• MIchał Chrapek - 3
    • Arkadiusz Pyrka - 3 (Michael Ameyaw - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 2 (Alberto Toril - bez oceny)
  • Koniec meczu!
    Legia Warszawa, po bramkach Ernesta Muciego i Filipa Mladenovicia na początku drugiej połowy, wygrywa z Piastem Gliwice! Gospodarze przerywają serię 6 meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie z drużyną prowadzą przez Waldemara Fornalika

• Wyciągnięty jak struna Frantisek Plach paruje piłkę przed siebie po uderzeniu Josue z rzutu wolnego! Piłka zmierzała do siatki tuż przy prawym słupku!

• Constantin Reiner upomniany żółtą kartką za faul na Josue.

• Michał Chrapek uderza zza linii 16. metra minimalnie nad dalszym, spojeniem! Wydaje się, że Kacper Tobiasz miał tę sytuację pod kontrolą

• Rafał Augustyniak wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

• Tomasz Musiał dolicza 4 minuty.

Legia - Piast

• 13 Strzały 3
    • 2 Strzały celne 0
  • Rzut wolny dla Piasta z ok. 30 metrów. "Świecę" Toma Hateleya spokojnie "gasi" Kacper Tobiasz.

• Składna akcja Legii. Środkiem pognał z piłką Josue, który podaje na prawą stronę do Pawła Wszołka. Ten przełożył ją do lewej nogi, gubiąc rywala, i uderza w stronę dalszego rogu! Constantin Reiner wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Groźne dośrodkowanie Michaela Ameyawa w pole karne. Legioniści wybijają piłkę na rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

• ... a za Ernesta Muciego wchodzi Patryk Sokołowski.

• Podwójna zmiana w Legii: Yuri Ribeiro zastępuje Filipa Mladenovicia...

• Michael Ameyaw zmienia Arkadiusza Pyrkę.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek do Ariela Mosóra. Ten w powietrzu poturbował Mattiasa Johanssona, co nie uszło uwadze Tomaszowi Musiałowi.

• Zakotłowało się w "szesnastce' Legii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Paweł Wszołek wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

• Josue dostaje piłkę na 18. metrze. Był z piłką na wprost bramki, ale uderza nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego na dalszy słupek. Ariel Mosór wyskoczył najwyżej i uderza głową wysoko nad bramką.

• 19 045 widzów na trybunach.

• Zmiana również w Legii: Robert Pich wchodzi, Makana Baku schodzi.

• ... a za Grzegorza Tomasiewicza pojawia się Rauno Sappinen.

• Podwójna zmiana w Piaście: Alberto Toril wchodzi w miejsce Kamila Wilczka ...

• Rykoszet po strzale Igora Kharatina z dalszej odległości. Rzut rożny dla Legii.

• W odpowiedzi okazję miał Makana Baku! "Złamał" akcję z lewego narożnika pola karnego do prawej nogi, po czym uderzył w stronę bramki. Piłka piłka od nogi zawodnika Piasta przelatuje nad poprzeczką!

• Arkadiusz Pyrka w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole karne. Dobrze ustawiona obrona Legii przejmuje piłkę.

• Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z prawego narożnika do uderzenia głową doszedł Michał Chrapek. Ten zdołał skierować piłkę w stronę bramki, ale na linii pola bramkowego trafił w... Kamila Wilczka!

• Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką.

• Michał Chrapek podaje na prawo do szeroko ustawionego Damiana Kądziora. Ten chciał zagrać w pole karne między stoperów, ale nie powiodła mu się ta sztuka.

• Kontra Legii przerwana faulem taktycznym. W pole karne wrzucał Josue w poszukiwaniu Artura Jędrzejczyka, który przegrał pojedynek o górną piłkę.

• Dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora na dalszy słupek, ale w porę zorientowali się obrońcy Legii.

• Atak Piasta zakończony dośrodkowaniem. Po interwencji Kacpra Tobiasza mają rzut rożny.

• Legia - Piast

• 8 Strzały 1
  • Damian Kądzior faulowany ok. 23 metrów od bramki Legii. Decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego; piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Zmiana również w Legii. Schodzi kontuzjowany Lindsay Rose, wchodzi debiutant - Rafał Augustyniak.

• Druga zmiana w Piaście: Jakub Holubek w miejsce Alexandrosa Katranisa.

• [WIDEO] GOLE ERNESTA MUCIEGO I FILIPA MLADENOVICIA

• ... a w Piaście, za Michała Kaputa na murawie melduje się Damian Kądzior.

• Maciej Rosołek zmienia Bartosza Kapustkę.

• Mattias Johansson uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• Bartosz Kapustka dostaje piłkę na lewej stronie. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Do wejścia szykuje się Damian Kądzior.

• Laga Constantina Reinera na wolne pole do Kamila Wilczka. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Mocne zagranie z głębi pola do Ernesta Muciego. Ten nie poradził sobie z Jakubem Czerwińskim.

• Piast próbuje przeprowadzić atak lewą stroną. Szybko został on przerwany

• W 4 minuty piłkarze Kosty Runjaicia podwajają prowadzenie!
    Bartosz Kapustka podaje w pole karne do Filipa Mladenovicia, który "zabrał się" z nią w tempo, po czym uderzył z ostrego kąta pod poprzeczkę nie do obrony!

• FILIP MLADENOVIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Gospodarze dążą do podwyższenia prowadzenia. Po przerwie grają szybciej, przez co problemy mają gliwiczanie.

• Pierwsza akcja gospodarzy po zmianie stron przynosi prowadzenie! Przed polem karnym pograli Bartosz Kapustka i Makana Baku. Drugi z wymienionych podaje w "szesnastkę" do Ernesta Muciego, który mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM ERNEST MUCI!!!

• Legioniści zaczynają drugą połowę!

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Piast. Po pierwszej mocno przeciętnej odsłonie mamy bezbramkowy remis. Gospodarze próbowali, ale nie oddali celnego strzału. Goście zaś czekali na swoje okazje z kontry.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Arkadiusz Pyrka podaje nie w tempo przed pole karne Legii do Michała Chrapka. Tomasz Musiał oznajmia koniec pierwszej połowy. Legia bezbramkowo z Piastem.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Po chwili Portugalczyk uderza z ok. prawego narożnika "szesnastki" wysoko nad bramką Piasta.

• Rzut wolny dla Legii z lewej strony. Goście wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Josue.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany kierownik Piasta Gliwice.

• Constantin Reiner wślizgiem wybija piłkę za linię boczną, przerywając rajd Filipa Mladenovicia.

• Po centrze z prawej strony piłkę w "szesnastce" przejmuje Makana Baku. Ten czekał, aż ta spadnie na strzał, ale wmieszał się Jakub Czerwiński. Ten bez kalkulacji wybija na uwolnienie.

• 3 Strzały 0
    • 0 Strzały celne 0
  • Po akcji lewą, legioniści spróbowali zaatakować prawą stroną. Podanie Bartosza Kapustki do Pawła Wszołka okazało się jednak niedokładne.

• Filip Mladenović zdołał dośrodkować w pole karne niemal z linii końcowej. Ernest Muci główkuje z 7-8 metrów obok dalszego, prawego słupka.

• Strzał Igora Kharatina z dystansu zablokowany przez obronę Piasta.

• Artur Jędrzejczyk posyła mocne, diagonalne zagranie na lewą stronę do Josue. Ten nie miał szans, by opanować piłkę przed linią boczną.

• Seria będzie podtrzymana?

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• ... i "żółtko" na koncie Lindsaya Rose'a.

• Kamil Wilczek upomniany żółtą kartką...

• Faul Kamila Wilczka w środku pola na Josue. Szybko doszło do szamotaniny między zawodnikami obu drużyn. Będą kartki.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Piasta zajmuje się Grzegorzem Tomasiewiczem.

• Dobre prostopadłe zagranie z głębi pola do rozpędzonego Pawła Wszołka. Alexandros Katranis sporo ryzykował, robiąc wślizg w polu karnym. Grek czysto wyłuskał piłkę spod nóg skrzydłowego Legii.

• Miękkie dośrodkowanie Igora Kharatina w pole karne do Makany Baku. Ten przegrał pojedynek o górną piłkę z Constantinem Reinerem, a dośrodkowanie Filipa Mladenovicia zostało zablokowane.

• Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Pawła Wszołka.

• Atak pozycyjny Piasta. Legioniści za bardzo nie kwapili się do szybkiego doskoku.

• Makana Baku wypuścił po linii Filipa Mladenovicia. Serb miał sporo miejsca i ożywiły się trybuny, które momentalnie ucichły po zbyt mocnym dośrodkowaniu na dalszy słupek do Josue. Kapitan Legii nie opanował piłki.

• Przerwana kontra legionistów w środku pola. Niedokładne podanie Josue do Bartosza Kapustki, ale udało się szybko odzyskać piłkę.

• Ernest Muci dostaje piłkę na wysokości lewego narożnika pola karnego. Uderza wysoko nad bramką.

• Indywidualna akcja Arkadiusza Pyrki przerwana kilkanaście metrów od pola karnego gospodarzy. Ci szybko przenieśli piłkę na połowę rywala, ale znowu niedokładne zagranie Bartosza Kapustki do Makany Baku przerywa ciekawie zapowiadającą się akcję.

• Bartosz Kapustka zagrywa prostopadle w "szesnastkę" Piasta. Liczył, że do zagrania ruszył Makana Baku, ale on spodziewał się podania "do nogi" przed linią 16. metra.

• Po chwili Michał Kaput ruszył prawą stroną. Podaje płasko w pole karne do wbiegającego Kamila Wilczka, ale szybszy był Lindsay Rose.

• Za mocne podanie na prawą stronę do szeroko ustawionego Arkadiusza Pyrki. Ten nie zdołał opanować piłki przed linią boczną.

• Składna akcja gliwiczan lewą stroną. Ciężar gry przeniesiony na prawą stronę do Michała Kaputa, którego dośrodkowanie z linii końcowej nie znalazło adresata przed bramką Legii.

• Filip Mladenović próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie pozwolił mu na to Tom Hateley.

• Na gwizdek Tomasza Musiała na murawie spotkanie zaczynają goście!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza syrena i minuta ciszy poświęcona Bohaterom Powstania Warszawskiego.

Kibice śpiewają Mazurek Dąbrowskiego...

• Losowanie stron. Kapitanami są Josue i Jakub Czerwiński.

• Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Po stronie gospodarzy nie ma Mateusza Wieteskę, który przeniósł się do występującego w Ligue 1 Clermont. Opaskę kapitana przejął Josue. Na "dziewiątce" zaś wystąpi Ernest Muci. Do składu wchodzą Mattias Johansson za Joela Abu Hannę, Filip Mladenović za Yuriego Ribeiro, Igor Kharatin za Bartosza Slisza i Makana Baku w miejsce Roberta Picha.

Z kolei w ekipie Piasta jest jedna zmiana w wyjściowym składzie - w miejsce Alberto Torila pojawił się Michał Kaput.

• Warto tutaj odnotować, że Piast polubił grę przy Łazienkowskiej. W 6 ostatnich meczach zanotował 2 remisy i aż 4 zwycięstwa.

Kiedy Legia wygrała przed własną publicznością z Piastem? Miało to miejsce 15 grudnia 2018 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Sandro Kulenović i Carlitos.

• Z kolei gliwiczanie zanotowali falstart w tym sezonie. Zawodnicy Waldemara Fornalika przegrali oba rozegrane mecze - z Jagiellonią (0:2) na wyjeździe i u siebie z Zagłębiem (0:1), przez co są na przedostatnim miejscu w tabeli, wyprzedzając... Lecha Poznań lepszym bilansem bramek. Co ważne, Piast jest obecnie jedyną drużyną w Ekstraklasie, która nie strzeliła gola.

• Skład Piasta Gliwice

Rezerwowi: Karol Szymański - Miguel Munoz, Alberto Toril. Rauno Sappinen, Jakub Holubek, Michael Ameyaw, Gabriel Krejczyk, Oskar Lesniak, Damian Kądzior.

• Po 3 rozegranych spotkaniach piłkarze Kosty Runjaicia zajmują 8. miejsce w lidze z dorobkiem 4 punktów. Po remisie (1:1) z Koroną w Kielcach i wygranej z Zagłębiem (2:0) na własnym stadionie, nastąpiła dotkliwa porażka (0:3) z Cracovią.

• Skład Legii Warszawa

Rezerwowi: Cezary Miszta - Yuri Ribeiro, Rafał Augustyniak, Robert Pich, Patryk Sokołowski, Joel Abu Hanna, Maciej Rosołek, Igor Strzałek, Bartosz Slisz.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Z Mielca, gdzie Stal pokonała Cracovię (2:0) przenosimy się do Warszawy. Za 25 minut Legia zmierzy się z Piastem Gliwice. Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał...