Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Max Fricke niespodziewanie wygrał piątkowe żużlowe Grand...

Max Fricke najlepszy na Motoarenie. Maciej Janowski drugi w Grand Prix Polski, Bartosz Zmarzlik czwarty [zdjęcia+relacja]

Max Fricke niespodziewanie wygrał piątkowe żużlowe Grand Prix Polski na Motoarenie. To jego pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, trzecie Tai Woffinden, a czwarte Bartosz Zmarzlik, który nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. W sobotę drugi turniej w Toruniu, który zakończy Grand Prix 2020.

To był wspaniały wieczór Janowskiego. Wrocławianin wygrał rundę zasadniczą, w której był zdecydowanie najlepszy. Do pełni szczęścia zabrakło mu - tylko i aż - sukcesu w wyścigu finałowym, w którym lepszy okazał się Fricke. Triumf Australijczyka to spora niespodzianka.

Janowski radził sobie świetnie, za to długo niepewny dobrego wyniku był Bartosz Zmarzlik. Obrońca tytułu IMŚ stracił punkty po upadku i wykluczeniu w swoim drugim wyścigu. Ostatecznie Zmarzlik awansował do półfinału, ale dopiero z ósmej pozycji po rundzie zasadniczej. Na szczęście w półfinale Polak był już najszybszy i zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce. Jego piątkowa dyspozycja nie pozwoliła mu jednak na zajęcie miejsca na podium.

Zmarzlik nadal jest jednak liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix z dorobkiem 113 punktów. Tai Woffinden ma ich 105, a Fredrik Lindgren 103. W grze o medale liczy się tylko ta trójka - czwarty Janowski ma 89 punktów.