Krakowianie okazali się za szybcy i za mocni dla torunian [zdjęcia]

RedakcjaZaktualizowano
Hokeiści Nesty Miresa Toruń, m.in. Jacek Dzięgiel (w białej koszulce), przez cały mecz czuli pressing graczy Cracovii<br>
Hokeiści Nesty Miresa Toruń, m.in. Jacek Dzięgiel (w białej koszulce), przez cały mecz czuli pressing graczy Cracovii Sławomir Kowalski
Kandydat do walki o złoto Polskiej Hokej Ligi - Comarch Cracovia - nie pozostawił złudzeń beniaminkowi. Nesta Mires przegrała na Tor-Torze 2:6.

Mistrzowie Polski z 2013 roku przed obecnym sezonem dokonali sporych zmian w składzie, ściągając do Krakowa m.in. ośmiu reprezentantów kraju. Mocna kadra, a także fakt, iż z toruńską ekipą nie przegrali piętnastu ostatnich spotkań, kazała zakładać wyraźną porażkę Nesty Mires. Pierwsza tercja dawała jednak nadzieję na to, że gospodarze nawiążą równorzędną walkę. Torunianie częściej się bronili, ale za to groźnie kontratakowali. Jedna z właśnie takich akcji pozwoliła im zdobyć bramkę (podanie z prawego skrzydła od Daniela Minge na gola zamienił Michał Kalinowski).

Pierwsze dwadzieścia minut krakowianie wygrali mimo to 2:1, a po przerwie wrzucili wyższy bieg. Goście długo przebywali w tercji torunian, strzelali i zdobywali kolejne bramki. W połowie spotkania prowadzili na Tor-Torze 5:1. Kolejne minuty były również pokazem ich siły, ale... to naszej drużynie udało się zdobyć drugiego gola (Rafała Radziszewskiego pokonał Mariusz Kuchnicki).

Przyjezdni przewyższali gospodarzy doświadczeniem, zgraniem, a także umiejętnościami, przede wszystkim szybkością. Kolejne zmiany w ustawieniach formacji nie dały zbyt wiele Neście Miresowi, która wtorkową potyczkę z Cracovią przegrała 2:6.

Nesta Mires Toruń - Comarch Cracovia 2:6 (1:2, 1:3, 0:1).

2:5 M. Kuchnicki - M. Wiśniewski (37.36),
2:6 F. Drzewiecki - M. Kruczek, P. Noworyta (49.55, w przew.)

Nesta Mires: Bojanowski; Huzarski - Lidtke, Kamko - Zacharenko, Żyliński - Podsiadło oraz Skólmowski; Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Dzięgiel - Kuchnicki - Dołęga, Wiśniewski - Winiarski - Husak, Strużyk - Chrzanowski - Pieniak

Inne wyniki 4. kolejki PHL
Polonia Bytom - Orlik Opole 2:5 (0:2, 2:3, 0:0). Bramki: E. Cgojevs, Ł. Krzemień - Mac. Rompkowski, M. Cichy, D. George, A. Szczechura, J. Łymański

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 (2:0, 0:1, 1:1). Bramki: Ł. Nalewajka, M. Danieluk, W. Lukaczik - J. Jokila 2

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). Bramki: M. Bepierszcz, F. Komorski, M. Kolusz, J. Rzeszutko - M. Biały 2

Naprzód Janów - SMS U20 Sosnowiec 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Bramki: B. Bichta, K. Bryk

Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:3 (1:1, 1:2, 0:0). Bramki: T. Kozłowski, M. Kozłowski - J. Daneczek, D. Piotrowicz, L. Vosatko

Zobacz galerię: Nesta Mires Toruń - Comarch Cracovia