Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Magistrat podchwycił pomysł „Nowości” nadania nowym...

Magistrat podchwycił pomysł „Nowości” nadania nowym tramwajom nazw osób związanych z Toruniem

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Każdy ze swingów posiada klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe. Czyje imiona będą nosiły w 2016 roku?

Każdy ze swingów posiada klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe. Czyje imiona będą nosiły w 2016 roku? ©Grzegorz Olkowski

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w 2016 roku kursujące po toruńskich torach nowoczesne swingi zyskają swoich patronów. Kogo?
Każdy ze swingów posiada klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe. Czyje imiona będą nosiły w 2016 roku?

Każdy ze swingów posiada klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe. Czyje imiona będą nosiły w 2016 roku? ©Grzegorz Olkowski

[break]
- Planujemy zorganizować w tej sprawie konsultacje społeczne. Ich plan zawsze jest ustalany z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaproponujemy radzie miasta, aby taki pomysł znalazł się w programie konsultacji na przyszły rok - mówi Aleksandra Iżycka, rzecznik prezydenta Torunia. - Przy wyborze patronów dla nowoczesnych tramwajów chcielibyśmy też zaprosić do współpracy m.in. Towarzystwo Miłośników Torunia, które mogłoby wesprzeć przy realizacji tego pomysłu wydział promocji.

W Gdańsku już mają


Na pomysł nadania nowoczesnym tramwajom nazw znanych postaci jako pierwsi wpadli w Gdańsku.
Wszystkie ich nowoczesne tramwaje noszą tam imiona osób związanych z miastem i jego historią, o czym informują pasażerów napisy na przedniej części każdego składu. Po Gdańsku można przejechać się „Krzysztofem Klenczonem” i „Janem Heweliuszem”. Inicjatywa wyszła od władz miasta, ale o ostatecznym wyborze patronów zadecydowali mieszkańcy w internetowym głosowaniu.

Obecnie w Toruniu jeździ 12 nowoczesnych swingów. Na mocy umowy z bydgoską firmą PESA wkrótce dołączy do nich pięć kolejnych - tym razem dwustronnych. Poza codziennym użytkowaniem będą mogły poruszać się na torowiskach, na których trwają prace remontowe, uniemożliwiające jazdę po dwóch torach.

Kto mógłby zostać patronem toruńskich tramwajów? W naszych redakcyjnych propozycjach przewijały się nazwiska takich osób jak Mikołaj Kopernik, Heinrich Stroband, Tony Halik, Grzegorz Ciechowski, gen. Elżbieta Zawacka, Samuel Bogumił Linde, Marian Rose.

Pomysł „Nowości”, o którym pisaliśmy na łamach dokładnie tydzień temu spotkał się ze sporym odzewem Czytelników. -

- Ja dorzuciłabym do tego grona jeszcze Zbigniewa Lengrena - mówi na przykład Bogumiła Nogajska

Jonsson i Ciechowski


Dyskusja rozgorzała też na naszej stronie na Facebooku. - Janek Ciszewski też był związany z Toruniem, Halik, Linda, Per Jonsson. Tramwajów zabraknie. Oprócz nazwiska trzeba dodać zdjęcie patrona. Halik z kamerą, Jonsson na motorze, Linda z jakiejś sceny filmowej. Na takich pojazdach miejskich nie powinno być żadnych reklam. Tylko herb Torunia, barwy toruńskie i logotypy obywateli związanych z miastem - twierdzą internauci.

Większość jest zgodna w jednym: Halik i Ciechowski to pewniacy. Jestem na tak! - mówi Żaneta Witczak.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jer (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ten pomysł z nazwiskami to chyba plagiat z Gdańska ? . W Bydgoszczy go obśmiano . Także w toruńskich Nowościach z 3.10 br w komentarzach . Nie stać nas na coś oryginalniejszego ? A NAZWISKA...rozwiń całość

Ten pomysł z nazwiskami to chyba plagiat z Gdańska ? . W Bydgoszczy go obśmiano . Także w toruńskich Nowościach z 3.10 br w komentarzach . Nie stać nas na coś oryginalniejszego ? A NAZWISKA czyje ? Jeśli już , to PROPONUJĘ moich KUMPLI . Maćka , Zdzicha , Zosi i Małgosi . Jeśli bydgoska PESA wywiąże się z zamówień jeszcze paru chętnych się znajdzie !!! zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

abc (gość)

Zgłoś naruszenie treści

może na wzór sejmu..nadać imię J Oleksego kolejny super patron..brawa brawa hańba pani marszałek kidawa hańba..

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo