Litewska porażka biało-czerwonych

rk
Reprezentacja Polski przegrała wczoraj w Kownie, po słabej postawie, w towarzyskim spotkaniu z Litwą 0:2 (0:2).

Losy spotkania rozstrzygnęły się pierwszej połowie, kiedy w odstępie jedenastu minut gospodarze zdobyli dwie, niemal identyczne, bramki

<!** reklama>Najpierw, w 18. min, Litwini wyprowadzili skuteczną kontrę. Z prawej strony do środka zbiegał Edgaras Cesnauskis. Co prawda piłkę odebrał mu Arkadiusz Głowacki, ale podał ją wprost do będącego za linią pola karnego Sauliusa Mikoliunasa, który strzałem przy słupku nie dał szans debiutantowi, Sebastianowi Małkowskiego. W 29. min z kolei, przy biernej postawie polskich obrońców, z 18 metrów precyzyjnie uderzył Cesnauskis i bramkarz Lechii Gdańsk ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Po przerwie Polacy stworzyli sobie więcej sytuacji, ale grali nieskutecznie (m.in. Kamil Grosicki trafił w słupek).

Litwa - Polska 2:0 (2:0)

1:0 S. Mikoliunas (18), 2:0 E. Cesnauskis (29)

Litwa: Karcemarskas (46, Setkus) - Stankevicius, Skerla (46, Żvirgżdauskas; żk), Żaliukas, Kijanskas (żk) - Cesnauskis (82, Borovskis), Ivaskevicius, Panka (87, Rażanauskas), Mikoliunas (46, Cesnauskis) - Labukas (żk), Danilevicius (71, Galkevicius).

Polska: Małkowski - Piszczek, Głowacki, Glik (żk), Sadlok - A. Mierzejewski (46, Grosicki), Dudka (85, Jodłowiec), Murawski (46, Peszko), Błaszczykowski (85, Pawłowski), Obraniak (69, Roger) - Lewandowski (73, Kucharczyk). (rk)

Na innych boiskach

• Wczoraj rozegrano sześć meczów w eliminacjach Euro 2012. Do momentu zamknięcia tego wydania naszej gazety zakończyły się cztery.

• Gr. A: Austria - Belgia 0:2 (0:1)

• Gr. C: Serbia - Irlandia Płn. 2:1 (0:1), Słowenia - Włochy 0:1 (0:0)

• Gr. E: Węgry - Holandia 0:4 (0:2)

• Towarzysko: Korea Płd. - Honduras 4:0 (2:0), Chiny - Nowa Zelandia 1:1 (1:0), Estonia - Urugwaj 2:0 (0:0), Czarnogóra - Uzbekistan 1:0 (0:0)