Mamy najlepsze juniorki

Sławomir Pawenta
Florecistki Budowlanych Toruń, w składzie: Sandra Sulik, Marta Hausman, Martyna Jelińska i Marika Chrzanowska, wywalczyły złoto w turnieju drużynowym mistrzostwo Polski juniorek.

<!** Image 2 align=none alt="Image 168835" sub="Budowlani Toruń mają najlepszą drużynę florecistek w kraju. Złoty medal podczas mistrzostw Polski juniorów wywalczyły (od lewej): Martyna Jelińska, Sandra Sulik, Marta Hausman i Marika Chrzanowska / Fot. Nadesłana">W decydującym spotkaniu podopieczne Aleksandra Borkowskiego pokonały Sietom AZS AWFiS I Gdańsk 44:41.

W pierwszej rundzie turnieju młode torunianki miały wolny los. W kolejnym etapie zmierzyły się z De La Salle Gdańsk. „Budowlanki” bez problemów pokonały zawodniczki z Trójmiasta 45:16.

W półfinale podopieczne Aleksandra Borkowskiego rywalizowały z drugim zespołem Sietomu AZS-u AWFiS-u. Torunianki prowadziły prawie przez całe spotkanie i ostatecznie wygrały 43:35.

<!** reklama>Rywalizacja o złoty medal dostarczyła sporo emocji. Przed decydującym pojedynkiem Martyny Jelińskiej i Natalii Gołębiowskiej, gdańszczanki prowadziły jednym trafieniem (36:35).

- Walka toczyła się do samego końca - relacjonował Aleksander Borkowski. - Nasz najmocniejszy punkt, Martyna Jelińska, w ostatniej potyczce „rozniosła w drobny mak” rywalkę. Ostatecznie finał wygraliśmy 44:41.

Drugi zespół Budowlanych, w składzie: Karolina Baron, Magdalena Bochenek, Patrycja Sarnowska oraz Katarzyna Sinoracka, po porażce 31:40 z Floretem Ruda Śląska został sklasyfikowany na 10. pozycji.

W turnieju indywidualnym na najniższym stopniu podium stanęła Marta Hausman. Torunianka w półfinale rywalizacji uległa 6:15 późniejszej zwyciężczyni Natalii Gołębiowskiej (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Oto miejsca pozostałych torunianek: 6. Sandra Sulik, 7. Martyna Jelińska, 15. Marika Chrzanowska, 17. Magdalena Bochenek, 35. Karolina Baron, 36. Patrycja Sarnowska, 50. Katarzyna Sinoracka.

Trochę gorzej spisali się młodzi torunianie. Patryk Choiński, Aleksander Kosicki, Szymon Kozłowski oraz Adrian Przednowek w turnieju drużynowym uplasowali się na piątej pozycji. Podopieczni Krzysztofa Puzy w ćwierćfinale nieznacznie ulegli AZS-owi AWF-owi Warszawa 23:24.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Szymon Kozłowski. Torunianin został sklasyfikowany na ósmej pozycji. W zawodach najlepszy okazał się wychowanek Budowlanych, obecnie reprezentujący Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Maciej Włosek.

Pozostałe miejsce toruńczyków: 19. Przednowek, 22. Choiński, 25. Kosicki, 29. Marcin Albrecht, 34. Jakub Kozłowski.