• 90+7. Koniec meczu! Lechia - Jagiellonia 2:0!

• 90+6. Żółta kartka dla Pospisila.

• Dymerski za Łukasika.

• Egy Maulana Vikri zmienił Michała Maka.

• Żukowski za Michalaka.

• Flavio trafił do siatki Jagiellonii, ale okazało się, że był na pozycji spalonej!

• Adamec za Runje.

• Klimala za Poletanovicia.

• Kostal za Kadleca.

• GOOOOOOOL! Jarosław Kubicki dość szczęśliwie pokonał Sandomierskiego! Trwała weryfikacja VAR, ale ostatecznie bramka została uznana!

• Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale żaden z graczy gospodarzy nie doszedł do futbolówki.

• Na boisku leży Imaz i Augustyn..

• Jesuz Imaz fatalnie wykonał rzut karny i Kuciak spokojnie obronił tą próbę!

• Ręka Augustyna i rzut karny dla Jagiellonii!

• Ależ zakotłowało się pod bramką Lechii! Uderzenie Pospisila zostało zblokowane, a Kuciak odbił uderzenie Novikovasa!

• Mak nie zdołał opanować dośrodkowania i obrońcy Jagiellonii powstrzymali skrzydłowego Lechii.

• Dobra interwencja obrońców Lechii, którzy wybili groźne dośrodkowanie zawodnika Jagiellonii.

• Rozpoczynamy II połowę!

• Koniec I połowy! Lechia - Jagiellonia 1:0!

• GOOOOOOOL! Karol Fila świetnie wyskoczył do dośrodkowania Łukasika i uderzeniem głową pokonał Sandomierskiego!

• Wydawało się, że Lechia w końcu trafi do siatki, ale Mak zmarnował bardzo dobrą sytuację!

• Atomowy strzał Paixao, ale futbolówka wysoko poszybowała nad bramką..

• Bodvar Bodvarsson ukarany żółtą kartką.

• Serbski obrońca faulowany na własnej połowie. Grę wznowi Lechia.

• Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego, a uderzenie Paixao poszybowało nad bramką.

• Dośrodkowanie Maka zostało wybite przez jednego z obrońców Jagiellonii..

• Mamy dużo przerw w grze. Spotkanie jest "szarpane" i brakuje płynnej gry.

• Faulowany w środku pola był jeden z graczy Lechii i sędzia odgwizdał rzut wolny.

• Michał Ozga ukarany żółtym kartonikiem.

• Uderzenie Mladenovicia po rykoszecie opuściło boisko.

• Złe zagranie Łukasika, który zbyt mocno zagrał w kierunku Michalaka i piłka opuściła boisko.

• Spotkanie w Gdańsku się rozkręca, ale żadna z drużyn nie dominuje.

• Flavio Paixao oddał strzał z prawej strony pola karnego, ale Sandomierski sobie z tym poradził!

• Michał Nalepa ukarany żółtą kartką.

• Próba "uruchomienia" Michalaka, który nie zdołał opanować futbolówki.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Do meczów z Jagiellonią Lechia ma szczęście w tej edycji. Otóż wygrała wszystkie trzy, notując bilans bramkowy 5-2. Czy zaliczy komplet? Po stronie białostoczan z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpią dwaj ważni defensorzy: Zoran Arsenić oraz Guilherme.

Jagiellonia tak jak i Lechia ma jeszcze coś ważnego do ugrania. Nawet remis - jeżeli tylko potknie się Cracovia - da jej miejsce premiowane występami w Lidze Europy. Zawody poprowadzi sędzia Paweł Gil (Lublin). Za VAR odpowiedzialni będą Jarosław Przybył i Konrad Sapela.

• Lechia, która do grupy mistrzowskiej przystępowała z pozycji lidera, straciła szanse na mistrzostwo w zeszłej kolejce, przegrywając z Lechem Poznań 1:2. Na finiszu może powalczyć za to o wicemistrzostwo. Bez względu na to jak zakończy rozgrywki to i tak osiągnie niesamowity wynik. Zresztą po ostatnim gwizdku odbędzie się feta w sercu Gdańska.

Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca spełniła bowiem marzenie kibiców o tworzeniu historii. 2 maja właśnie w meczu z Jagiellonią sięgnęła po drugi w historii Puchar Polski. Dzisiaj bohatera tego spotkania, Artura Sobiecha, nie zobaczymy w składzie biało-zielonych z powodu kontuzji.

• Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić relacje LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!