3/6 Zamknij

Kilka dni temu rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, ks. Paweł Borowski informował, że spowiedź wielkanocna odbywa się zgodnie z wytycznymi, które

archiwum Polska Press

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Kilka dni temu rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, ks. Paweł Borowski informował, że spowiedź wielkanocna odbywa się zgodnie z wytycznymi, które zostały wydane przez Konferencję Episkopatu Polski przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Spowiedź święta w tym roku odbywa się w tradycyjny sposób. Nie ma spowiedzi telefonicznej, czy przez Internet. W niektórych parafiach w Polsce zrezygnowano ze spowiedzi w konfesjonale. Gdy to możliwe można się spowiadać na zewnątrz przed świątynią albo przy wejściu do kościoła. A czy przy idąc do spowiedzi do konfesjonału możemy czuć się bezpiecznie?

- Miejsca spowiedzi są dezynfekowane, są folie, płyty plexi, oddzielające spowiadającego się od księdza. Innych możliwości na spowiedź nie ma, bo jest to związane z charakterem tego obrzędu. To jest sakrament i ta bezpośrednia obecność spowiadającego się jest absolutnie niezbędna - tłumaczył ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zobacz także: Skarby z PRL-u, które pewnie masz w domu, chociaż nawet o tym nie wiesz Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy