• Maciej Żurawski - 3 (Mateusz Łęgowski - 3)
    • Sebastian Kowalczyk - 2 (Wahan Biczachczjan - 3)
    • Kamil Grosicki - 3 (Piotr Parzyszek - bez oceny)
    • Luka Zahović - 3 (Jean Carlos Silva - 3)
  • Koniec meczu. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin i "zaklepała' sobie 4. miejsce w tym sezonie Ekstraklasy.

Przed "Portowcami" walka o wicemistrzostwo Polski - piłkarze Kosty Runjaica są obecnie na najniższym stopniu podium z 64 punktami na koncie i tracą tylko 2 "oczka" do drugiego Rakowa Częstochowa. .

• To była piłka meczowa! Jean Carlos Silva podaje w pole karne do Kamila Drygasa, który po przyjęciu uderza tuż nad poprzeczką!

• "Żółtko" na koncie Ilkaya Durmusa za faul taktyczny.

• Zamiast dośrodkowania, czy krótkiego rozegrania... piłka wycofana została do linii środkowej, gdzie był Mario Maloca.

• Przydał się Jean Carlos Silva w defensywie. Przerwał akcję Lechii, która ma rzut rożny.

• Piotr Parzyszek uderza wolejem z narożnika pola bramkowego. Piłka... prześlizgnęła się po jego stopie i nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Atak Pogoni przynosi rzut rożny. Na bliższy słupek wrzucał Wahan Biczachczjan, skąd wybijają gospodarze na uwolnienie.

• Mocne zagranie do Piotra Parzyszka w pole karne. Uprzedza go Mariusz Malec, który wybija piłkę poza linię boczną.

• Piotr Parzyszek zmienia Kamila Grosickiego.

• Damian Sylwestrzak dolicza 8 minut do drugiej połowy.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Lechii. Jeszcze Dusan Kuciak łapie spokojnie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Problemy zgłasza Rafał Pietrzak, którego w tej sytuacji "poskrobał" Kamil Drygas. Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Dobra centra w "szesnastkę" gospodarzy. Kamil Drygas nie zdołał czysto uderzyć. Uprzedził go jeszcze Rafał Pietrzak i goście mają rzut rożny.

• ... a za Flavio Paixao na murawie melduje się Kacper Sezonienko.

• Podwójna zmiana w Lechii: Kristers Tobers w miejsce kontuzjowanego Michała Nalepy...

• Kamil Drygas zmienia Michała Kucharczyka.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Lechii zajmuje się Michałem Nalepą. Ten niefortunnie upadł po walce o górną piłkę.

• Joseph Ceesay urwał się prawą stroną i podaje płasko przed bramkę do Łukasza Zwolińskiego! Ten doszedł do piłki, ale nie był w stanie pokonać Dante Stipicę!

• (Poza boiskiem) Czerwoną kartką został ukarany rezerwowy bramkarz "Portowców", Jakub Bursztyn.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, skąd anemicznie głową uderzył Michał Kucharczyk. Nie dość, że do "koszyczka" Dusana Kuciaka, to jeszcze z pozycji spalonej.

• Lechia - Pogoń

• 9 Strzały 9
    • 3 Strzały celne 3
  • Flavio Paixao upomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Łęgowskim.

• Jean Carlos Silva zmienia Lukę Zahovicia. Tym samym Michał Kucharczyk przechodzi na "dziewiątkę".

• Seria będzie przedłużona?

• Przerwa w grze. Mariusz Malec ucierpiał w starciu z Łukaszem Zwolińskim o górną piłkę. Pokazał arbitrowi, że jest wszystko w porządku i może grać.

• Ilkay Durmus podłączył się do akcji prawą stroną. Posyła piłkę w pole karnego do Conrado, którego uprzedził Jakub Bartkowski.

• Gęsty ciemny dym unosi się nad murawą.

• Aktywny jest Wahan Biczachczjan. Uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

• Przerwa w grze. "Dzieje się" na trybunach

• Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po strzale Ilkaya Durmusa.

• Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu.

• Conrado zmienia Christiana Clemensa.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny biało-zielonych zajmuje się Ilkayem Durmusem. Przez moment gospodarze grali w "dziesiątkę".

• Gdańszczanie na moment oddalili niebezpieczeństwo. Na chwilę, bo najpierw dośrodkowanie fałszem Michała Kucharczyka nie znalazło adresata, a strzał reprezentanta Armenii minął bramkę Lechii w bezpiecznej odległości.

• Zablokowany strzał Wahana Biczachczjana. Piłka przekracza linię końcową.

• Kamil Grosicki "łamie" akcję z lewej strony do środka. Przewidział ten ruch Jakub Kałuziński, który czysto odebrał piłkę.

• Przerwa w grze. Damian Sylwestrzak biegnie w stronę ławki Lechii, by uspokoić sztab szkoleniowy.

• W odpowiedzi Ilkay Durmus uderza z ostrego kąta nad bramką gości.

• Ciekawie zapowiadała się akcja rezerwowych. Pograli Wahan Biczachczjan, Kamil Grosicki i w końcu uderzał Mateusz Łęgowski. Sporo brakowało mu jednak do celu.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Macieja Żurawskiego wchodzi Mateusz Łęgowski.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Wahan Biczachczjan w miejsce Sebastiana Kowalczyka...

• 13 870 widzów w Gdańsku

• Wracamy do Szczecina na drugą połowę meczu Lechia - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

• +1' Koniec pierwszej (mocno przeciętnej) połowy. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin.

• Damian Sylwestrzak dokłada 1 minutę do pierwszej połowy.

• Kolejna kapitana interwencja Dusana Kuciaka! W sobie tylko znany sposób broni strzał Macieja Żurawskiego z bliska!!!

• Zupełnie nieudany strzał Flavio Paixao. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę gości.

• Łukasz Zwoliński uderza w boczną siatkę z ostrego kąta. Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Do akcji "Portowców" podłączył się Sebastian Kowalczyk. W momencie podania był jednak na spalonym.

• Szczecinianie przechwycili piłkę przed własnym polem karnym kierowaną do Flavio Paixao. .

• Piłka po strzale Luki Zahovicia i rykoszecie wychodzi za linię końcową. Po centrze z rzutu rożnego Kamil Grosicki uderza obok bramki.

• Kolejna indywidualna akcja Kamila Grosickiego. Tym razem spaliła na panewce.

• Sebastian Kowalczyk upomniany żółtą kartką za faul. To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, więc ominie go ostatni mecz w tym sezonie z Rakowem Częstochową.

• To powinien być gol dla Pogoni! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (i przedłużeniu) Mariusz Malec nie zdołał pokonać Dusana Kuciaka, który popisał się kapitalną paradą!

• Po włączeniu firmowego Turbo, Kamil Grosicki uderza obok dalszego słupka bramki Lechii.

• Mariusz Malec upomniany żółtą kartką za faul na Łukaszu Zwolińskim.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Atak Pogoni powstrzymany przez Mario Malocę. Goście mają rzut rożny.

• Niemal miażdżąca przewaga gospodarzy, którym brakuje jednak kropki nad "i". Tak jak i teraz - po dośrodkowaniu Macieja Gajosa z rzutu rożnego Mario Maloca uderza nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Ilkaya Durmusa z bocznego sektora boiska nie znajduje adresata.

• Po chwili Dante Stipica broni strzał Christiana Clemensa.

• Lewą stroną przedarł się Rafał Pietrzak, który podaje do Flavio Paixao. Ten uderza obok bramki.

• Po rzucie rożnym okazję miał Łukasz Zwoliński. Piłka po jego strzale mija jednak bramkę Pogoni. Po drodze był rykoszet.

• Spokojny początek spotkania w wykonaniu obu stron.

• Anemiczny strzał Kamila Grosickiego nie sprawił problemu Dusanowi Kuciakowi.

• Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Pogoń uzbierała od Lechii o siedem punktów więcej. W zeszłym sezonie przewaga była jeszcze większa i wyniosła na koniec dziesięć punktów.

• Dziś Lechia wychodzi na dwóch napastników. Szansę w obronie dostaje Ceesay, a na skrzydle Clemens. W Pogoni bez zaskoczeń jeśli chodzi o wybory trenera.

• W rundzie jesiennej Pogoń rozbiła Lechię. Wygrała 5:1.

• Ławka rezerwowych Lechii: Buchalik, Tobers, Conrado, Koperski, Kubicki, Biegański, Kryeziu, Makowski, Sezonienko.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Bursztyn, Łasicki, Cech, Biczachczjan, Drygas, Łęgowski, Parzyszek, Silva, Fornalczyk.

• Sobotę dokończymy na Wybrzeżu. Jest to mecz tylko i aż o prymat na całym Pomorzu. Lechia na 99 procent nie straci czwartego miejsca (premiowanego grą w el. Ligi Konferencji), a Pogoń otrzyma brązowe medale.