Kujawsko-Pomorskie. Marszałek Piotr Całbecki i krezusi z Sejmiku. Oto ich zarobki i majątki!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Marszałek Piotr Całbecki (PO), Radny Adam Banaszak (PiS) oraz Przedsiębiorca Marek Hildebrandt (PiS).
Marszałek Piotr Całbecki (PO), Radny Adam Banaszak (PiS) oraz Przedsiębiorca Marek Hildebrandt (PiS).
Udostępnij:
Dokładnie 193 tys. 113 zł - to dochód Piotra Całbeckiego (PO), marszałka województwa, za miniony rok. Grono najzamożniejszych radnych Sejmiku Województwa znów otwiera Marek Hildebrandt (PiS) z Brodnicy, założyciel sieci sklepów. Zaglądamy do ich najnowszych oświadczeń majątkowych. Naprawdę, jest co podziwiać!

Obejrzyj: Remont ulicy Długiej w Toruniu

1.Marszałek Piotr Całbecki (PO). Oto jego majątek i zarobki

193 tys. 113 zł - to dochód, jaki marszałek Piotr Całbecki osiągnął w ubiegłym roku z pracy na zajmowanym stanowisku. Do tego doszły jeszcze 44 tys. zł dochodu ze sprzedaży samochodu.

Marszałek nie ma ani złotówki oszczędności. Posiada wraz z żoną warty 800 tys. zł dom o powierzchni 330 mkw. oraz grunty orne o powierzchni 2 ha i siedlisko. W oświadczeniu Piotr Całbecki nie wskazuje, by miał na własność samochód. Spłaca natomiast dwa kredyty. Pierwszy zaciągnął we frankach szwajcarskich na budowę domu. Saldo zadłużenia: 149,5 tys. CHF. Drugi kredyt wziął na montaż odnawialnych źródeł energii. Do spłaty zostało ponad 138 tys. zł.

Polecamy

2.Radny Marek Hildebrandt (PiS) z Brodnicy - nadal wśród krezusów. Tyle zarabia

Radny i przedsiębiorca handlowy Marek Hildebrandt posiada sklepy w Brodnicy i okolicy. Dokładnie 29 milionów 75 tysięcy 300 złotych - takie przychody miała spółka RMHildebrandt w ubiegłym roku. Dały one 1 mln 980 tys. 550 zł dochodu. Sam radny jako członek zarządu spółki, zainkasował za tę funkcję 190 tys. zł. Dodatkowe 36,4 tys. zł przyniosła mu dieta radnego. Kolejne 58,8 tys. zl dochodu przyniosły mu odsetki od pożyczki udzielonej spółce pracowniczej Rolmil.

Majątek osobisty rajcy i jego żony imponuje. Jego prywatne nieruchomości to m.in. dom wart 3 mln zł, gospodarstwo rolne (6 mln zł) oraz działki (ponad 2 mln zł). Cenne nieruchomości i ruchomości są jednak też własnością jego spółki. To m.in. pawilony handlowe, grunty, samochody, urządzenia. I tutaj już mowa jest o wielomilionowych sumach.

Z okazji zakończenie budowy nowego szpitala na Bielanach, torunianie mieli szansę zajrzeć we wszystkie zakamarki tego nowoczesnego obiektu. Chętnych do zwiedzania nie brakowało. Zobaczcie jak prezentuje się nowy szpital. Robi ogromne wrażenie! WIĘCEJ ZDJĘĆ NA KOLEJNYCH STRONACH >>>

Tak wygląda nowy szpital na Bielanach! Torunianie mogli go o...

Milioner z Brodnicy w garażu trzyma mercedesa klasy S (rocznik 2014), i ciężarowa Toyotę Hilux (rocznik 2017). W gospodarstwie natomiast używa maszyn, z których najdroższa - wóz paszowy - warta jest 145 tys. zł. Na ręku Marek Hildebrandt nosić może na zamianę trzy cenne zegarki (za 20 lub 15 tys. zł). Posiada ponad 111 tys. 995 zł oszczędności.

3.Jacek Gajewski (KO), czyli handel, sport i menadżerka z sukcesem. Taki ma majątek

Radny Jacek Gajewski (KO) z Torunia to przykład przedsiębiorcy, któremu pandemia nie zaszkodziła. Jego spółka "JG Sport" w pandemicznym 2021 roku przyniosła dokładnie 5 mln 681 tys. 961 zł przychodu, co oznaczało dochód w wysokości 776 tys. 371 zł.

Radny od lat związany jest z żużlem. Pojawił się w nim jako dystrybutor sprzętu i akcesoriów żużlowych w latach 90. Później pełnił funkcje rozmaite, m.in. kierownicze w klubach, czy menadżerskie. Generalnie, zna się na biznesie, czarnym sporcie i zarabianiu pieniędzy. W środowisku sportowym znany też jest jako sponsor licznych przedsięwzięć. A do tego - ekspert od żużla, zapraszany przez stacje telewizyjne do współpracy.

Zobacz koniecznie

Jacek Gajewski nie musi drżeć o przyszłość. Posiada z żoną warty 1 mln 295 tys. zł dom o powierzchni 515 metrów kw., a na czarną godzinę małżonkowie mają odłożone 82 tys. zł. W garażu trzyma natomiast trzy auta. To samochody marki: Toyota Rav4 (rocznik 2021), Toyota Yaris (rocznik 2020) i Skoda Octavia (rocznik 2016).

Dodajmy, że w minionym roku dodatkowe dochody torunianin miał z diety radnego (38 tys. 276 zł) oraz praw autorskich (7 tys. zł od Canal+ Polska i 273 zł od spółki Kanał Sportowy). W najnowszym oświadczeniu majątkowym radny wykazał też, że spłaca kredyt hipoteczny, zaciągnięty w Banku Pekao S.A w Toruniu (78 tys. 606 zł).

4.Adam Banaszak (PiS), czyli zarządzanie przynosi imponujące dochody. Oto jego zarobki

Adam Banaszak to torunianin z urodzenia, w sejmiku reprezentujący jednak elektorat inowrocławski. Z wykształcenia jest ekonomistą i zna się na zarządzaniu. Ten radny (PiS) w połowie 2020 roku przeszedł zawodową i życiową rewolucję. Przestał był prezesem Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Ta intratna posada w stolicy rocznie przynosiła mu 300 tys. zł dochodu. Zamienił jednak tę pracę na stanowisko w zarządzie spółki PGE Toruń.

Polecamy

W roku 2021 radny za współzarządzanie spółką - jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą - osiągnął dochód netto w wysokości 268 tys. 492 zł. Był też członkiem rady nadzorczej Projektu Kępno. Od stycznia do końca września ub.r dało mu to ponad 20 tys. zł dochodu. Inne dochody to: dieta radnego (39 tys. zł, z Centrum Badawczego Łukasiewicz - 2,4 tys. zł, z Krajowego Zasobu Nieruchomości - 10 tys. 166 zł, z TVP Bydgoszcz - 3 tys. zł, z Nicolaus Banku - 1,9 tys. zł).

Radny posiada 50 tys. zł i 5 tys. euro oszczędności, połowę dużego mieszkania (wartości 650 tys. zł), gospodarstwo rolne warte ponad 130 tys. zł, udziały w Banku Spółdzielczym warte ponad 74 tys. zł oraz auto marki Jaguar XJ o wartości 47 tys. zł.

5. Leszek Pluciński (KO), czyli medycyna daje zarobić. Tak ma majątek

Nadal wyśmienicie radzi sobie finansowo Leszek Pluciński (KO). Ten radny od lat jest prezesem szpitala powiatowego w Chełmży (to spółka). Tylko ta praca dała mu w zeszłym roku ponad 186 tys. zł dochodu. Poza tym jednak Pluciński to lekarz. Prywatna praktyka przyniosła przez rok ponad 165 tys. zł dochodu. Poza tym radny dochody osiągnął z tytułu: pracy na rzecz szpitala w Tucholi (24 tys. zł) oraz pobierania diety (30 tys. zł). Łącznie to ponad 400 tys. zł dochodu.

W niedzielę, 15 maja, odbył się bieg "Run Toruń 2022 - Zwiedzaj ze Zdrowiem". W imprezie, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Run To Run wzięło udział półtora tysiąca zawodników. Rywalizowano na dwóch dystansach - 10 i 5 km. Start miał miejsce przy Centrum Handlowo - Rozrywkowym Toruń Plaza, meta przy Przystani Toruń na Bulwarze Filadelfijskim. Oto nasza fotorelacja z tej imprezy autorstwa Agnieszki Bieleckiej. Poszukajcie się na zdjęciach, bo jest duża szansa na to, że znaleźliście się w obiektywie!

Run Toruń 2022. Pobiegliście? To pewnie jesteście na zdjęciach!

Majątek Leszka Plucińskiego może imponować. Posiada 35 tys. zł i 61 tys. euro oszczędności oraz papiery i akcje (np. spółki Arriva czy Banku Spółdzielczego w Brodnicy), które łącznie warte są ponad 240 tys. zł. Jego nieruchomości to m.in. warty 550 tys. zł dom, kawalerka warta 200 tys. zł, gospodarstwo rolne (300 tys. zł) oraz połowa budynku wartego 300 tys. zł i działka budowlana o wartości 120 tys. zł. Większość tego majątku to wspólnota majątkowa z żoną.

W garażu Leszek Pluciński trzyma samochód marki Skoda Superb (rocznik 2018). Zawarł tez umowę leasingowa na zakup samochodu marki Volvo XC 60 o wartości 270 tys. zł. Do spłaty jest jeszcze około połowa.

6.Przemysław Przybylski (PiS), czyli nauka również się opłaca. Oto jego zarobki

Toruński radny Przemysław Przybylski (klub PiS) wykazuje za ub.r dochód brutto w wysokości ponad 400 tysięcy zł! I to już kolejny taki dobry rok radnego. W zeszłym roku ponad 397 tys. zł dochodu dały mu właśnie umowy o pracę.

Polecamy

Przemysław Przybylski zarabia też jednak inaczej. Od 2016 roku do lipca minionego roku zasiadał w radzie nadzorczej państwowych Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. Tylko przez kilka miesięcy ubiegłego rok dało mu to ponad 24 tys. zł dochodu brutto. Od sierpnia ub.r natomiast radny jest w radzie nadzorczej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Kalisz" SA, co przyniosło mu ponad 11 tys. zł dochodu brutto. Kolejne dochody to: dieta radnego (ponad 35 tys. zł) i inne wpływy, np. z pracy dla Caritas Polska (1,3 tys. zł).

Imponuje majątek rajcy. Zgromadził dokładnie 303 tys. 525 zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 280 mkw. (ok. 900 tys. zł) oraz samochodów marki Mercedes Benz rocznik 2017 i Volkswagen Passat rocznik 2013. Ma kartę w mBanku z limitem 20 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie