WIDEO]

Dariusz Knopik
Drużyna Krajny Sępólno piszę wspaniałą historię w regionalnym Pucharze Polski
Drużyna Krajny Sępólno piszę wspaniałą historię w regionalnym Pucharze Polski Łukasz Szalkowski
Krajna Sępólno Krajeńskie to rewelacja regionalnego Pucharu Polski w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Zespół, który występuje w A klasie jest już w ćwierćfinale.

Krajna zaczęła przygodę z regionalnym Pucharem Polski od pierwszej rundy w podokręgu bydgoskim. Jej pierwszym rywalem był rywal z A klasy Tucholanka Tuchola. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Gospodarze przegrywali po niespełna pół godzinie 0:2. Momentem przełomowym był gol strzelony przez Łukasza Kozinę, krótko przed przerwą. W drugiej połowie ekipa z Sępólna długo walczyła, by doprowadzić do remisu. Udało się w 69. minucie po strzale Artura Dądeli. W samej końcówce bramkę na wagę awansu strzelił Kamil Mosek. Radości nie było końca.

- Każdy mecz traktujemy bardzo poważnie - mówi Rafał Lipiński, prezes klubu. - Regionalny Puchar Polski jest bardzo ważny. Chcemy zajść w nim jak najdalej i zrobimy wszystko, by pokonywać kolejne szczeble - dodaje sternik klubu.

Drugim rywalem był KS Łochowo, występujący w V lidze. Tu nie było wielu emocji, bo piłkarze Krajny byli zdecydowanie lepsi od wyżej notowanego rywala i pewnie wygrali 3:0.

Za to w kolejnym meczu regionalnego Pucharu Polski emocji było co niemiara. Tym razem rywalem był kolejny piątoligowiec - Gryf Sicienko.

- Spotkanie było bardzo zacięte i było w nim wiele walki - mówi Henryk Zieliński, trener zespołu z Sępólna. - Niestety nie udało się nam zdobyć bramki, mimo że mieliśmy karnego. Była dogrywka, a niej również bez goli. Doszło więc do serii jedenastek. Wygraliśmy je 5:4 i Łukasz Kozina, który w meczu nie strzelił karnego teraz wykorzystał decydującą. Nerwy były napięte do końca, ale się udało - cieszył się szkoleniowiec.

Poprzeczka rosła i w kolejnej fazie, już na szczeblu 1/8 finału do Sępólna przyjechała Kujawianka Izbica Kujawska, wicelider IV ligi. Mało kto się spodziewał, że Krajna wyeliminuje rywala grającego dwie klasy wyżej! Jednak futbol znowu okazał się nieprzewidywalny. Na boisku nie było widać tej różnicy. Miejscowi już do przerwy mieli kilka okazji do strzelenia gola, ale zawodziła ich skuteczność. Na dodatek po jednej z kontr stracili gola. Jednak to ich nie załamało. Uparcie dążyli do zmiany wyniku. Udało się. Dwukrotnie trafił Dądela i Krajna sensacyjnie awansowała.

- Zagraliśmy bardzo konsekwentnie i to było kluczem do zwycięstwa - mówi szkoleniowiec Krajny. - W przerwie powtarzałem chłopakom, że oni muszą, a my możemy. Czekaliśmy na swoje okazje i dwa razy udało się skontrować rywali i strzelić dwa gole.

Do Sępólna przyjedzie kolejny wysoko notowany rywal - trzecioligowa Unia Solec Kujawski. Kolejna sensacja nie jest wykluczona, a piękna przygoda z regionalnym Pucharem Polski wciąż trwa...

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Materiał oryginalny: Krajna Sępólno Krajeńskie pisze historię w regionalnym Pucharze Polski [WIDEO] - Gazeta Pomorska