Kuzniecowa odegrała się za Australian Open

PAP, Fa
Polska tenisistka rozstawiona z nr 10 przegrała w środę 2:6, 4:6 z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (nr 2). Mecz trwał godzinę i 26 minut.

Agnieszka Radwańska zagra jeszcze w ćwierćfinale debla, razem z Ivetą Benesovą, a polsko-czeska para zmierzy się z Chinkami Zi Yan i Jie Zheng, rozstawionymi z nr 3.

<!** reklama>W środę Kuzniecowej łatwiej przychodziło zdobywanie punktów, bowiem uzyskała zdecydowaną przewagę w wygrywających uderzeniach 33-16. W większości statystyk wypadła lepiej od Polki, a tylko bilans niewymuszonych błędów z gry miała od niej gorszy 20-17 (3-2 w podwójnych błędach serwisowych).

Mimo tej porażki Agnieszka Radwańska odnotowała w Indian Wells dobry start i zdobyła 115 punktów do rankingu WTA Tour, co powinno jej pozwolić awansować z 19. w okolice 16., 17. pozycji na świecie. Występ w singlu przyniósł jej też premię w wysokości 39 375 dolarów.

Było to piąte spotkanie tych tenisistek, a zarazem czwarte zwycięstwo Rosjanki. Radwańska wygrała tylko raz - 6:3, 6:4.

Miało to miejsce w styczniu tego roku, w III rundzie wielkoszlemowego Australian Open, dzięki czemu Polka awansowała do 1/8 finału turnieju w Melbourne.

Drugi raz obydwie tenisistki stanęły naprzeciw siebie w sierpniu ubiegłego roku w drugiej rundzie turnieju na twardych kortach w New Haven. Kuzniecowa wówczas także była lepsza, ale zwycięstwo przyszło jej już trudniej, bowiem Polka zdołała wygrać jednego seta. Kuzniecowa wygrała 4:6, 6:1, 6:4.

Trzeci pojedynek Polki i Rosjanki miał miejsce w podczas halowego turnieju w Stuttgarcie w październiku 2007 roku. I tym razem Radwańska postawiła rywalce wysokie wymagania, wygrywając jednego seta w tie breaku. Ostatecznie Kuzniecowa pokonała Radwańską 6:4, 6:7 (5-7), 6:3.