Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Arbiter doliczył jeszcze trzy minuty

• Łatwa strata Drewniaka w polu karnym. Piłkę przejął Furman i podał do Ilieva. Ten uciekł obrońcom Górnika, wyminął Prusaka i wpakował piłkę do siatki.

• GOL! Dimitar Iliev daje prowadzenie Wiśle. Płocczanie zaskakują bardzo pozytywnie

• Nienajlepsza wrzutka Furmana z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Spokojnie Prusak

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Dimitar Iliev za Siergieja Krivca.

• Wrzutka Hernandeza prosto w ręce Kiełpina. Tym razem bez większego zagrożenia

• Wisła odważniej poczyna sobie w drugiej połowie. Goście długimi momentami rozgrywają piłkę i tworzą sobie coraz groźniejsze sytuacje. Podanie Wlazło do Krivetsa zakończyło się nieudanym strzałem tego drugiego

• Boisko opuścił strzelec drugiego gola dla Łęcznej Piotr Grzelczak. Za niego Nika Dzalamidze

• GOL! W Lublinie 2-2! Damian Byrtek najlepiej znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego.

• Hernandez w starciu z Byrtkiem wywalczył rzut wolny. Sam go wykonał. Posłał piłkę pod samą bramkę. Dobra interwencja Kiełpina

• Druga roszada w zespole Górnika. Vojo Ubiparip zmieniony przez Szymona Drewniaka

• Kontratak Górnika. Grzelczak usiłował zgrać piłkę do Ubiparipa, lecz tym razem na posterunku Szymiński.

• Arkadiusz Reca zmienił na skrzydle Dominika Kuna

• Sasin na radar krył Furmana. Ten podał do Merebashvilego. Gruzin nie poradził sobie z Pitrym

• Płocczanie poczuli krew. Mamy celny strzał. Bardzo efektowne uderzenie Merebashvilego broni Prusak

• Wisła nie potrafi sobie po przerwie stworzyć sytuacji, więc wyręczył ją Paweł Sasin. Obrońca wybijał piłke spod pola karnego prosto do bramki Prusaka Golkiper łęcznian pokonany przez swojego kolegę

• GOL! Samobójcze trafienie Pawła Sasina. Piłka odbiła się jeszcze od Krivca i piłka wpadła do siatki

• Rzut wolny dla łęcznian wykonywał Bonin. Słońce świeciło w oczy kapitanowi Górnika. Niecelny strzał

• Błąd Stefańczyka w kryciu Leandro. Interweniować musiał Przemysław Szymiński. Żółta kartka

• Tempo gry w Lublinie raczej leniwe. Wisła próbuje niby skrzydłami, ale wcale nie radzi sobie z bocznymi obrońcami Górnika. Łęcznianie konsekwentnie pracują, aby utrzymać prowadzenie.

• Matei pomknął skrzydłem. Szybko rozegrał piłkę z Hernandezem i Boninem. Bez strzału jednak na bramkę Wisły

• Rzut rożny dla Wisły. Grzelczak wybił piłkę spod własnej bramki prosto pod nogi Byrtka. Sporo zamieszania pod bramką Prusaka. W końcu defensorom Górnika udało się to wyjaśnic

• Podobnie jak pierwsza połowa, tak i ta rozpoczeła się niepozornie. Od gry w środku pola. Zawodnicy obu zespołów dopiero się rozkręcają.

• Obie drużyny wyszły na drugą połowę bez zmian.

• Druga połowa spotkania. Czy Wisła zdoła odwrócić losy tego meczu?

• Piątkowski otrzymał wysokie podanie w pole karne. Słaby strzał napastnika Wisły

• Piłka po dośrodkowaniu z korneru Wisły łatwo wybita przez łecznian.

• Po rzucie wolnym dla Górnika piłka ponownie przeleciała przez całe pole karne.

• Szymiński skutecznie zahamował kolejny rajd Matei. Obrońca Górnika bardzo trudny do upilnowania na prawym skrzydle

• GOL! Piotr Grzelczak podwyższa prowadzenie Górnika. Kolejny błąd Kiełpina. Golkiper Wisły wybił piłkę prosto pod nogi napastnika łęcznian po strzale Matei.

• Kolejny róg łęcznian. Komor popędził w pole karne Wisły, lecz mocno dośrodkowana futbolówka przeleciała przez cała długość pola karnego

• Piotr Wlazło obejrzał żółtą kartkę za faul na Hernandezie

• Furman niechcący podał piłkę do Hernandeza. Ten uderzył na wślizgu. Minimalnie obok słupka. Płocczanie mieli sporo szczęscia

• Rzut wolny w wykonaniu Hernandeza. Dośrodkowanie daleko od bramki. Piłkarze Wisły opanowali sytuacje

• Aleksander Komor pojawił się już na murawie. Gerson opatrywany przez medyków

• Gerson nie jest już w stanie kontynuować gry. Musi opuścić murawę. Rozgrzewa się Aleksander Komor

• Gerson stracił piłkę pod własną bramką, a mimo to Wisła nie zdołała stworzyć zagrożenia. Uraz stopera Górnika a płocczanie oddali pierwszy strzał. Furman prosto w trybuny. Puste - chłopców do podawania piłek czeka długa wędrówka po futbolówkę.

• Samotny rajd Grzelczaka. Przewrócił Stefańczyka po czym posłał piłkę w pole karne. Kapitalne dośrodkowanie próbował wykończyć Bonin. Słaby strzał

• Fajna akcja pary Bonin - Matei prawą stroną boiska. Do piłki doszedł Hernandez. Blokowany przez Stępińskiego nie zdołał wrzucić jej w pole karne

• Gerson mocno wybił piłkę z własnego pola karnego po zagraniu Merebashvilego. Wisła wciąż bez strzału. Nawet niecelnego

• Leandro pomknął bokiem, po czym dośrodkował w pole karne. Jego zamiary łatwo odczytał Szymiński

• Wisła szybciej ruszyła do przodu. Stępiński podał do Wlazłego, jednak ten za długo zastanawiał się co zrobić i w konsekwencji się zgubił. Wysoki pressing Górnika

• Hernandez jak na razie świetnie pokazuje się w środku pola. Notuje bardzo dobre odbiory, czym hamuje akcje wiślaków. Na prawym skrzydle natomiast pędzi Matei. Rumun fajnie wszedł w to spotkanie.

• Zaczęło się niemrawo, nie minęła jeszcze 5 minuta, a Górnik już prowadzi. A wszystko za sprawą zbyt pochopnego wyjścia Kiełpina. Golkiper minął się z piłką zaraz przy pierwszym strzale łęcznian. Czy w kolejnych 85 minutach odpracuje swój błąd?

• GOL! Pierwszy strzał na bramkę i już gol! Przemysław Pitry głową umiesza piłkę w siatce po dosrodkowaniu z rogu w wykonaniu Hernandeza. Rzut rożny sprokurował Stępiński

• Piękne słońce oświetla lubelską murawę, a na niej na razie nie dzieje się wiele. Wisła niczym przyczajony smok patrzy jak łęcznianie powoli rozgrywają piłkę w środku boiska

• I ruszyli! Piłkarska sobota z Lotto Ekstraklasą rozpoczęta!

• Za nami przywitanie kapitanów - Grzegorza Bonina i Seweryna Kiełpina oraz losowanie stron.

• Tomasz Musiał wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Z głośników wydobywa się hymn Górnika.

• W Lublinie piękna pogoda. Nie będzie ona dzisiaj żadnym usprawiedliwieniem, bowiem sprzyja ona grze w piłce. Słońce i nienajwyższa temperatura. Wielu kibiców nie skusiło się jednak, żeby pojawić na trybunach.

• Franciszek Smuda w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z nadal kontuzjowanych Macieja Szmatiuka oraz Łukasza Mierzejewskiego. Z powodu kartek pauzuje natomiast Bartosz Śpiączka. Marcin Kaczmarek przy wyborze meczowej osiemnastki miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

• Już za nieco ponad kwadrans po raz pierwszy w Lublinie zagwiżdże Tomasz Musiał. Arbiter z Krakowa poprowadzi całkiem ciekawie zapowiadające się widowisko. Do boju staną dzisiaj dwie drużyny, które przed tygodniem wysoko pokonały swoich rywali. Górnik Łęczna na wyjeździe zwyciężył 4-2 z Arką Gdynia, natomiast Wisła Płock na swoim boisku okazała się lepsza od Cracovii. Kto dzisiaj będzie cieszył się ze zwycięstwa?

©Wojciech Czekała

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE. Jeszcze kilka tygodni temu na widok tego spotkania wszyscy odwracaliby wzrok, przełączali kanały i z politowaniem myśleli o tych nielicznych koneserach futbolu, którzy zdecydowali się spędzić pogodne sobotnie popołudnie na oglądaniu meczu na Arenie Lublin. Teraz jednak, po ostatnich kolejkach ranga tego meczu znacznie wzrosła. Choćby przez to, że zmierzą się w nim dwa zespoły, które przed tygodniem zdobyły po cztery bramki.

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE

Można mówić, że Arka Gdynia oraz Cracovia, z którymi te drużyny zwyciężyły w ubiegłej kolejce, nie należą do największych tuz futbolu dzisiejszej piłki, lecz nawet mimo to wysokie wyniki mogą imponować.
Widać, że zarówno Franciszek Smuda jak i Marcin Kaczmarek ciężki przepracowali ze swoimi podopiecznymi dwutygodniową przerwę. Imponować może zwłaszcza gra tych pierwszych. Ostatni w tabeli Górnik Łęczna powoli wychodzi z impasu. Najpierw zahamowali Kolejorza, przy przed tygodniem wbić na wyjeździe w Gdyni aż cztery gole. Dobra praca w defensywie pozwoliła ofensywnym graczom na coraz odważniejsze akcje I tak na listę strzelców wpisali się kolejno Javier Hernandez, Grzegorz Bonin, Bartosz Śpiączka oraz powracający po długiej kontuzji Szymon Drewniak. Radość w szatni ogromna, bowiem na tak okazałe zwycięstwo w Łęcznej czekano od grudnia.

Niemniejsza w Płocku, gdzie również długimi tygodniami nie działo się najlepiej. Mimo to płocczanie byli faworytami tego spotkania – Pasy przyjechały do nich nie tylko osłabione kontuzjami, ale także prezentujące po prostu słabą formę. Wiślacy unieśli ciężar swej roli i kolejnymi golami Siergieja Krivca, Piotra Wlazło oraz dwoma Mateusza Piątkowskiego udowodnili swoją wyższość. Świetnie spotkanie rozegrał zwłaszcza ostatni z nich. Przybyły zimą do Polski napastnik również w meczu z Górnikiem będzie chciał pokazać, że potrafi zdobywać bramki.

Jesienne starcie między tymi zespołami na długo zapadnie w pamięci kibiców. Głównie dzięki okazałemu kiksowi Giorgi Merebashvilego. Wideo z popisem Gruzina obiegło już cały świat. Świetny rajd, oszukanie defensorów i bramkarza zakończył w nim niecelnym uderzeniem z najbliższej odległości. Pomocnik żałować może o tyle, że gdyby tę akcję zakończył na bramkę, losy całego meczu mogłyby potoczyć się inaczej. A tak płocczanie ulegli Górnikowi 1-2. Wszystkie bramki wpadły w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw za sprawą Grzegorza Piesio na prowadzenie wyszli łęcznianie, by zaledwie chwile później wyrównał Jose Kante. O trzech punktach dla łęcznian zadecydował w doliczonym czasie gry Szymon Drewniak.

Przed premierowym gwizdkiem Tomasza Musiała wyżej w tabeli plasują się goście. Oni mają na swym koncie 39 oczek, dzięki czemu wciąż mogą myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej. Na razie zajmują jakże okrutną dziewiątą pozycję, lecz do ósmej nie tracą nawet oczka. Łęcznianie natomiast wciąż są na ostatnim miejscu. Do będącego miejsce wyżej Piasta brakuje im jednak już tylko trzech punktów. Czy dzisiaj zdołają dogonić grających w niedzielę Niebiesko-Czerwonych?

Marcin Kaczmarek znajduje się w komfortowej sytuacji. Żaden z jego zawodników nie pauzuje ani z powodu kontuzji, ani z powodu kartek. Franciszek Smuda nie będzie mógł natomiast skorzystać z usług Łukasza Mierzejewskiego, Macieja Szmatiuka oraz Bartosza Śpiączki. Czy poradzi sobie bez nich?

Sonda

Górnik Łęczna - Wisła Płock: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Górnik Łęczna - Wisła Płock rozpocznie się o godzinie 15:00 w stacji Canal+ Sport. Transmisja z meczu startuje o godzinie 15:25. Spotkanie komentować będą Tomasz Smokowski i Wojciech Jagoda (z Łęcznej).

15:30 mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock