Mecz III ligi piłkarskiej: Unia Janikowo - Elana Toruń [zapis relacji na żywo]

Dariusz Knopik
Unia Janikowo i Elana Toruń rywalizują w derby regionu w ramach 16. kolejki III ligi. Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców Przemysław Powała
W meczu 16. kolejki III ligi piłki nożnej Unia Janikowo podejmowała Elanę Toruń. Poniżej zapis relacji na żywo z derby regionu.

Unia Janikowo - Elana Toruń 1:1 (1:0)

Bramki: Gracjan Goździk (10) - Jakub Świeciński (85).
UNIA: Sztekler - D. Kowalski, Urbański, Mysiak, Hulisz - Kryszak, Roszak (90. Mądrzejewski) - Kujawski (83. Losik), Goździk, Zagórski (46. Kędziora) - Gomez.
ELANA: Szczerbal - Pawlicki (83. Jarzec), A. Kowalski, Munoz, Karbowiński - Stawski, Świeciński, Włodyka, Jóźwicki (76. Dybizbański), Niemiec (46. Pisarek) - Witucki.

KONIEC SPOTKANIA. Dziękujemy za uwagę. Niebawem galeria zdjęć oraz materiały wideo.
90 - Sędzia dolicza trzy minuty.
90 - Zmiana w Unii. Mądrzejewski zastępuje Roszaka.
88 - Elana przejęła inicjatywę.
85 - Elana wyrównuje. Bramkę z bliska strzela Świeciński.
83 - Żółta kartka dla Mysiaka za faul na Pisarku. Zmiana w Unii. Boisko opuszcza Kujawski, którego zastępuje Losik. Zmiana też w Elanie. Wszedł Jarzec za Pawlickiego.
80 - Rożny dla Elany. Po dośrodkowaniu Kryszak wybija piłkę.
76 - Zmiana w Elanie. Wchodzi Dybizbański zastępuje Jóźwickiego.
74 - Żółta kartka dla trenera Elany Piotra Kieruzala za krytykowanie decyzji sędziego
70 - Wolny dla Elany z około 20 metrów przed bramką Unii. Strzał Włodyki trafił w mur janikowian
68 - Żółta kartka dla Karbowińskiego z Elany za faul na Kryszaku
67 - Róg dla Elany, ale jeden z janikowian jest faulowany przy dośrodkowaniu
66 - D. Kowalski z Unii przerywa faulem kontrę Elany i arbiter pokazuje mu żółtą kartkę
65 - Przez ostatnie minuty to torunianie częściej są przy piłce, ale nie potrafią stworzyć sobie klarownej sytuacji bramkowej.
57 - Pisarek strzela gola dla Elany, ale sędzia go nie uznaje, ponieważ skrzydłowy torunian jest na spalonym
54 - Kontra Unii, ale dośrodkowanie Kujawskiego do Kędziory zostało wybite przez Munoza.
49 - To mogło być 2:0, ale w ostatniej chwili strzał Kujawskiego zablokowali obrońcy Elany.
46 - Druga połowę zaczęli gospodarze. Dwie zmiany w zespołach: w Elanie Niemca zastąpił Pisarek, a w Unii Zagórskiego zmienił Kędziora.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Unia zasłużenie prowadzi z Elaną. Miejscowi stworzyli sobie przynajmniej trzy świetne okazje do strzelenia gola. Wykorzystali jedną, a konkretnie Gracjan Goździk. Z relacją wracamy za około kwadrans.
45 - Sędzia dolicza jedną minutę.
Zobaczcie pierwsze zdjęcia z meczu oraz kibiców

38 - Okres spokojniejszej gry, głównie w środku boiska
30 - Znowu Goździk był sam na sam z bramkarzem Elany, ale tym razem źle przyjął piłkę, która mu odskoczyła i Szczerbal wybił futbolówkę.
26 - Kolejna świetna okazja Goździka, który z około 10 metrow uderzył w okienko. Jednak świetna interwencja Szczerbala ratuje Elanę od straty gola.
18 - Pierwszy rzut rożny dla Unii. Dośrodkowanie Kryszaka obrońcy wybijają na kolejny korner. Po kolejnym rzutce Kryszaka świetną główką popisał się Hulisz, ale jeszcze lepiej interweniuje Szczerbal.
10 - Unia obejmuje prowadzenie! Kujawski wygrał pojedynek z Pawlickim i dośrodkował na około 7 metr do Goździka, który celną główką otworzył wynik spotkania
9 - Pierwszy róg dla Elany. Ciekawie rozegrany, ale dośrodkowanie odrobinę za mocne.
6 - Gomez uciekł obrońcom Elany, ale Szczerbal dalekim wybiegiem wygarnął mu piłkę sprzed nóg i zażegnał pewnej stracie gola.
3 - Pierwszy celny strzał Elany. Z okolic linii pola karnego strzelał Witucki, ale w środek bramki i Sztekler pewnie złapał piłkę.
1 - Pierwszy gwizdek. Zaczęli goście.
PRZED MECZEM: Witamy Państwa z Janikowa, gdzie za kilka minut początek derby regionu.
PRZED MECZEM: W Janikowie Unia podejmie Elanę. Wszystko wskazuje na to, że za faworytów tego spotkania należy uznać gospodarzy. Wprawdzie Elana dwa mecze temu odniosła wysokie zwycięstwo, ale ostatnio znów uległa rywalom. W ostatniej kolejce również Unia nie zdołała sięgnąć po jakiekolwiek punkty, ale na własnym boisku to jej akcje powinny stać w sobotę wyżej. Mecz rozpocznie się punktualnie w południe.
PRZED MECZEM: Na trybunach duże zaintersowanie. Są miejscowi fani wsparci przez sympatyków Zawiszy Bydgoszcz. Są także kibice Elany, którzy obserwują mecz zza ogrodzenia.