Liga włoska. Milik i Zieliński zrobili show! Trzy gole Polaków w meczu z Parmą

• Gol24

red

Liga włoska. Koncertowa gra reprezentantów Polski! Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki, a Piotr Zieliński jedną w meczu przeciwko Parmie. Napoli wygrało na wyjeździe 4:0.
Arkadiusz Milik błysnął w meczu z Parmą
 East News

Parma - Napoli 0:4. Hat-trick Polaków

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik odegrali pierwszoplanowe role w wyjazdowym meczu z Parmą. Błysnął szczególnie ten drugi, który na swoim koncie zanotował dublet. Pierwszy w 19. minucie do siatki trafił Zieliński. 24-latek wymienił piłkę z Elseidem Hysajem i sprytnym strzałem z pola karnego pokonał golkipera Parmy. Nieco ponad kwadrans później w ślady Zielińskiego poszedł Milik. Były napastnik Górnika Zabrze bardzo inteligentnie wykonał rzut wolny. Nasz reprezentant uderzył futbolówkę pod nogami zawodników w murze, a Luigi Sepe tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

BRAMKA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO:

PIERWSZA BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

Milik na jednym trafieniu nie poprzestał. W 73. minucie Polak ruszył do beznadziejnego podania obrońcy Parmy, a po chwili precyzyjnie przymierzył lewą nogą. Carlo Ancelotti oszczędził siły Polaków. Zieliński rozegrał 75 minut, a Milik 80. Wynik spotkania ustalił zmiennik polskiego napastnika Adam Ounas, który na listę strzelców wpisał się już dwie minuty po wejściu na boisko.

DRUGA BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

Milik w trwającym sezonie Serie A zdobył już 14 bramek. Cztery z nich strzelił w meczach z Parmą. Po 25. kolejkach Napoli zajmuje pewne drugie miejsce, mając 10 punktów przewagi nad Interem Mediolan. Do prowadzącego Juventusu zespół Polaków traci 13 punktów.

Parma Calcio - SSC Napoli 0:4 (0:2)

Bramki: Piotr Zieliński 19', Arkadiusz Milik 36', 73', Adam Ounas 82'

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo, Massimo Gobbi - Juraj Kucka, Luca Rigoni, Pepin (53' Luca Siligardi) - Jonathan Biabiany (83' Marcello Gazzola), Roberto Inglese, Gervinho (78' Nicolas Schiappacasse).

Napoli: Alex Meret - Kevin Malcuit, Nikola Maksimović (46' Sebastiano Luperto), Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Piotr Zieliński (75' Simone Verdi) - Dries Mertens, Arkadiusz Milik (80' Adam Ounas).

Żółte kartki: Rigoni, Gagliolo (Parma) - Milik (Napoli)