Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kultura złagodzi obyczaje

Paulina Błaszkiewicz
Jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w Toruniu podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z bydgoską uczelnią

<!** Image 2 align=none alt="Image 216870" sub="[Fot. Adam Zakrzewski]">
Jedna z najważniejszych instytucji kulturalnych w Toruniu podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z bydgoską uczelnią.

- To współpraca, z której będą płynąć korzyści dla obu stron. To połączenie teorii z praktyką - powiedział prof. Marek Chamot, dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Umowę między Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu a Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy podpisano w czwartek.

- Spotkaliśmy się w połowie drogi, a połączył nas wspólny cel. Dzięki temu nasi absolwenci zarządzania kulturą będą mogli w praktyce sprawdzić swoją wiedzę- dodaje prof. Marek Chamot.

<!** reklama>

Taki kierunek studiów jest dostępny w ofercie edukacyjnej uczelni wyższych w naszym regionie tylko na WSG w Bydgoszczy. To właśnie ta uczelnia pozyskała grant z Ministerstwa Edukacji na zarządzanie kulturą.

I z tego powodu Marek Pijanowski, dyrektor Dworu Artusa, tłumaczy podpisanie umowy. Podkreśla, że nauka była, jest i będzie ważną częścią strategii Dworu Artusa.

- Współpracuję z toruńskim socjologami, ale na naszym uniwersytecie nie ma kierunku, który przygotowywałby menedżerów, animatorów czy specjalistów public relations. Zainteresowały mnie uczelnie w naszym regionie i okazało się, że tylko w Wyższej Szkole Gospodarki prowadzone są studia w zakresie zarządzania kulturą - mówi Marek Pijanowski.

Szczegóły kulturalnej współpracy toruńskiego Dworu Artusa i bydgoskiej uczelni poznamy najprawdopodobniej z początkiem nowego roku akademickiego, ale już teraz wiadomo, że w planach są między innymi praktyki studentów zarządzania kulturą w toruńskiej placówce.

- Planujemy także wspólną konferencję, która odbędzie się w Bydgoszczy i w Toruniu. Chcemy zaprosić do udziału w niej również inne uczelnie z Polski, między innymi Uniwersytet Jagielloński oraz warszawską Szkołę Główną Handlową. Będzie mi miło, jeśli nasz Uniwersytet Mikołaja Kopernika zechce wziąć udział w tej konferencji - dodaje Marek Pijanowski.

Dyrektor Dworu Artusa jest przekonany, że nie tylko studenci WSG skorzystają na tej umowie poprzez możliwość skonfrontowania swojej wiedzę z praktyką i możliwość wykazania się, ale zyska na tym również Dwór Artusa. Bo staromiejska placówka kulturalna to połączenie tradycji z nowoczesnością.

- Nie chcemy się zamykać . Dwór Artusa to z jednej strony tradycja- miejsce, które kojarzy się czymś poważnym, ale też nowoczesność. Wystarczy spojrzeć na nasz program i artystów, których zapraszamy - mówi Marek Pijanowski.

Od dłuższego czasu toruńska placówka stawia na artystów z najwyższej półki z rożnych gatunków muzycznych oraz aktywnie śledzi nadchodzące trendy. Podobnie jest z reklamą i promocją.

Dodatkową szansą ma być skorzystanie z wykształcenia i świeżego spojrzenia młodych ludzi, którzy doskonale odnajdują się w nowościach kulturalnych, a przede wszystkim nowych mediach, które są dziś podstawą każdego sukcesu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska