Majówka z szachami

kp
W weekend majowy odbył się ogólnopolski turniej szachowy dla dzieci „Euro-Talenty 2011” oraz Turniej o Puchar Prezydenta Grudziądza. Emocji na planszach nie brakowało.

<!** Image 2 align=none alt="Image 171600" sub="Pasjonaci królewskiej gry mieli w ostatnim czasie dużo pracy Fot. Nadesłana">Drużyna UKS Rotmistrz w składzie: Michał Karpus, Jakub Szygowski i Zuzanna Szcześniak zajęła trzecie miejsce podczas turnieju ogólnopolskiego, który odbył się w Bydgoszczy. Indywidualnie Michał Karpus wygrał zawody przeznaczone dla szachistów do 12 lat. Z kolei 3 maja w Klubie Garnizonowym w Grudziądzu odbył się IX Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Grudziądza. W turnieju wzięło udział 39 zawodników z Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Malborka. Co ciekawe, do walki stanęli też dwaj mistrzowie międzynarodowi Andrzej Maciejewski i Krzysztof Żołnierowicz. Ale najlepsi okazali się grudziądzanie. Zawody wygrał Marek Kosiorek, a drugi był Tomasz Pacuszka.

<!** reklama>Na najniższym stopniu podium stanął 18-letni Przemysław Bokiej z Bydgoszczy. Wśród juniorów do lat 14 triumfował Michał Karpus z Grudziądza, a do lat 10 Mikołaj Włoch z Bydgoszczy. Najlepszą kobietą została kolejna reprezentantka UKS Rotmistrz Grudziądz, Halina Filipek.(kp)