Jacek Czaplewski
Zjawiskowy Arkadiusz Milik. Hat-trick w 38 minucie!
Zjawiskowy Arkadiusz Milik. Hat-trick w 38 minucie! AFP/East News
Liga Mistrzów. Arkadiusz Milik wrócił do składu Napoli i od razu skompletował klasycznego hat-tricka. W 38 minucie. Polak błysnął w ostatnim meczu fazy grupowej z belgijskim Genk (4:0). Dwa razy trafił z gry, raz z rzutu karnego. To najszybszy hat-trick w tych rozgrywkach od czasów Zlatana Ibrahimovicia i zarazem pierwszy w historii Napoli.

Mecz Napoli - Genk: Trzy gole Arkadiusza Milika

Przez kolejny uraz Milik nie rozegrał żadnego spotkania od 5 listopada. Włoskie media spekulowały nawet, że odpuści końcówkę roku, by wrócić na wiosnę - już będąc w pełni zdrowym.

Dziś Carlo Ancelottii dał mu jednak zagrać od początku. Milik odpłacił się szybko i konkretnie. W 3 minucie wykorzystał błąd bramkarza, w 26 minucie zrobił użytek z dośrodkowania, a w 38 nie pomylił się z rzutu karnego.

Mimo niewielu występów statystyki Milika z tego sezonu robią wrażenie. Dla Napoli 25-latek trafił już osiem razy w dziewięciu spotkaniach: trzy razy w Lidze Mistrzów, pięć razy w Serie A. Na koncie ma też gola dla reprezentacji Polski w jedynym jesiennym występie - z Macedonią Północną.

Tak opisaliśmy bramki Milika z Genk w relacji LIVE:
1:0 - Co za klops bramkarza gości! Lucumi dograł do Vandevoordta, a ten naciskany przez dwóch rywali stracił piłkę na trzecim-czwartym metrze. Dobre zachowanie Milika, który skorzystał z prezentu. Ależ otwarcie!
2:0 - Ależ łatwo! Di Lorenzo dogrywa w pole karne, Milik wbiega i pakuje piłkę z prawej nogi. Co za pół godziny Polaka!
3:0 - Nieprawdopodobne. Milik trafia w prawo i kompletuje klasycznego hat-tricka w 38 minut!

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Od Euro 2020 dzieli nas raptem parę miesięcy. Kadrę czekają jeszcze cztery mecze towarzyskie (wszystkie w Polsce) i jedno zgrupowanie w podpoznańskiej Opalenicy. Pozostało zatem niewiele czasu i okazji, by przekonać do siebie Jerzego Brzęczka, który na turniej zabierze nie 27 zawodników, jak podczas eliminacji, lecz tylko 23. Czy na ostateczniej liście dojdzie do niespodzianek? Czy powołanie otrzyma ktoś, kto do tej pory nie był zapraszany, albo wypadł na którymś z etapów? Niewykluczone! Przedstawiamy kandydatury, które dzisiaj nie wydają się oczywiste, ale w maju mogą nabrać powagi.

Nie grają u Brzęczka, mają szanse... na Euro? Muszą zaliczyć...