Mamy najlepszych hokeistów w Polsce! To ekipa 14-latków Sokołów Toruń

PB
Drużyna Sokołów Toruńz dumą prezentuje trofeum z Janowa
Drużyna Sokołów Toruńz dumą prezentuje trofeum z Janowa fot. nadesłana
Złoty medal hokejowych mistrzostw Polski żaków starszych, czyli zawodników do 14 lat, padł łupem młodych hokeistów Sokołów Toruń.

Całą decydującą imprezę mistrzostw Polski w Katowicach nasi zawodnicy przeszli jak burza. Półfinał z MOSM-em Tychy wygrali 7:2 (2:1, 3:1, 2:0). Gole dla torunian zdobyli: Tymon Plaskiewicz, Michał Wiwatowski 2, Kacper Ziarkowski3 i Rafał Podborny. Do stanu 2:2, który utrzymywał się do 35. minuty, mecz był wyrównany, ale potem przewaga Sokołów nie podlegała już dyskusji.
Ponieważ w drugim półfinale Niedźwiadki MOSiR-u Sanok pokonały MUKS Naprzód Janów 8:1, w finale na Jantorze przyszło zmierzyć się z tym pierwszym zespołem.

Zaczęło się w 8. min. golem Fedora Lupanova. Na 2:0 podwyższył Emil Szotkiewicz w 36. min., gdy torunianie, jedyny raz w tym spotkaniu, grali w przewadze. W 50. min. sanoczanie wykorzystali grę z przewagą dwóch zawodników, ale niespełna pięć minut później Kacper dołożył trzeciego gola i Sokoły ostatecznie wygrały 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Co ciekawe - przy wszystkich bramkach asystował Michał Wiwatowski.