0

0 1 połowa

0 2 połowa

1 karne

• A zatem ŁKS świętuje awans do 1/16 finału, Cracovia natomiast może skupić się na lidze.

• Wielki sukces ŁKS-u, wielki dramat Cracovii.

• KAKABADZE W POPRZECZKĘ! KONIEC MECZU. Cracovia odpada, ŁKS gra dalej!

• GOL! 3:1 dla ŁKS-u. Nie myli się Kelechukwu. Strzał w lewy róg.

• KOSZMAR CRACOVII! Rodin uderza nad bramką.

• Dominguez z lewej nogi pod poprzeczkę. ŁKS prowadzi 2:1 po dwóch seriach.

• Rivaldinho odpowiada. 1:1 po uderzeniu w środek.

• ŁKS obejmuje prowadzenie! Tosik mocno w sam środek. Niemczycki rzucił się w lewy róg.

• Nie ma bramki dla Cracovii! Kozioł wyczuł van Amersfoorta. Strzał w lewy róg obroniony.

• No to rozpoczynamy konkurs jedenastek!

• Koniec drugiej połowy dogrywki. Za chwilę rzuty karne!

• Nie ma złotego gola dla ŁKS-u! Jak blisko po rzucie rożnym. Po główce piłka przechodzi nad poprzeczką.

• Koprowski kłóci się z Kakabadze. Bez kartek po tej scysji.

• Rivaldinho dobrze blokowany pod bramką ŁKS-u. Róg.

• Koprowski odczuwa trudy tego spotkania.

• Trąbka! Źle. Podbita piłka, strzał wyraźnie niecelny.

• Czas mija, sytuacji brakuje. Wygląda na to, że wszyscy gotowi na karne...

• Rozpoczęła się druga połowa dogrywki. Od środka zaczął ŁKS.

• Przerwa w dogrywce. Po niej jeszcze kwadrans, a być może również konkurs rzutów karnych.

• Świetna interwencja Dąbrowskiego po składnej akcji Cracovii. W odpowiedzi strzela Radaszkiewicz. Po rykoszecie piłka mija prawy słupek.

• Mocny strzał Rasmussena - akurat w bramkarza. Róg dla Cracovii.

• Z dystansu Marciniak. Bardzo niecelnie...

• Dośrodkowania w pole karne Cracovii - goście dobrze się bronią.

• Przerwa w grze spowodowana urazem Sadikovicia.

• No to gramy dalej. Od środka Cracovia.

• Koniec drugiej połowy. Bezbramkowy wynik oznacza dogrywkę.

• Sędzia doliczył trzy minuty. Dwie już minęły. Za chwilę spodziewana dogrywka.

• Wreszcie okazja dla ŁKS-u. Jugas wybija glową na korner.

• Marciniak ucierpiał. Niewykluczone, że ŁKS dokończy w dziesiątkę.

• Rakoczy świetnie wrzuca za plecy ostatniego obrońcy. Ogorzały wbiega, ale chyba przestraszył się wyjścia bramkarza. Nie ma nawet strzału.

• Znów okazja dla Cracovii. Rivaldinho łapie się za głowę. Kopnął obok prawego słupka.

• Rocha doczekał się kartki. Jest zdziwiony.

• Cracovia chce awansu po 90 minutach. Kolejny stały fragment gry.

• Jest też Trąbka.

• Kelechukwu za Gryszkiewicza.

• Jeszcze raz groźnie Cracovia. Zablokowany strzał. Wchodzi Rivaldinho.

• O krok od samobója. Po wrzutce Rochy głową wycofał Marciniak. Jest róg.

• Kozioł dobrze interweniuje przy bliższym słupku. Próbował Hanca.

• ŁKS nie ma pomysłu, piłkarze nie pokazują się do gry. Akcje są bardzo statyczne.

• Rakoczy w miejsce Knapa.

• Klasycznie Cracovia stwarza zagrożenie po wrzutce. Celna główka Rodina, ale wprost w bramkarza.

• Ważna interwencja van Amersfoorta pod własną bramką.

• Kartka dla Domingueza - sprawiedliwa.

• Wszedł również Tosik.

• Ogorzały w miejsce Myszora.

• Rasmussen w miejsce Balaja.

• Sadiković za Loshaja.

• Bąkowicz za Kuźmę.

• Gospodarzom należał się rzut rożny, ale sędzia kazał Cracovii grać dalej.

crac

• Znów blisko Cracovia. Bardzo dobra wrzutka Myszora, ale van Amersfoort główkuje nad poprzeczką.

• Dużo fauli, niewiele płynnej gry.

• Gryszkiewicz dostał żółtą kartkę.

• Dobra sytuacja przed Cracovią. Uderza Kakabadze, tor lotu próbuje zmienić van Amersfoort, ale minimalnie za późno.

• Rocha otrzymał ostrzeżenie od sędziego. Ten faul kwalifikował się na kartkę.

• W odpowiedzi szybko ŁKS. W decydującym momencie zabrakło dokładności. Za chwilę rzut wolny. Leżą Rocha i Wolski.

• Myszor znalazł sobie miejsce pod bramką. W końcu uderzył lewą nogą, lecz do rąk bramkarza.

• Niemczycki łapie piłkę po dośrodkowaniu.

• Gramy dalej. Od środka zawodnicy "Pasów". Miejmy nadzieję, że worek z bramkami rozwiąże się bez konieczności rozgrywania dogrywki.

• Za chwilę wznowienie gry. Jupitery rozświetliły murawę.

• Sędzia kończy po doliczonej minucie. Na razie nie jest to zbyt porywające widowisko.

• Knap popchnięty przez Radaszkiewicza, okazja z wolnego dla Cracovii.

• Wolski z daleka, w sam środek bramki. Niemczycki łapie bez problemów.

• Niezła sytuacja dla Cracovii. To van Amersfoort przełożył na lewą nogę i uderzył tuż obok prawego słupka.

• Na boisku pojawił się Radaszkiewicz.

• Będzie zmiana. Janczukowicz naderwał mięsień dwugłowy. Utyka na jednej nodze.

• Przy linii bocznej leży kontuzjowany Janczukowicz.

• Kartka dla Loshaja.

• Blisko również pod drugą bramką. Dominguez ponownie uderzył zza szesnastki. Nie dokręcił.

• Cracovia mogła objąć prowadzenie. Najpierw Balaj uderzył obok, potem się poślizgnął.

• Po ostatnim kornerze ŁKS nieporadnie wyszedł z własnej połowy. Wolski źle zagrał do osaczonego kolegi.

• Seria rzutów rożnych dla Cracovii.

• Pierwsza okazja dla ŁKS-u. Dominguez kopnął mocno z dystansu, lecz nad poprzeczką. Niewiele zabrakło.

• Zbyt krótkie dośrodkowanie Hanki z lewej strony.

• Myszor wywalczył rzut rożny.

• Najlepsza akcja w meczu. Myszorowi zgrano piłkę, lecz ten uderzył obok lewego słupka. Podawał Balaj.

• Hanca zgubił piłkę w polu karnym, choć wcześniej miał dobry pomysł na minięcie ostatniego przeciwnika.

• Wolski nieudanie starał się wymusić faul. Od bramki Niemczycki.

• - Wygramy, wygramy, wygramy. Pasy pokonamy! - skanduje publiczność.

• Mamy pierwszy strzał, a może po prostu zgranie głową. W każdym razie po próbie Rodina piłkę łapie Kozioł.

• Cracovia gra szeroko. Stawia na dośrodkowania. Faulowany Kakabadze. Okazja na wrzutkę z wolnego.

• Janczukowicz efektownie oszukał rywala, ale został przez niego przytrzymany, kiedy próbował dogonić piłkę.

• Sędzia dał znak. Od środka ŁKS.

• Trwa przywitanie kapitanów. Po stronie gospodarzy z opaską występuje Dąbrowski, u przyjezdnych Rumun Hanca.

• Obie drużyny pojawiły się na boisku. ŁKS zagra na biało-czerwono, Cracovia w jednakowych czarnych strojach.

• W Łodzi chłodno i ponuro, kibice zajmują miejsca na jedynej dostępnej trybunie.

• Cracovia dość przeciętnie radzi sobie w lidze. W ośmiu meczach uzbierała dziewięć punktów. Szczebel niżej ŁKS zgromadził czternaście punktów w dziewięciu spotkaniach. To też jest wynik daleki od oczekiwanego.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso, Rapa, Lusiusz, Rivaldinho, Rasmussen, Rakoczy, Ogorzały, Sadiković, Zaucha.

• Ławka rezerwowych ŁKS: Kot, Moreno, Radaszkiewicz, Trąbka, Ricardinho, Ebenezer, Bąkowicz, Tosik, Wszołek.

• Czas wyłonić kolejnego uczestnika 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Do Łodzi na mecz z pierwszoligowcem przyjechała drużyna z ekstraklasy, która w zeszłej edycji dotarła do półfinału, a dwie edycje temu okazała się najlepsza (pierwszy raz w historii).