Matka dwójki dzieci miała 2 promile alkoholu, u 56-letniego...

Matka dwójki dzieci miała 2 promile alkoholu, u 56-letniego ojca stwierdzono jeszcze więcej

Waldemar Piórkowski

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Matka dwójki dzieci miała 2 promile alkoholu, u 56-letniego ojca stwierdzono jeszcze więcej

©Adam Zakrzewski

Do toruńskiej izby wytrzeźwień trafili rodzice, którzy będąc pod wpływem alkoholu opiekowali się dziećmi. Z 8-letnią córką spacerowali po Golubiu-Dobrzyniu, a 14-latek był w nocy sam poza domem.
Matka dwójki dzieci miała 2 promile alkoholu, u 56-letniego ojca stwierdzono jeszcze więcej

©Adam Zakrzewski

Policję w Golubiu-Dobrzyniu o pijanych rodzicach powiadomił przechodzień. - Powiedział dyżurnemu, że są tak pijani, iż nawet nie zauważyli, jak idącą z nimi dziewczynka przewróciła się, tylko szli dalej - mówi Justyna Skrobiszewska z policji w Golubiu Dobrzyniu.

Kiedy na miejsce wskazane przez przechodnia przyjechali policjanci, spostrzegli idącą chodnikiem parę, która wyraźnie się zataczała. Za nią szła płacząca dziewczynka.

- Podczas interwencji dziecko było roztrzęsione. W ocenie policjantów z tego patrolu, było widać, że boi się rodziców. Dziewczynka, gdy tylko zauważyła, iż obok przechodzą dwie młode kobiety, od razu przytuliła się do jednej z nich i nie chciała podejść do mamy i taty - dodaje Justyna Skrobiszewska.

Opiekunowie dziecka, którzy mieli problemy z utrzymaniem równowagi, uważali, że nic się nie stało i policjanci powinni zająć się się czymś poważniejszym niż ich przypadkiem.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u 56-latka prawie 2,5 promila, a u 41-letniej matki dziewczynki blisko 2 promile alkoholu. Okazało się też, że to małżeństwo ma jeszcze 14-letniego syna, który przebywał poza domem bez żadnej opieki. Prawdopodobnie wyszedł z powodu stanu, w jakim znajdowali się jego rodzice.  

Przestraszoną dziewczynkę najpierw opatrzył lekarz, a następnie wraz z bratem przekazano ich pod opiekę innym członkom rodziny.

Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał trafi do sądu rodzinnego. To on zadecyduje, co dalej z rodzicami. Najpierw trafili do izby wytrzeźwień w Toruniu.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo