Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Które projekty będą realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego na Chełmionce?

Szymon Spandowski
Które projekty będą realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego na Chełmionce?
Które projekty będą realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego na Chełmionce?
Na Chełmionce do podziału było 381 tysięcy złotych. Mieszkańcy mieli do wyboru dziewięć projektów. W ramach tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostanie siedem z nich.

Gdyby nie podziały, zgodnie z którymi część Chełmińskiego Przedmieścia znalazła się w okręgu staromiejskim, można by było stwierdzić, że w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego najwięcej projektów zostanie zrealizowanych na Chełmionce. Z listy staromiejskiej, jak już wspominaliśmy, przeszedł po zmianach pomysł obsadzenia narożnika Szosy Chełmińskiej i ul. Małachowskiego.

Zobacz także: Linia tramwajowa na JAR. Wykopy przed wielką inwestycją [WIZUALIZACJE]

W puli osiedlowej Chełmińskiego do wykorzystania było 381 tysięcy złotych. Pierwsze sito weryfikacyjne przeszło dziewięć projektów, z czego realizacji doczeka się siedem z nich. Głosującym najbardziej spodobała się idea obsadzenia zielenią fragmentu ul. Żwirki i Wigury. Między skrzyżowaniem z ul. Legionów oraz Świętego Józefa mają się pojawić nowe drzewa i krzewy. Zapuszczą one jednak korzenie tylko tam, gdzie te nie będą wchodziły w paradę kablom i rurom.

Niska zieleń pojawi się także na trzech skwerkach w sąsiedztwie placu zabaw „Topolowy Ludzik”.

Ze wszystkich projektów wybranych na Chełmińskim Przedmieściu najbardziej kosztowne okazały się zabiegi wokół Urzędu Pocztowego nr 9. Zgodnie z opisem projekt zakłada budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, instalację dwóch stojaków na rowery oraz uporządkowanie zieleni. To wszystko ma kosztować 159 tys. złotych. O ponad jedną trzecią tańsza będzie natomiast budowa 12 miejsc postojowych na parkingu w rejonie ulic Harcerskiej i Mohna.

Dawna zabudowa Chełmińskiego Przedmieścia stopniowo wyburzana na początku lat 70.

Szosa Chełmińska przed laty w obiektywie Andrzeja Kamińskiego

Za budową chodnika i miejsc parkingowych przy ul. Kozackiej opowiedziały się 193 osoby. Na realizację tego projektu nie wystarczyłoby jednak pieniędzy i zgodnie z regulaminem ten pomysł przepadł. Wybrane zostały kolejne na liście, ale tańsze: organizacja święta Chełmińskiego Przedmieścia (192 głosy, 20 tys. zł), zagospodarowanie placu zabaw przy ul. Kurpiowskiej (150/45 tys. zł) i zatrudnienie animatora na placu zabaw „Topolowy Ludzik” (144/7 tys. zł). Animator będzie tam pracował od maja do września 2018 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska