Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto na stanowiska w MZK i MPO w Toruniu?

Małgorzata Oberlan
Janusz Szymański (z lewej), prezes MZK, odchodzi na zasłużoną emeryturę. Piotr Rozwadowski, prezes MPO, kocha ryby, ale pracy nie opuszcza.
Janusz Szymański (z lewej), prezes MZK, odchodzi na zasłużoną emeryturę. Piotr Rozwadowski, prezes MPO, kocha ryby, ale pracy nie opuszcza. Jacek Smarz
Aż 11 kandydatów zgłosiło się do konkursu na prezesa MZK. Fotel się zwolni, bo Janusz Szymański odchodzi na emeryturę. A jak będzie w spółce MPO?

Prezesowi Piotrowi Rozwadowskiemu i wiceprezesowi Grzegorzowi Brożkowi właśnie kończą się 5-letnie kadencje. Dlatego rada nadzorcza spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu ogłosiła konkurs na oba te stanowiska. Kandydaci mogą zgłaszać się do 24 kwietnia.

Konieczne dobre zdrowie

Prezesi MPO muszą mieć wyższe wykształcenie (najlepiej ekonomiczne, prawne lub związane z zarządzaniem). Preferowane są także studia podyplomowe lub II stopnia z zakresu ochrony środowiska lub systemów zarządzania środowiskiem.

Czytaj też: Kamil Piórkowski. Trop urywa się na punkcie widokowym

Szefowie MPO powinni także legitymować się doświadczeniem zawodowym, w tym na kierowniczych stanowiskach oraz wiedzą na temat spółki i jej działalności. W ogłoszeniu konkursowym jako pożądaną określono znajomość języka angielskiego (w mowie), za to jako niezbędne - dobre zdrowie i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz kierowania zespołem.

- Ogłoszenie konkursu wynika z zakończenia 5-letniej kadencji obecnego zarządu spółki - zaznacza Magdalena Krzyżanowska, rzecznik MPO.

Dodajmy, że stanowiska prezesów MPO wiążą się z dużą odpowiedzialnością, ale i solidnymi zarobkami. Prezes Piotr Rozwadowski, jak czytamy w jego ostatnim oświadczeniu majątkowym, w 2015 roku zarobił ponad 144 tysiące złotych. Jego zastępca Grzegorz Brożek natomiast - ponad 118 tysięcy złotych.

Zobacz też

Polecamy: Zobacz jak można "zaparkować" na ul. Podgórnej!

Toruń. Kolejny "mistrz parkowania" nad Bachą

Czytaj dalej - kliknij poniżej:

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by obaj prezesi wystartowali w konkursie. Identycznie uczynić mogą kandydaci z zewnątrz. Wszystkich oceniać ma komisja konkursowa pod przewodnictwem wiceprezydenta miasta Zbigniewa Fiderewicza.

Kolejka chętnych

Rewolucja natomiast na pewno zajdzie w MZK. Janusz Szymański, dotychczasowy prezes tej spółki, odchodzi na emeryturę i jego miejsce zajmie ktoś inny. Kandydaci mogli zgłaszać się do 15 marca.

Czytaj też: Ile zarabia kasjerka w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, Auchan po podwyżkach?

- Zgłosiło się 11 osób. 9 spełniło wymogi formalne. W tym gronie jest 8 mężczyzn i jedna kobieta - zdradza Anna Kul-bicka-Tondel, rzecznik prezydenta miasta.

Przypomnijmy, że od kandydatów rada nadzorcza MZK oczekuje między innymi: wykształcenia wyższego (może być uzyskane za granicą) w kierunku ekonomicznym, prawnym lub technicznym oraz tytułu MBA, kwalifikacji w zarządzaniu finansami i/lub ekonomii transportu. Oczywiście niezbędne jest doświadczenie w zarządzaniu.

Prezes MZK, oprócz wyzwań i nielekkiej pracy, także liczyć może na dobre zarobki. Obecny prezes w ubiegłym roku wykazał ponad 126 tys. zł dochodu z tego źródła.

Zobacz też

Do pożaru doszło dziś w warsztacie wulkanizacyjnym przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Niemal dokładnie rok temu podobne zdarzenie miało miejsce na rogu Rydygiera i Wschodniej

Pożar w warsztacie wulkanizacyjnym przy Skłodowskie-Curie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska