MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorskie. "Policjant, który mi pomógł" - można jeszcze zgłaszać kandydatów!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie został laureatem ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" w 2020 roku. Czy w tym roku na laury zasłuży ponownie jakiś inny funkcjonariusz z Kujawsko-Pomorskiego? Kandydatów można zgłaszać do końca maja.
Mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie został laureatem ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" w 2020 roku. Czy w tym roku na laury zasłuży ponownie jakiś inny funkcjonariusz z Kujawsko-Pomorskiego? Kandydatów można zgłaszać do końca maja. policja
"Policjant, który mi pomógł" to ogólnopolski konkurs. Honoruje tych funkcjonariuszy, którzy szczególnie angażują się w pomoc osobom krzywdzonym, w tym - ofiarom przemocy domowej. Kandydatów można zgłaszać do końca maja.

W Kujawsko-Pomorskiem mieliśmy już laureatów tego konkursu, który odbywa się od 17 lat. Jednym z nich był mł.asp Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie - w 2020 roku.

Czy w tym roku podobnie doceniony zostanie inny funkcjonariusz z naszego regionu? Czy ktoś na takie podziękowanie i laury zasługuje? Jeśli znacie Państwo takiego policjanta, warto zgłosić jego kandydaturę. Jest na to czas do 31 maja.

"Policjant, który mi pomógł" - co to za konkurs?

-Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym doznającym przemocy domowej - objaśniają służby prasowe Komendy Głównej Policji.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” w tym roku odbywa się już 17 raz. Sama nominacja policjanta jest już dla niego jest szczególnym wyróżnieniem, świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

-Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków - podkreśla KGP.

Polecamy

Zgłoszenia kandydatów: kto może to uczynić i jak konkretnie?

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Komenda Główna Policji zaprasza do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na niniejszej stronie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2024 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: [email protected]

Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

-Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone - objaśniają organizatorzy konkursu. I serdecznie zapraszają do zgłaszania kandydatów!

Polecamy

Dzielnicowy ze Żnina. Za co dostał doceniony w konkursie?

W roku 2020 laureatem konkursu został mł.asp Dawid Superczyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żninie (to jego ówczesny stopień). Za co został doceniony i ogólnopolsko wyróżniony?

W jednym ze zgłoszeń uzasadniających wyróżnienie napisano tak: „Dzięki Dawidowi odzyskałam wiarę w siebie. Moje dzieci odzyskały spokój. Zaczęły przesypiać noce. On dotarł do mnie swoją rozmową, pomocną dłonią i co ważne, potrafił słuchać co mówię. Zawsze powtarzał „dasz radę, wierzę w ciebie”. I dałam. Jestem po rozwodzie. (…) Poświęcał swój czas prywatny na szukanie rozwiązań najlepszych dla mnie i moich dzieci. Jestem mu przeogromnie wdzięczna. Nie wiem, jak dalej potoczyłoby się moje życie z dziećmi. (…) Policjantem może być każdy. Ale być człowiekiem w tym nie każdy potrafi. Będę mu dziękowała do końca życia za to wszystko”.

Wcześniej, bo maju 2018 roku doszło do wydarzeń, które też zostały zapamiętane. majowego dnia, wczesnym rankiem, mł. asp. Dawid Superczyński z sierż. szt. Karolem Suszem udali się do Biskupina, sprawdzić otrzymane zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu usłyszeli krzyk kobiety dochodzący z mieszkania. Drzwi były zabarykadowane i policjanci zdecydowali się na siłowe wejście. Wewnątrz jednak agresywny mężczyzna kilkukrotnie ugodził sierż. szt. Karola Susza nożem.

– Gdyby nie szybka reakcja i bohaterskie zachowanie Dawida, który zablokował tego człowieka swoim ciałem, ta interwencja mogła się skończyć tragicznie. Jego godna podziwu postawa najlepiej świadczy o podejściu do służby. Jest przy tym bardzo skromnym człowiekiem – mówił nadkom. Mariusz Gaik (cytujemy za portalem: gazeta.policja.pl).

Powodów do wdzięczności miało więcej osób, które opisały je zgłaszając kandydaturę. Czy w tym roku na podobne docenienie zasłuży inny policjant z Kujawsko-Pomorskiego? Zobaczymy.

WAŻNE. To konkurs z tradycjami -odbywa się od 2008 roku

  • „Policjant, który mi pomógł” to ogólnopolski konkurs po raz pierwszy ogłoszony w 2008 roku i od tego czasu kontynuowany corocznie pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji. Do roku 2020 był organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
  • Natomiast od 2021 roku konkurs organizowany jest samodzielnie przez Biuro Prewencji KGP. Łącznie we wszystkich edycjach konkursu wyłoniono już ponad 75 kandydatów.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska