Mecz zwrotów akcji - zobacz, co działo się dziś na Tor-Torze!

Grzegorz Olkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/81] Następne

Mistrz Polski i lider tabeli okazał się zaporą nie do pokonania dla toruńskich hokeistów. GKS Tychy wygrał 6:3, mimo że torunianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Na 1:0 gola strzelił Michał Kalinowski (w sytuacji sam na sam po kapitalnym podaniu Mateusza Zielińskiego), ale 2,5 minuty później było już 1:1. Na 2:1 trafił Aleksander Woł-żankin (drugi gol w tym sezonie), ale na początku drugiej tercji goście trafili dwukrotnie. Nadzieję przywrócił gol Pawła Pozdniakowa na 3:3, ale niespełna 1,5 minuty później goście znów prowadzili. Niestety, zespołowi nie pomógł bramkarz Patrik Spěšný, którego konto obciążają co najmniej trzy bramki. Gospodarze walczyli do końca, ale w starciu ze zdecydowanie silniejszym rywalem nie dali rady. Toruńscy hokeiści grali bez zawieszonego na trzy mecze (to było drugie spotkanie) Jew-gienija Jeriomienki - za karę meczu po zbyt ostrym faulu w końcówce meczu w Sosnowcu. W zespole nie ma już Władisława Sokołowa, który rozwiązał kontrakt. KH Energa Toruń - GKS Tychy 3:6 (2:1, 1:3, 0:2) 1:0 M. Kalinowski - M. Zieliński (12:21), 1:1 J. Wi-tecki - R. Galant, O. Bizacki (14:58), 2:1 A. Woł-żankin - A. Sadrietdinow (17:45), 2:2 Ch. Mrocz-kowski - M. Cichy (22:32), 2:3 F. Komorski - Ch. Mroczkowski, A. Szczechura (26:20, PP), 3:3 P. Pozdniakow - D. Kozłow, J. Fieofanow (30:49), 3:4 J. Rzeszutko - A. Yeronau, M. Goś-ciński (31:22), 3:5 Ch. Mroczkowski - M. Cichy, G. Klimenko (47:34), 3:6 F. Komorski - Ch. Mrocz-kowski, M. Cichy (52:00, PP). Strzały: 33-37. Kary: 10+10 min - 12 min. KH Energa: Spěšný - A. Jaworski, Zieliński; Kozłow, Szkodienko; Skólmowski, Smirnow; Gazda, Griebieniuk (2) - Minge (2), Fraszko, Kalinowski; Sierguszkin, Fieofanow, Pozdnia-kow; Dołęga (2), Sadrietdinow (4+10), Wołżan-kin; Olszewski, J. Jaworski, Mazurkiewicz. Pozostałe mecze : Re-Plast Unia Oświęcim - Naprzód Janów 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:2 (2:1, 2:1, 1:0), Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) 1.GKS Tychy153675-32 2.JKH GKS Jastrzębie143462-26 3.Re-Plast Unia 163360-29 4.GKS Katowice142950-24 5.Lotos PKH Gdańsk152757-31 6.Podhale Nowy Targ142556-31 7.Zagłębie Sosnowiec162343-53 8.Comarch Cracovia171948-57 9.Energa Toruń141742-47 10.Kadra U2313321-94 11.Naprzód Janów16014-104 Kolejne emocje toruńskich kibiców czekają już w czwartej, 31 października. Wtedy Energa na Tor-Torze o godz. 18.30 zmierzy w zaległym meczu z Podhalem Nowy Targ.