Laskarze Pomorzanina Toruń wicemistrzami Polski w hali

Agnieszka Biuelecka
Jak w poprzednich sezonach laskarze Pomorzanina Toruń nie schodzą z podium mistrzostw Polski zarówno w rozgrywkach na trawie, jak i w hali. W niedzielę do swojego bogatego dorobku dorzucili srebrny medal w halowym czempionacie.

W sobotę po horrorze w Arenie Toruń Pomorzanin pokonał w karnych zagrywkach Start Gniezno 7:7, k. 2:1. W niedzielnym finale trafił na Grunwald Poznań, który zwyciężył w półfinale Stellę Gniezno 15:4. Mecz, który rozegrano w Gąsawie, rozpoczął się od gola Wojciecha Rutkowskiego i torunianie w szóstej minucie objęli prowadzenie. Niestety, trzy kolejne bramki zdobyli poznaniacy. Torunianie później ambitnie „gonili” wynik. Po golach Michała Raciniewskiego i Rutkowskiego doprowadzili do remisu 3:3 w 21. min. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie bramkarza Pomorzanina pokonali rywale, ale w piątej minucie drugiej połowy kontaktowego gola zdobył niezmordowany Rutkowski.

Niestety, trzy bramki zdobyte przez Grunwald w odstępie czterech minut wyjaśniły sytuację. Na 10 minut przed końcem meczu poznaniacy wygrywali 8:4 i nie zaprzepaścili szansy. Honorowo ostatnie zdanie należało do Rutkowskiego, który w 57. min. zmniejszył rozmiary porażki do trzech bramek.

Dla torunian srebrny medal, biorąc pod uwagę kłopoty kadrowe w tym sezonie, to i tak wielki sukces.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 8:5 (5:3)

0:1 W. Rutkowski (6), 1:1 J. Kurowski (8), 2:1 Ł. Kosmaczewski, 3:1 E. Bembenek (15), 3:2 M. Raciniewski,(19), 3:3 W. Rutkowski (21), 4:3 M. Gumny (25), 5:3 T. Dutkiewicz (29), 5:4 W. Rutkowski (35), 6:4 J. Kurowski (46), 7:4 Ł. Kosmacewski (48), 8:4 J. Kurowski (50), 8:5 W. Rutkowski (57)

Dodajmy, że w meczu o brąz Start Gniezno zwyciężył Stellę Gniezno 10:4, zaś w barażu o miejsce w halowej Hokej Superlidze 2022/23 LKS Gąsawa pokonał Bałagany Rustico Łubianka 9:5.