Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Ksiądz z Częstochowy zniesmaczony prezerwatywami na stacjach...

Ksiądz z Częstochowy zniesmaczony prezerwatywami na stacjach Orlen tuż przy kasach - Umieszczone są tam, gdzie dzieci wybierają słodycze

PC

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

"Rażą mnie stojaki z prezerwatywami..." - napisał w komentarzu na twitterze ks. Mariusz Bakalarz, który pełni funkcję Rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Była to jego odpowiedź na wpis prezesa Orlenu, o tym że w trasie najlepiej zatrzymać się właśnie na tej stacji. Pod wpisem księdza pojawiły się liczne komentarze krytykujące jego przemyślenia. Czy aby ksiądz, nie miał trochę racji?
Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

Rzecznik Kurii Metropolitalnej krytycznie o prezerwatywach przy kasach na stacjach Orlen

Temat używania prezerwatyw i antykoncepcji w ogóle, przez wiernych kościoła katolickiego jest wałkowany od lat. Jedni chcą całkowitego zakazu jakiejkolwiek antykoncepcji, inni zaś pragną pełnej swobody w tej kwestii, pomimo tego, że kościół katolicki uznaje antykoncepcję za grzech ciężki.

Obie frakcje starły się kilka dni temu pod wpisem księdza Mariusza Bakalarza, rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, na Twitterze.
Komentując wpis Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, ksiądz napisał: Tankuję tylko na stacjach Orlenu, ale rażą mnie stojaki z prezerwatywami i różnymi akcesoriami umieszczone tuż przy kasach, gdzie często stoją dzieci wybierające słodycze, hot - dogi lub czekające na rodziców płacących za paliwo...

Komentarz księdza Bakalarza wywołał lawinę odpowiedzi w tym temacie. Większość odpowiedzi była krytyczna. Jedni kpili z tego, że ksiądz interesuje się prezerwatywami, a słodycze go nie rażą, inni z kolei dopytywali czy ksiądz tankuje na Orlenie, bo ma zniżki. Niektórzy radzili księdzu kupowanie paliwa na poczcie, gdyż "tam obok kasy są kalendarze z papieżami, żywoty świętych i kalendarzyki małżeńskie".

Sonda

Czy prezerwatywy powinny zniknąć ze stacji paliw Orlen?Poza Twitterem pojawiły się jednak głosy, że często zdarza się, ze rodzice są zakłopotani, gdy muszą przy kasie w sklepie i przy obcych ludziach tłumaczyć swoim pociechom, co znajduje się w kolorowych pudełeczkach. I na to mieli swoją odpowiedź internauci: "6 lat miało moje dziecko, kiedy w jakimś markecie zobaczyło kolorowe pudełeczka i zapytało, co to jest. Moja odpowiedź była tak prosta,że więcej pytań nie było. Uczmy i rozmawiajmy."

Zatem rozmawiajmy. Co sądzicie o prezerwatywach przy kasach w sklepach i na stacjach benzynowych?

Zapytaliśmy ks. Mariusza Bakalarza, o komentarz w tej sprawie i czy sądzi, że Orlen zmieni politykę w sprawie prezerwatyw na swoich stacjach oraz czy nie przeszkadzają mu słodycze, które szkodzą dzieciom.

- Nie widzę potrzeby komentarza. Jak każdy człowiek i klient danego podmiotu mam prawo do wyrażenia własnej opinii i z tego prawa skorzystałem. Zaznaczam jednak, że nie jako rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej (temu służy profil @ArchiCzest), a osoba prywatna. Moja ocena jest poparta opiniami innych osób, które dzielą się ze mną swymi spostrzeżeniami - odpowiedział nam ks. Mariusz Bakalarz.


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Sylwester z Polsatem na Stadionie ŚląskimDni wolne w 2019 rokuKomentarze (109)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
POLACTWO =KIEDY NIEMA SIE RZO NY JEST SIE PENDAUEM LUB PEDOFILLEM

777 KIEDY MA SIE KOtA JEST SIE ZOOFILEM (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A GDY KTOŚ POgibNIE JEST SIE LIBER NEKRO POLACKIM FIOŁEM

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
UCITYELE Z KODa PO twBOLLKU

777 A TANIE bussKA wolNE GHYM BAZY WYLENGARNIE LIBER GEN DER POtoLOGI (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

TAm ANI NAUKI A ANI RELIGI ANI BOGA I ROZUMU DAWNO NIE MA I NIE BYŁO BO TO SLAMSE I FAWELLE I GHETTA KASSt LIBER TENCZOWeg0 POLACTWA =KTO WYCHOWÓJE RESORTOWE ELYTY BAHORY BO PLeBEJSTWO NICZYJE ANI...rozwiń całość

TAm ANI NAUKI A ANI RELIGI ANI BOGA I ROZUMU DAWNO NIE MA I NIE BYŁO BO TO SLAMSE I FAWELLE I GHETTA KASSt LIBER TENCZOWeg0 POLACTWA =KTO WYCHOWÓJE RESORTOWE ELYTY BAHORY BO PLeBEJSTWO NICZYJE ANI RODZIICA ANI UCITJELA Z KOKOda =odPOwiedzaielNIzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
seksualnie.eu

spotkaj sie (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i...rozwiń całość

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie www.seksualnie.eu mój nick wiklul1 . lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dzieci wchodzą do kościoła i co widzą?

szatan z VII (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Gościa przybitego gwoździami do desek. Oburzające - ta przemoc. To powinno byc od 18 lat.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wylegarnia

obserwe (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

To b.dobrze ze -maluchy to widza i pytaja po,co to jest.`Prawda mowi ;czego jas sie nie nauczy tego Jan nie bedzie wiedzial . O` le !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
No właśnie

Kilka uwag (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Ciekawi mnie ten artykuł. Rozumiem, że pisanie "kościół katolicki" ma wyrażać brak szacunku lub przynajmniej Autor nie chce utożsamiać się z nim. Niemniej w języku polskim słowa "Kościół" i...rozwiń całość

Ciekawi mnie ten artykuł. Rozumiem, że pisanie "kościół katolicki" ma wyrażać brak szacunku lub przynajmniej Autor nie chce utożsamiać się z nim. Niemniej w języku polskim słowa "Kościół" i "kościół" mają dwa odmienne znaczenia. Używanie ich zamiennie może prowadzić do komicznych sytuacji.

No i ten ksiądz ma rację. Kiedyś byłem w Rossmannie z żoną i nasz, pięcioletni wówczas, synek zapytał, czy może sobie coś wziąć. I faktycznie, po chwili przyleciał do nas z pudełkiem truskawkowych prezerwatyw. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
głupi kraj czarnych nierobów

głupi kraj czarnych nierobów (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

trzeba było mu kupić

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
może używają kropideł

gery (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

nas tez koli w oczy wciskanie kitu przez tych czarnosukienkowych nierobów

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Księża pilnować plebanii a nie świeckich obiektów

kirk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Precz z katolicką ciemnotą !!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.......................................

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

Sam katabas nie raz używał

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
OBŁUDA I GŁUPOTA

nieświęty (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10

Przecież dzieci księżulików utrzymują parafianie - ciemny lud . Bez prezerwatywy lepsze doznania , a każde dziecko to kasa , dochód szamanów .

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo