Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020: matematyka. Arkusze CKE: sprawdź odpowiedzi, zadania i rozwiązania z matury [10.06.2020]

Tomasz Wersocki
Tomasz Wersocki
Matura 2020. Arkusze i odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie!
Matura 2020. Arkusze i odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie! brak
Matura 2020: matematyka. Sprawdź arkusze CKE: pytania, odpowiedzi, rozwiązania zadań! Matury ruszyły w poniedziałek w całej Polsce. Wczoraj maturzyści zmagali się z językiem polskim, dziś czas na matematykę. Jakie przecieki? Czy pytania i odpowiedzi będą o wiele trudniejsze niż poprzednio? Oto dokładny harmonogram wszystkich egzaminów pisemnych i ustnych, a także listę przedmiotów, które można mieć przy sobie podczas maturalnych egzaminów. Po zakończeniu matury z matematyki w naszym materiale znajdziesz arkusze CKE i rozwiązania zdań.

Matura 2020: matematyka - arkusze CKE - odpowiedzi i zadania 09.06.2020

Po egzaminie Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze z zadaniami maturalnymi z matematyki.

Odpowiedzi i rozwiązania zadań na maturze z matematyki znajdziecie W GALERII poniżej:

PIERWSZE ODPOWIEDZI PUBLIKUJEMY NA BIEŻĄCO W GALERII POD KOLEJNYMI ZDJĘCIAMI ARKUSZA CKE >>> PROSIMY O ODŚWIEŻANIE STRONY CO KILKA MINUTPRZESUŃ STRZAŁKĄ W PRAWO, SĄ JUŻ ODPOWIEDZI DO MATURY!Matura 2020 z matematyki. Zobacz arkusz pytań CKE i odpowiedzi z 9 czerwca. Na echodnia.eu odpowiedzi do zadań z matematyki.

Matura 2020 MATEMATYKA [PODSTAWA]. Odpowiedzi, rozwiązania i...

Matura 2020 z matematyki. Poziom podstawowy - z czego będzie się składał egzamin, jak długo potrwa

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się we wtorek, 9 czerwca 2020 r. o godz. 9.00 i będzie trwał 170 minut.
Matematyka jest jednym z przedmiotów obowiązkowych, które muszą zdać tegoroczni maturzyści, aby otrzymać świadectwo dojrzałości. Obowiązkowa matura z matematyki dotyczy jedynie poziomu podstawowego. Zdający może napisać również egzamin na poziomie rozszerzonym, ale jest to wyłącznie jego wybór.

Matura: język polski. Co było? - arkusze CKE

Na maturze 2020 na poziomie podstawowym z języka polskiego, pojawił się temat z książki Stanisława Wyspiańskiego pt: "Wesele". Temat rozprawki brzmiał: „Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury.”

Matura 2020 z j. polskiego. Arkusz CKE

Matura 2020: arkusze CKE - język polski: pytania i odpowiedz...

Poza rozprawką z "Wesela" maturzyści zmagali się z analizą wiersza "Daremne" autorstwa Anny Kamieńskiej.

Pierwsze reakcje na arkusz z języka polskiego były różne. Jedni cieszyli się z tematu rozprawki, inni byli załamani. Wielu zdających zaskoczyły daty na arkuszach, bo dotyczyły maja 2020 roku, czyli pierwotnego terminu egzaminów dojrzałości. Jak wyjaśnia CKE, wszystko jest w porządku, a arkusze drukowane były do marca 2020 roku, kiedy nie wiedziano jeszcze, że terminy trzeba będzie pozmieniać.

Egzamin maturalny ma ogromne znaczenie, bo jest przepustką do dalszej edukacji na wyższych uczelniach. To od jego wyników i od tego jak uczniowie poradzą sobie z pytaniami i odpowiedziami w arkuszach CKE zależy, czy dostaną się na wymarzony kierunek studiów.

Poniżej arkusze maturalne 2020

Matura 2020 z j. polskiego. Arkusz CKE

Matura 2020: arkusze CKE - język polski: pytania i odpowiedz...

MATURA 2020: język polski - część podstawowa i rozszerzona

W tym roku na maturze z języka polskiego w części podstawowej maturzyści mieli do napisania rozprawkę: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela", do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego oraz do wybranego tekstu kultury."

Polecamy

Sesja główna pisemnych egzaminów maturalnych będzie w tym roku od 8 do 29 czerwca.

  • Ze względu na zmianę terminu egzaminu maturalnego w terminie głównym w 2020 r., na stronie tytułowej arkusza podany będzie termin egzaminu maturalnego, w jakim pierwotnie miał się on odbyć (w maju 2020 r.).
  • W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa zdecydowano, że nie będzie przeprowadzanych obowiązkowych egzaminów ustnych.
  • Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9.00, druga - o 14.00.
Co było na egzaminie maturalnym z matematyki Niestety nie wszystkie zadania siadły uczniom. Matura 2019: Matematyka PODSTAWA - Sprawdźcie tutaj.

Matura Matematyka 2019: ARKUSZE CKE + ROZWIĄZANE ZADANIA. Po...

Matura 2020: jak będą wyglądać matury

CKE przekazała szkołom wytyczne dotyczące przebiegu tegorocznych egzaminów. Oto najważniejsze z nich:

  • uczniowie do szkoły i na salę wchodzą w maseczkach, potem mogą je zdjąć,
  • 1,5 metrowe odstępy między zdającymi,
  • zakaz wstępu rodziców do szkoły,
  • zakaz wnoszenia telefonów komórkowych czy maskotek,
  • obowiązkowa dezynfekcja ławek.

Kto nie może wziąć udziału w egzaminach?

  • Na egzaminy może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  • Zdający i nauczyciel nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub sama jest objęta kwarantanną.
  • Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy dziecko wymaga pomocy np. jest niepełnosprawne.

Czy podczas egzaminu trzeba będzie mieć maseczkę?

Polecamy

  • Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez uczniów. Podczas wpuszczania ich do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
  • Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali.
  • Członkowie zespołu nadzorującego podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.


Środki dezynfekujące w szkole podczas egzaminu

Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej.

W przypadku egzaminu, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z jednego materiału egzaminacyjnego np. słownika, należy ustawić dozownik z płynem dezynfekcyjnym przy tym materiale. Zdający muszą używać go, jeśli korzystają z materiału.

Matura 2020: harmonogram maturalny

Szczegółowy harmonogram części pisemnej egzaminu maturalnego jest określony w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku (zaktualizowanym 20 maja 2020 r.).

Każdego dnia będą przeprowadzane dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9.00, druga – o 14.00.


Harmonogram matur pisemnych:

  • 8 czerwca (poniedziałek) - język polski (poziom podstawowy i rozszerzony),
  • 9 czerwca (wtorek) - matematyka (poziom podstawowy),
  • 10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
  • 15 czerwca (poniedziałek) - filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
  • 16 czerwca (wtorek) - biologia, WOS,
  • 17 czerwca (środa) - chemia, informatyka,
  • 19 czerwca (piątek) - geografia, historia sztuki,
  • 24 czerwca (środa) - fizyka, historia.

Około 272 000 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2019/2020

W poniedziałek 6 maja rozpoczęły się matury 2019. Na początek uczniowie zmagali się z językiem polskim na poziomie podstawowym. O godzinie 14 rozpoczęli pisanie matury na poziomie rozszerzonym. Prezentujemy arkusze zadań z matury 2019 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Zobacz także:Matura 2019. Egzamin z języka polskiegoMatura 2019. Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego

Matura 2019. Język polski rozszerzony - arkusze egzaminacyjne

Osoby przystępujące do egzaminu w „nowej” formule, zgodnie z zasadami jego przeprowadzania, muszą również obowiązkowo przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Każdy absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie kolejnych pięciu przedmiotów dodatkowych. Wybory maturzystów w tym zakresie są najczęściej podyktowane wymaganiami rekrutacyjnymi określonymi przez szkoły wyższe.

PIERWSZA STRONA ARKUSZA. NA NASTĘPNYCH STRONACH ODPOWIEDZI DO ZADAŃ.

Matura 2019 język angielski odpowiedzi, zadania, arkusze CKE...

Matura 2020: wyniki

Do przeprowadzenia egzaminu maturalnego w czerwcu 2020 r. (w terminie głównym) Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 388 różnego rodzaju arkuszy oraz 78 różnego rodzaju płyt (do egzaminów z języków obcych nowożytnych, informatyki i historii muzyki), w tym w formach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 11 sierpnia br. Tego samego dnia (11 sierpnia) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska