Piotr Szymański
Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2020/2021
Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii w sezonie 2020/2021 Twitter Atletico
Liga hiszpańska. W sobotę rozstrzygnęła się rywalizacja w La Liga. Szansę na zdobycie mistrzostwa miały dwa kluby z Madrytu: Atletico (83 punkty) oraz Real (81 punktów). Oba solidarnie wygrały swoje mecze i nowym mistrzem zostali Los Colchoneros. W ostatniej kolejce nie liczyła się już FC Barcelona.

Atletico Madryt nowym mistrzem Hiszpanii

Atletico Madryt podejmowało na wyjeździe Real Valladolid i... zaczęło od utraty bramki. Dopiero po przerwie zawodnicy Diego Simeone wzięli się do roboty i strzelili dwa gole, które przypieczętowały tytuł.

Z kolei u siebie z Villarreal długo męczył się Real Madryt, który przegrywał do 86. minuty. Królewscy rzutem na taśmę zdołali zadać dwa ciosy, ale nie wystarczyły one do zdobycia mistrzostwa.

Przed ostatnią kolejką nie liczyła się już FC Barcelona, która zakończyła sezon wyjazdową wygraną z Eibar (1:0). Katalończycy uplasowali się na 3. miejscu.

Real Valladolid - Atletico Madryt 1:2 (1:0)

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Co sezon wszystkie kluby dokonują od kilku do kilkunastu transferów. Wielu z nich żałują. Zobaczcie, którzy zawodnicy pozyskani latem lub zimą zupełnie się nie sprawdzili.

Najgorsze transfery w Ekstraklasie. Na tych piłkarzy przepal...