Marta Wieliczko z Wisły Grudziądz wicemistrzynią Polski na ergometrze wioślarskim!

Marta Wieliczko z Wisły Grudziądz została srebrną medalistką mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim Karol Piernicki
W miejscowości Jelcz-Laskowice rozdano medale mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Jeden trafił do Grudziądza - do Marty Wieliczko, reprezentantki Wisły.

Znakomite wieści napłynęły z mistrzostw kraju w tej wioślarskiej konkurencji. Marta Wieliczko z czasem 6.51,2 zajęła drugie miejsce w rywalizacji seniorek, ustępując jedynie utytułowanej Annie Wierzbowskiej z Lotto Bydgostii, z którą przegrała o niespełna 7 sekund.

Podium dla województwa

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Katarzyna Zillmann, reprezentująca inny klub naszego województwa - AZS UMK Energę Toruń.

Zawodniczka Wisły Grudziądz w zawodach tych poprawiła swój rekord życiowy. Na dalszych lokatach uplasowały się jej młodsze koleżanki klubowe. Katarzyna Malinowska wywalczyła dziewiętnastą lokatę (7.19,0), oczko niżej uplasowała się Roksana Jakubowska (7.19,3). Na 23. miejscu sklasyfikowano Paulinę Chojnacką (7.23,9), natomiast na pozycji dwudziestej ósmej Dorotę Grzebińską (7.33,9).

Wśród mężczyzn dobrze spisał się Mateusz Wilangowski, który z rezultatem 6.02,4 zajął dziesiątą lokatę.

Nie było rewelacyjnie

- Czas, który pojechałem, nie jest rewelacyjny - przyznaje najlepszy zawodnik Wisły Grudziądz. - Na tyle byłem jednak przygotowany na te zawody. Nic więcej zrobić nie mogłem. Dało mi to najwyższe w karierze miejsce podczas zawodów mistrzowskich.

U mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Mirosław Ziętarski z toruńskiego klubu, wyprzedzając nieznacznie Marcina Brzezińskiego (WTW Warszawa) oraz swojego klubowego kolegę Roberta Fuchsa.